Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420. Įstaigos kodas 188772248

Naujienos

Gyventojams

Turistams

Verslininkams

Gyvenimo atvejais

Rajono vadovas savo darbo vietą laikinai perkelia į Obelių seniūniją.

Rajono vadovas savo darbo vietą laikinai perkelia į Obelių seniūniją.

2019-08-21

Gyventojai jau kurį laiką yra likę be seniūno, todėl susikaupė ne viena neišsręsta problema. Tą matydamas, Meras nusprendė, jog efektyvesnis būdas bandyti padėtį pakeisti, rasti kompromisą ir betarpiškai pabendrauti su seniūnijos gyventojais, bus tiesiogiai dirbant Obeliuose.

Mobilus darbas su jaunimu – jau greit Rokiškyje!

Mobilus darbas su jaunimu – jau greit Rokiškyje!

2019-08-21

Rokiškio jaunimo centre vyko tarpžinybinis susitikimas, kuriame metodininkės Aurelija Urboniene ir Gitana Vošterytė pristatė mobilųjį ir atvirąjį darbą su jaunimu. Mobilusis darbas su jaunimu rajone – naujovė, kurios iki šiol nebuvo. Susitikimai su jaunimu turėtų prasidėti jau nuo šių metų rugsėjo vidurio.

Mobilusis darbas su jaunimu. Kas tai?

 

Mobilus darbas su jaunimu – jau greit Rokiškyje!

Mobilus darbas su jaunimu – jau greit Rokiškyje!

2019-08-21

Rokiškio jaunimo centre vyko tarpžinybinis susitikimas, kuriame metodininkės Aurelija Urboniene ir Gitana Vošterytė pristatė mobilųjį ir atvirąjį darbą su jaunimu. Mobilusis darbas su jaunimu rajone – naujovė, kurios iki šiol nebuvo. Susitikimai su jaunimu turėtų prasidėti jau nuo šių metų rugsėjo vidurio.

Mobilusis darbas su jaunimu. Kas tai?

 

Aktuali informacija šunų mylėtojams!

Aktuali informacija šunų mylėtojams!

2019-08-20

Rugpjūčio 24d. Ilzenbergo dvare vyks lietuvių skalikų augintojų sąjungos paroda. Bus renkami gražiausi Lietuvos skalikai įvairiose amžiaus kategorijose.

„Samsonas Rally Rokiškis

„Samsonas Rally Rokiškis

2019-08-19

Dar kartą prisimenant vieną įspūdingiausių ir didžiausių vasaros renginių!

 

Ne kiekvienas didelis darbas yra geras, bet kiekvienas geras darbas yra didelis!

 

„Samsonas Rally Rokiškis" organizatoriai dėkoja visiems renginio dalyviams ir svečiams už gražias akimirkas, geras emocijas ir daugybę šypsenų‼️

VISIEMS KARTU mums pavyko sukurti fantastišką ralio šventę Rokiškyje!

 

Rokiškio delegacijos aplankė savo partnerius Latvijoje ir Estijoje

Rokiškio delegacijos aplankė savo partnerius Latvijoje ir Estijoje

2019-08-19

Rokiškio rajono administracijos direktoriaus pavaduotojas Valerijus Rancevas ir savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė kultūrai Irena Matelienė lankėsi Latvijoje, Ludzos mieste, kuris šventė 842-ąjį miesto gimtadienį. Pasak I. Matelienės, tai nedidelis miestelis, sukūręs nepaprastai patrauklius ir motyvuojančius pristatymus apie save. „Kartu su kitais svečiais buvome maloniai sužavėti, kaip miestas save pristato. Su kokia energija, veržlumu mus pasitiko Ludzos miesto meras Edgars Mekšs, kuris nuolatos kalbėjo apie tai, kaip rasti būdų bendradarbiauti, vykdyti naujus projektus kartu“, - partnerių aktyvumu džiaugėsi vyr. specialistė kultūrai. Ludzos miesto įstaigos jau bendradarbiauja ir vykdo projektus su Rokiškio darželiu „Varpelis“ ir Rokiškio savivaldybės Juozo Keliuočio viešąja biblioteka.

 
 

INFORMACIJA APIE VIETINĘ DVINARĘ RINKLIAVĄ

Spausdinti

Nuo 2018 m. sausio 1 d. Rokiškio rajono savivaldybės teritorijoje už mišrių komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą pradėta taikyti vietinė dvinarė rinkliava. Rokiškio rajono savivaldybės Taryba dar 2017 m. birželio 23 d. patvirtino Rokiškio rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo metodiką, o 2017 m. spalio 27 d. ir nuostatus, pagal kuriuos mokestis už atliekų surinkimą ir tvarkymą yra dvinaris. Tai atlikti savivaldybes įpareigojo atliekų tvarkymą reglamentuojantys teisės aktai – Atliekų tvarkymo įstatymas bei Vyriausybės nutarimu patvirtintos Vietinės rinkliavos ar kitos įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo taisyklės.

Minėtos taisyklės numato, kad savivaldybėse turi būti taikoma dvinarė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir jų tvarkymą. Įmokos dydis turi būti toks, kad iš nekilnojamojo turto objektų savininkų arba jų įgaliotų asmenų surinktomis lėšomis būtų apmokėtos visos būtinosios, su komunalinių atliekų tvarkymu susijusios, sąnaudos.

 

DVINARĖS RINKLIAVOS TARIFAI

Visi nuosavų namų ir butų savininkai moka dvinarę rinkliavą, kurią sudaro pastovioji ir kintamoji dalys. Pastovioji rinkliavos dalis Rokiškio rajono gyventojams priklauso nuo nekilnojamojo turto objekto paskirties ir ploto. Skirtingos paskirties objektams taikomas skirtingas įkainis. Gyvenamiesiems namams ir butams pastovioji dalis skaičiuojama plotą padauginus iš nustatyto įkainio – 0,22 Eur/met. Tarkim, 50 kv. m ploto butui ar namui mokestis bus 11 Eur per metus. Maksimalus apmokestinamas gyvenamosios paskirties objektų plotas – 100 kv. m.

 

Butų gyventojams  Butuose gyvenantiems ir kolektyviniais konteineriais besinaudojantiems gyventojams kintamoji dalis priklauso nuo gyventojų skaičiaus. Asmeniui nustatytas įkainis – 12,90 Eur per metus. Pavyzdžiui, 70 kv. m butui (3 kambarių), kur gyvena 2 gyventojai, pastovioji dalis yra 15,40 Eur (70 x 0,22), kintamoji – 25,80 Eur (12,90 x 2) per metus. Metinis rinkliavos dydis (pastovi + kintama) sudaro 41,20 Eur arba 3,43 Eur per mėnesį (buvo – mieste 6,78 Eur, o kaime – 3,50 Eur). 
Individualių namų gyventojams Individualių namų gyventojams, kurie naudojasi individualiu komunalinių atliekų konteineriu, dvinarės rinkliavos kintamoji dalis nustatoma pagal naudojamų konteinerių skaičių, tūrį ir ištuštinimo dažnį. 240 l konteinerio ištuštinimas kainuos 1,86 Eur, 120 l – 0,93 Eur. Pavyzdžiui, 100 kv. m namui, kuriame gyvena 2 gyventojai, pastovioji dalis bus 22,00 Eur (100 x 0,22), kintamoji – 11,16 Eur (12 (120l konteinerio išstūmimai per metus) x 0,93) per metus. Metinis rinkliavos dydis (pastovi + kintama) sudaro 33,16 Eur arba 2,76 Eur per mėnesį.
Sodo objektų ir garažų savininkams Prievolę mokėti už atliekų tvarkymą taip pat turi sodo paskirties objektų ir garažų savininkai. Už sodo paskirties objektą reikia mokėti 7,80 Eur per metus, už garažą – 3,40 Eur. Jei dar nėra pastatyti kolektyviniai konteineriai sodų ir garažų bendrijose dėl to, kad nebuvo spėta suderinti konteinerių pastatymo vietos, sodininkų ir garažų bendrijų savininkai laikinai gali naudotis artimiausiais kolektyviniais konteineriais. Sodų bendrijų pirmininkai dėl konteinerių pastatymo turėtų kreiptis telefonu 8 694 53568.

 

Nuo 2018 m. sausio 1 d. gyventojams nebereikia pasirašinėti paslaugų teikimo sutarčių. Dėl pasikeitimų niekur kreiptis nereikia. Pagal naują tvarką moka visi nekilnojamojo turto objektų savininkai. Visi atliekų turėtojai gaus paštu mokėjimo pranešimus (planuojama išsiųsti 2018 m. vasario pabaigoje arba kovo pradžioje metinius mokėjimo pranešimus) net jei neturi konteinerių (tokiu atveju turi kreiptis dėl konteinerio pastatymo į AB „Rokiškio komunalininkas“ ). Pranešimuose bus nurodyta kainos pastovioji ir kintamoji dalys bei bendra kaina (pastovioji + kintamoji), kurią reikia mokėti. Gyventojams bus galima susimokėti ketvirčiais arba už visus metus iš karto. Pranešime bus ir informacija, kur galima sumokėti už suteiktas paslaugas.

Rokiškio rajono sodų ir garažų bendrijų pirmininkai, individualių namų gyventojai bei visi kiti nekilnojamo turto savininkai, kurie dar neturi konteinerio, o turėtų jį gauti, turi kreiptis dėl jo pastatymo telefonu 8 458 71083.

Siekiant sudaryti kuo palankesnes sąlygas rūšiuoti atliekas, individualių namų savininkams nemokamai yra suteikiami žali polietileniniai maišai stiklo rūšiavimui, o mėlyni – kitos pakuotės atliekų surinkimui. Siekiant sudaryti patogias ir tinkamas sąlygas gyventojams rūšiuoti atliekas, 2018 metais yra plečiama pakuočių atliekų tvarkymo sistema privačių valdų kvartaluose. Šiam tikslui pasiekti 4000 privačių valdų bus aprūpinta mėlynais rūšiavimo konteineriais, kurie pakeis mėlynus maišus. Konteinerius dalins ir panaudos sutartis sudarinės AB „Rokiškio komunalininkas“.

 

Vietinę rinkliavą nuo 2018 m. sausio 1 d. administruoja UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras. Dėl kylančių klausimų ir neaiškumų galima kreiptis į UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centrą telefonu 8 458 62731.

 

 

Informaciją atnaujino: Ingrida Trumpaitė,
Informacija atnaujinta: 2018-03-11 12:53
 
 

Kaip mus rasti?

Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420 Biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre Įmonės kodas 188772248

Aktuali informacija

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „elektroniniai valdzios vartai“

 

 

 

 

 

 

 

DARBO LAIKAS

Pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį — nuo 8 val. iki 17 val. Penktadienį — nuo 8 val. iki 15 val. 45 min. Pietų pertraukos laikas — nuo 12 val. iki 12 val. 45 min.

©2015 Rokiškis Sprendimas: Fresh Media. Naudojama EasyWeb 3.2 sistema