Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Tarptautinis bendradarbiavimas

      2023 m. RRSA dalyvauja tarptautiniame “Piliečių, lygybės, teisių ir vertybių programa, Miestų partnerystės prioritetas (Citizens engagement and participation strand: Town Twinning)” programos projekte. Projekto pavadinimas:  Free Press under Pressure: “FPuP” (liet. „Laisva spauda ir išorinis poveikis“).

      Projekto aprašymas: tarptautinėje jaunų asmenų grupėje aptarti laisvos spaudos ir išorinio poveikio temą. Dalyviai mokysis iš komunikacijos profesionalų apie informacijos rengimo ir faktų tikrinimo metodus, susipažinti su informacijos sklaidos kanalų įvairove, dezinformacijos atpažinimo įrankiais. Galutinis projekto rezultatas turi būti įrankių ir gairių rinkinys, sudarytas pačių dalyvaujančių jaunuolių, kurie projekto metu išmoks, kaip renkamos ir skelbiamos naujienos, kaip rasti informaciją naujienų sraute, kaip įvertinti šią informaciją ir, galiausiai, kaip suformuoti naujienas.

      Projekto partneriai yra miestų sąjungos „Douzelage“ nariai iš Bulgarijos (Tryavna), Prancūzijos (Granville), Vokietijos (Bad Kötzting), Vengrijos (Köszeg), Airijos (Bundoran), Latvijos (Sigulda), Rumunijos (Siret), Slovakijos (Zvolen), Slovėnijos (Škofja Loka), Čekijos (Sušice), Jungtinės Karalystės (Sherborne) Nyderlandų (Meerssen).  RRS projekto dalyviai: 4 jaunuoliai, turintys komunikacijos ir/arba kūrybinio rašymo patirties (18-30 m.), 1 koordinatorius iš RRSA-KKS.

      Projekto veikla: 2023 m. lapkričio 5-8 d. Meersen mieste, Nyderlanduose. Vyks mokymai su komunikacijos specialistais: Studio Europa programų direktoriumi Job Zomerplaag, Jungtinių tautų unievrsiteto Mastrichte redaktore Sueali Brodin, dienraščio „De Limburger in Sittard“ vyriausiuoju redaktoriumi Bjorn Oostra; bus organizuojamos 5 kūrybinės dirbtuvės, kurių metu bus atliekamos praktinės komunikacijos  užduotys . Laukiami rezultatai RRS: savanorių grupės informacijos stebėsenai, komunikacijos akcijoms suformavimas prie Komunikacijos ir kultūros skyriaus. 

      Projekto lėšos: bendras biudžetas yra 10 570,00 Eur, iš kurio apmokami projekto lektoriai, priemonės, pagrindinių dalyvių (jaunuoliai) nakvynė ir maitinimas. RRS biudžeto lėšos. Finansavimas iš Tarptautinio bendradarbiavimo priemonės, veiklos „Douzelage“ organizacijoje eilutės: 2250,00 Eur