Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Bene laukiamiausia naujiena tėveliams – L. Šepkos parke vasarą išdygs nauja vaikų žaidimų aikštelė!

Jaunos šeimos – rajono ateitis ir perspektyva. Todėl Rokiškio rajono savivaldybė, suprasdama jų lūkesčius ir poreikius, L. Šepkos parke stato didžiulę vaikų žaidimų aikštelę, pritaikytą ir patiems mažiausiems, ir paauglystėn žengiantiems vaikams. Aikštelė bus atvira visiems: rokiškėnams ir miesto svečiams. Šis parkas aikštelei pasirinktas neatsitiktinai – tai viso miesto šeimų poilsio, jaukių renginių vieta. Investicija į vaikų gerovę – apie 150 tūkst. Eur. Ši suma bus išskaidyta etapais. Šiemet skirta suma –  50 tūkst. Eur. Jauni tėvai neslepia, kad tai didžiulis įvykis visam miestui, pagarba ir dėmesys jaunoms šeimoms.

Didelė aikštelė – dideliam vaikų džiaugsmui

„Jaunos šeimos dažnai išsako lūkesčius, kaip joms reikalingos naujos žaidimų aikštelės. Tačiau moderni aikštelė – didelė investicija: egzistuoja griežti reikalavimai jų saugumui, medžiagoms, iš kurių gaminami įrenginiai, tiesiog ant žolės ar asfalto tokių aikštelių nesumontuosi, reikalinga speciali danga. Jei aikšteles rengtume prie kone kiekvieno daugiabučio, jų reiktų daug. Be to, jose būtų vos pora karstyklių ar sūpynių. Jos vaikams greitai atsibostų. Tad nusprendėme investuoti į didesnę, gražesnę, įdomesnę, įvairaus amžiaus vaikams pritaikytą aikštelę“, – kalbėjo rajono meras Ramūnas Godeliauskas.

Kodėl aikštelė tokia svarbi? Viena iš priežasčių – galimybė vaikams aktyviai leisti laiką. Aktyvus laisvalaikio praleidimas be galo svarbus augančiam žmogui, skatinamas pilnavertis jo vystymasis, stiprinami raumenys, lavinama koordinacija, pusiausvyra. Vaikai ne visada ieško aktyvių laiko praleidimo formų, dažniau renkasi pasyvų laiko leidimo būdą prie televizoriaus. Tokios žaidimų aikštelės yra idealus variantas ne tik vaikams, bet ir tėvams, kurie suka galvą, kaip „išvaryti“ vaiką į lauką. Kartu tai puikus būdas kartu praleisti laiką su mažyliais. O juk buvimas gryname ore – naudingas kiekvieno sveikatai.

Kodėl šis parkas?

Rajono meras įsitikinęs – aikštelė turi būti prieinama visiems miesto ir jo svečių vaikams. L. Šepkos parkas yra optimaliausia vieta dėl kelių priežasčių. Visų pirma, jis yra miesto viduryje, vadinasi, bus patogu į jį ateiti ir mikrorajono, ir privačių namų kvartalų šeimoms su vaikais ir erdvės didelei aikštelei čia užteks. Be to, parkas yra jauki žalumos oazė pamėgta rokiškėnų: senjorų su anūkais, jaunų šeimų, jaunimo susirinkimų, poilsio bei renginių vieta. Miesto svečiai į jį užsuka pasigrožėti skulptūromis. Parkas visai šalia miesto centro, pagrindinių gatvių, bet žalumos plotai saugo nuo miesto triukšmo. Taigi, ši vieta pati patraukliausia. Be to, čia jau yra vaikų pramogoms skirti takeliai, kai kurios skulptūros atlieka ne tik dekoratyvinę funkciją: ant jų galima užlipti, pasisupti. Taigi, artimiausiu metu, kai iškils aikštelės pirmoji dalis, pramogų dar pagausės.

Statybos vyks etapais

Vaikų žaidimų aikštelė bus statoma dviem-trim etapais. Vaikų žaidimų aikštelių įrenginiams keliami aukšti reikalavimai, todėl ir suma – solidi. Pirmiausia, vaikų saugumui užtikrinti bus klojama speciali, paminkštinta aikštelės danga. Įrenginiai – atitinkantys aukštus kokybės standartus. Be to, jie turi būti įdomūs ir patrauklūs įvairaus amžiaus vaikams: nuo pirmuosius žingsnius žengiančių mažylių, iki nenuoramų, iššūkių ir atradimų džiaugsmą norinčių patirti vyresnėlių. Pirmasis aikštelės etapas. Pirmoji jos dalis, pasak mero R. Godeliausko, ketinama baigti jau šiemet. Pagal galimybes bus stengiamasi atlikti kuo daugiau jos kūrimo darbų, o ko nebus suspėta, bus atlikta kitąmet.

„Džiaugiuosi, kad keletą metų brandinta vaikų žaidimo aikštelės L. Šepkos parke idėja materializuojasi. Viešieji pirkimai jau įvyko ir tikiu, kad turėsime saugią, estetiškai atrodančią ir itin patrauklią žaidimų aikštelę, juk taip svarbu suteikti vaikams tai, ko jiems taip reikia – nerūpestingą pramogą saugioje ir draugiškoje aplinkoje. Vaikų saugumas yra nepaprastai svarbus, todėl visa įranga atitiks EN 1176 Europos standartą. Šiemet bus įrengti 4 įrengimai: tinklinės laipynės, supynės, į žemę įleidžiami batutai ir nusileidimas lynu. Žaidimo aikštelės įrengimo darbai turi prasidėti birželio mėnesį“, – pasakojo Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Ingrida Trumpaitė, kuri jau ne vienerius metus ieškojo galimybių, vietos tokios aikštelės įrengimui.

Džiugesio neslepia ir mažus vaikus auginantys tėvai

Rokiškio mamų klubo narė Jolita Kalačiovienė jau nuo 2018 m. aktyviai kelia klausimą dėl viešų vaikų žaidimų aikštelių Rokiškyje. Ji neslepia: daugeliui šeimų tai labai aktuali tema. Juk jų iš tiesų trūksta. Aikštelės prie ežero ar Velykalnyje ne visiems pasiekiamos dėl jų atokumo. O visuomeninės aikštelės įrengimas būtent L. Šepkos parke, kuris yra traukos vieta, geriausias sprendimas. „Daugiabučių kiemuose plėsti aikšteles sudėtinga. O jei statytų didesnes, susidurtų ir su kai kurių gyventojų skundais, kad vaikai jose triukšmauja. Kita vertus, o kaip privačių namų kvartaluose gyvenančių šeimų vaikams žaisti? O dabar, vieša aikštelė, strategiškai patogioje vietoje, suteiks daug džiaugsmo gyventojams. Jos atidarymą visas miestas sutiks ne tik aplodismentais, bet ir griausmingais saliutais – tokia ji mums svarbi ir reikalinga“, – sakė pašnekovė.

Šeimoms aikštelė padės tiesti tiltus tarp kartų: senjorai nemokamu viešuoju transportu galės atvežti ar ateiti kartu su anūkais, o kol jie žais, smagiai bendraudami leis laiką gryname ore. Juk anksčiau, jei senjorai norėdavo pabendrauti, jų anūkai nuobodžiaudavo. Taip pat bendra aikštelė skatins bendrauti ir jaunas šeimas. Bus puiki proga dar daugiau rokiškėnų ir miesto svečių dalyvauti renginiuose, nesibaiminant, kad mažiesiems jie pabos: aikštelėje bus galima smagiai praleisti kelias valandas. Aikštelės lokacija patogi ir dėl saugumo – atokiau nuo judrių gatvių.

„Juk į kiną, spektaklį vaiką galima ir nuvežti į kitą miestą. O kasdien žaisti juk niekur neprivežiosi. Tad visuomeninė aikštelė didins ir mūsų miesto patrauklumą jaunoms šeimoms“, – sakė J. Kalačiovienė.