Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Subsidijos mikroįmonėms

Nuo koronoviruso (COVID-19) padarinių nukentėjusioms Lietuvos mikroįmonėms valstybė sudaro galimybę sumažinti finansinius nuostolius. Pradedama įgyvendinti nauja šioms bendrovėms padėti skirta priemonė „Subsidijos mikroįmonėms“. Pagal šią priemonę nuo 1 iki 9 darbuotojų turinčios įmonės pretenduos į subsidijas, kurias galės panaudoti apyvartinėms lėšoms. Priemonei įgyvendinti skirta 100 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Plačiau apie tai: http://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/iki-devyniu-darbuotoju-turincios-imones-gales-gauti-subsidija

Viešojoje erdvėje kilo svarstymų apie tai, ar ši priemonė prieinama viešosioms įstaigoms, nes esą „VŠĮ veiklos tikslas yra viešas interesas ir tai neturi nieko bendro su ekonomine pelno siekiančia veikla. LRV nutarime minima, kad subsidijuojama ekonominė veikla, kuri nukentėjo“. Gavau iš kanceliarijos patikinimą, kad tos VšĮ, kurios vykdė ekonominę veiklą ir nukentėjo karantino laikotarpiu, gali pretenduoti pasinaudoti šia priemone.

Tačiau pirmiausia reikia kreiptis į VMI, kad jus įtrauktų į nukentėjusių įmonių sąrašą (https://www.vmi.lt/cms/informacija-verslui-del-covid-19).