Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Baigėsi žiema: vasaris buvo pigesnis nei sausis

Rokiškio gyventojus pasiekė vidutiniškai 13,8 proc. mažesnės vasario šildymo sąskaitos negu sausį. Mažesnėms sąskaitoms už šildymą įtakos turėjo šiltesni vasario orai, trumpesnis mėnuo dienų skaičiumi, o kartu ir mažesnis šilumos poreikis būstui šildyti. Vasarį 50 kv. metrų ploto buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuoja 47 eurus, sausį mokėta apie 55 eurus.

Šių metų vasarį už 50 kv. m. buto, esančio renovuotame ar naujame name, šildymą gyventojai vidutiniškai moka 32 eurus (63 ct už kv. m), buto šildymui vidutiniškai suvartota 480 kWh šilumos. Nerenovuotame name tokio pat dydžio buto šildymas kainuoja apie 53 eurus (1,06 euro už kv. m), jo šildymui vidutiniškai reikėjo 805 kWh šilumos.

Kiek gyventojams teks mokėti už šildymą kovą, priklausys ne tik nuo šilumos kainos, bet ir nuo suvartoto šilumos kiekio pastate. Norint mažiau mokėti, būtina taupyti šilumą, o tai galima pasiekti visų gyventojų susitarimu, priimant sprendimą dėl namo renovacijos.

Kiekvieną mėnesį nustatant AB „Panevėžio energija“ šilumos kainą, jos pokytį lemia šilumai gaminti naudojamo kuro ir iš nepriklausomo šilumos gamintojo perkamos šilumos kainos, kurios kinta nepriklausomai nuo šilumos tiekėjo. Kovo mėnesį nustatyta AB „Panevėžio energija“ šiluma kaina – 6,27 ct/kWh be PVM išlieka mažiausia tarp penkių didžiųjų šalies miestų.

Informacija vartotojui

Daugiau informacijos apie šilumos suvartojimą ir mokėjimus už suvartotą šilumą galite rasti www.pe.lt – Šilumos suvartojimas daugiabučiuose namuose. AB „Panevėžio energija“ vartotojai, prisijungę prie Klientų savitarnos portalo bendrovės interneto svetainėje gali peržiūrėti jiems pateiktas sąskaitas už sunaudotą šilumą ir karštą vandenį, jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu ir deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis.

AB „Panevėžio energija“ primena, kad dėl kompensacijos už būsto šildymą gavimo galimybių gyventojai gali pasitikrinti interneto svetainėje www.spis.lt ar kreiptis pagal gyvenamąją vietą į savivaldybę. AB „Panevėžio energija“ klientai dėl jiems iškilusių klausimų gali kreiptis į Klientų aptarnavimo tarnybą tel. 845 501050 arba el. paštu klientai@pe.lt.