Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420. Įstaigos kodas 188772248
 

Kontaktai

Paieška
 
 

LATLIT Interreg

 
 

Kultūros sostinė

 
 

bck
kovas 2019
fow
P
A
T
K
P
Š
S
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
Renginys
Paroda
Konferencija
Diskoteka
Festivalis
Spektaklis
Visos kategorijos
 
 

Svetainės lankomumas

Viso apsilankė28466023
Šiandien2343
Dabar naršo380
 

Naujienos

Gyventojams

Turistams

Verslininkams

Gyvenimo atvejais

AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina  mažėja 4,4 proc.

PROJEKTAS „MES RŪŠIUOJAM“ KVIEČIA GYVENTOJUS ATSAKINGAI TVARKYTI ATLIEKAS

2019-03-22

Pavasaris – puikus metas atsikratyti prisikaupusių nereikalingų daiktų. Visoje Lietuvoje aplinkosaugos idėjas skleidžiantis projektas „Mes rūšiuojam“ tradiciškai kviečia gyventojus, bendruomenes, seniūnijas, verslo organizacijas prisidėti prie taršos mažinimo bei atsakingai tvarkyti elektronikos ir baterijų atliekas savo aplinkoje. Jau septynerius metus gyvuojantį projektą inicijuoja Gamintojų ir importuotojų asociacija, VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija bei savivaldybės...

ROKIŠKĮ GARSINS MAŽOJI ATLIKĖJA

2019-03-22

Rokiškio kultūros centro vaikų folkloro ansamblio ,,Bitula" dainininkė Milda Čeponytė tapo Lietuvos vaikų ir moksleivių - lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų -  konkurso ,,Tramtatulis" regioninio turo laureate.

Balandžio 13 - 14 dienomis atstovaus Rokiškį nacionaliniame ture Kaune.

SALŲ DVARO SODYBOS RŪMŲ (KAŠTONŲ G.13, ROKIŠKIO R. SAV. SALOS) KAPITALINIS REMONTAS
 
 

Naujienos

Spausdinti

Energijos taupymo priemonės - mažesnės sąskaitos už šilumą

2018-07-10

AB „Panevėžio energija“ tiekiamos šilumos kaina gyventojams per paskutinius šešerius metus sumažėjo 24 proc. Įgyvendinti biokuro plėtros ir šilumos tinklų rekonstrukcijų projektai mažino šilumos gamybos sąnaudas, kartu mažėjo ir šilumos kaina.

O kokios priemonės leidžia sumažinti šilumos suvartojimą daugiabučiame name, jei nuo jo kiekio didžiąja dalimi priklauso kiek mokėsime už patalpų šildymą prasidėjus šildymo sezonui ?

Pastatų būklė lemia šilumos suvartojimą

Pasibaigęs šildymo sezonas leidžia paanalizuoti šilumos suvartojimą renovuotuose daugiabučiuose namuose ir sąskaitų dydį, palyginti tuos duomenis su nerenovuotų namų analogiškais rezultatais. Skirtumai akivaizdūs. Būtent, tuos skirtumus ir lėmė pastatų būklė, nuo kurios priklausė suvartotas šilumos kiekis.  

AB „Panevėžio energija“ duomenimis šių metų vasarį, kai vidutinė lauko oro temperatūra Rokiškyje sudarė 7,1 laipsnio šalčio, mažiausiai šilumos naudojančiuose daugiabučiuose vieno kvadratinio metro šildymui vidutiniškai suvartota 12,4 kWh šilumos ir mokestis renovuotuose namuose už šildymą vidutiniškai sudarė 0,72 Eur. Daugiausia šilumos vartojo butai senuose, nerenovuotose, prastos būklės daugiabučiuose, kuriuose šildymui reikėjo vidutiniškai 27,9 kWh šilumos vienam kvadratiniam metrui. Tai gyventojams vidutiniškai kainavo 1,61 Eur.

 

Kompleksinės namo renovacijos nauda

Kokiame name gyvename ir kokiame norime gyventi – priklauso nuo namo gyventojų. Kaip ir kiekvienas daiktas, daugiabutis namas turi savo galiojimo laiką, todėl jį atnaujinti būtina siekiant pratęsti jo tarnavimo laiką ir efektyviai naudoti energiją ir tuo pačiu mažiau mokėti už šilumą.

Atlikus namo kompleksinę renovaciją, daugiabutis ne tik atsinaujins, bet ir bus taupoma šiluma, kuri buvo tiesiog prarandama per nesandarias sienas, stogą, langus. Apšiltinus namą ir atnaujinus pastato šilumos ir karšto vandens sistemą, automatizavus šilumos punktą, gyventojų sąskaitos už šilumą sumažėja dvigubai. Prie energijos taupymo prisideda ir pačių vartotojų įpročiai, kada galima savarankiškai reguliuoti šilumos vartojimą, kuomet ant radiatorių sumontuojami termostatai – prietaisai, padedantys reguliuoti šilumos kiekį į radiatorius, tuo pačiu ir patalpos oro temperatūrą, kai visiškai renovuotame name pertvarkoma ir pastato šildymo sistema, o butuose įrengiami šilumos apskaitos prietaisai arba šilumos dalikliai.

Energetikos specialistai rekomenduoja renovuoti pastatą, jeigu buto kvadratiniam metrui šildyti vidutinis suvartojamos šilumos kiekis per mėnesį yra 25 kWh ir daugiau. Visiška namo renovacija, įskaitant ir pastato šilumos punkto ir pastato šildymo sistemos pertvarkymą, yra tinkamas būdas norint gerokai sumažinti šilumos nuostolius pastate ir mokesčius už šilumą.

 

Nuo ko reikėtų pradėti

Norint taupyti šilumą, pirmiausia galima būtų pradėti nuo dalinės daugiabučių renovacijos – vidaus inžinierinių sistemų sutvarkymo. Įrengus balansinius ventilius ant šildymo sistemos stovų ir subalansavus namo šildymo sistemą, pakeitus susidėvėjusius vamzdynus, juos izoliavus ar atnaujinus pastato rūsyje esančių vamzdynų bei visą šilumos punktuose esančios armatūros šilumos izoliaciją, šilumos suvartojimas sumažės ir bus pagerintas šilumos paskirstymo namo butuose tolygumas.

 

Šilumos punkto automatizavimas

Šilumą pastate padeda taupyti ir šilumos punkto automatizavimas. Neatnaujintuose daugiabučių namų šilumos punktuose šilumos tiekimas į butus yra reguliuojamas rankiniu būdu, todėl pavasario ar rudens laikotarpiu, kada dažnai keičiasi lauko oro temperatūra, namo šilumos ūkio prižiūrėtojas ne kiekvieną dieną užsuka į šilumos punktą, todėl patalpos šildomos netolygiai. Įrengus automatizuotą šilumos punktą – sistema reaguotų automatiškai į lauko oro pokyčius, nes būtų galima nustatyti tokį šilumos režimą, kad nakties metu būtų tiekiamas žemesnės temperatūros karštas vanduo ir mažiau šilumos būtų naudojama patalpoms šildyti. Automatizuotas šilumos punktas ir atnaujinta šilumos ir karšto vandens sistema leistų sutaupyti apie 15 -20 proc. šilumos.

 

Paprastos energijos taupymo priemonės

Nedidelių investicijų į namą reikalauja paprastos šilumos taupymo priemonės. Didžiausi šalto oro srautai patenka pro langus, duris, todėl reikėtų pasirūpinti rūsio patalpų, laiptinių langų, durų užsandarinimu, balkonų ar lodžijų įstiklinimu. Tokie paprasti patarimai, kaip buto šiaurinės sienos užstatymas baldais ar už radiatorių įtvirtinama šilumą atspindinti plėvelė, ar baldais neužstatomi ir užuolaidomis neuždengiami radiatoriai bei visuomet uždaromi langai išeinant iš namų, leis tausoti šilumą ir gauti mažesnes sąskaitas.

 

Informacija vartotojams

Daugiau informacijos apie daugiabučių namų suvartotą šilumą www.pe.lt. AB „Panevėžio energija“ vartotojai bendrovės interneto svetainėje www.pe.lt, prisijungę prie klientų savitarnos portalo, gali peržiūrėti jiems pateiktas sąskaitas už suvartotą šilumą ir karštą vandenį, jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu bei deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis.

 

Daiva Paulauskienė

AB „Panevėžio energija“

atstovė spaudai

 
 
 
 

Kaip mus rasti?

Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420 Biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre Įmonės kodas 188772248

Aktuali informacija

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „elektroniniai valdzios vartai“

 

 

 

 

 

 

 

DARBO LAIKAS

Pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį — nuo 8 val. iki 17 val. Penktadienį — nuo 8 val. iki 15 val. 45 min. Pietų pertraukos laikas — nuo 12 val. iki 12 val. 45 min.

©2015 Rokiškis Sprendimas: Fresh Media. Naudojama EasyWeb 3.2 sistema