Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Dainų šventės dalyviams įteikta Rokiškio vėliava

Birželio 28 d. rajono meras Ramūnas Godeliauskas įteikė Rokiškio vėliavą  kitą savaitę jį pavaduosiančiam tarybos nariui Vytautui Sauliui, kad ji kartu su mūsų kolektyvais iškeliautų į šimtmečio Dainų šventę.

„Ši Dainų šventė – istorinė, mūsų kraštui atstovaujantys atlikėjai kartu su ja įeis į istoriją“, – sakė meras, kartu dėkodamas kolektyvų vadovams ir visiems dalyviams, kad jie dėl Dainų šventės aukoja savo laisvalaikį, atostogas ir linkėdamas sėkmės didžiojoje šventėje.

Perimdamas iš mero Rokiškio vėliavą ir įpareigojimus kitą savaitę pavaduoti rajono vadovą, tarybos narys V. Saulis sakė, kad jam teko didelė garbė kartu su visais dalyviais prisiliesti prie istorinės šimtmečio Dainų šventės.

Į Dainų šventę taip pat iškeliaus Rokiškio prekės ženklo „Mano kraštas tavo“ vėliava, tuo pačiu ženklu pažymėti dalyviams skirti daiktai: apsiaustas nuo lietaus, kuprinė, kepuraitė, marškinėliai, gertuvė. Juos dalyviams dovanoja rajono savivaldybė.

Dalyviai

Savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vyresnioji specialistė, Dainų šventės Rokiškio dalyviams koordinatorė Rasa Pugžlienė sako, kad į šventę išvyksta 16 Rokiškio rajono kolektyvų – iš viso 265 atlikėjai. „Taip pat važiuoja ir drožėjas Romualdas Kaminskas, nes Dainų šventėje veiks Vaikų amatų miestelis, kur jis ir dalyvaus. Mūsų dalyvių amžius pats įvairiausias – nuo 11-mečių iki 87-mečių“, – sako R. Pugžlienė.

Pasak Dainų šventės Rokiškio dalyviams koordinatorės, didžiausias krūvis ir pasirodymų kiekis teks šokėjų kolektyvas. „Jie išvažiuoja liepos 1 d. ir baigia savo pasirodymus liepos 5 d. naktį. Iš Rokiškio važiuoja 3 kolektyvai su 49 šokėjais ir vadovais: Snieguole Skardžiuviene, Rima Bieloviene ir Ieva Lapelyte“, – pasakoja R. Pugžlienė.

Taip pat į Dainų šventę iš Rokiškio išvyksta folkloro ansambliai, chorai, teatralai, nes viena diena – liepos 3-oji – skirta teatrui.

„Beje, folkloro ansamblis ,,Gastauta” liepos 1 dieną dar dalyvaus tarptautiniame folkloro festivalyje ,,Baltica”. Taip kad atlikėjams krūviai iš tiesų dideli“, – sako R. Pugžlienė.

Iš Rokiškio į šimtmečio Dainų šventę šiemet vyksta šie kolektyvai:

Rokiškio rajono Kunigo švietėjo Jono Katelės paramos ir labdaros fondo dramos studija,

Bajorų lėlių teatras „ČIZ“,

Rokiškio kultūros centro liaudies teatras,

Rokiškio kultūros centro folkloro ansambliai ,,Saulala” ir „Gastauta”,

Žiobiškio folkloro ansamblis „Vengerinė“,

Pandėlio universalaus daugiafunkcio centro kultūrinės veiklos skyriaus folkloro ansamblis „Sadulala“,

Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos choreografijos skyriaus liaudiškų šokių studijos „Nemunėlis“ 1-oji ir 2-oji merginų grupės bei jaunių grupė,

Kriaunų liaudiškos muzikos kapela „Kriauna“,

Rokiškio kultūros centro tremtinių choras ,,Vėtrungė“ ir moterų choras “Medeina”, Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos jaunių choras „Re do“,

Jungtinis Lietuvos vaikų choras 19 – Obelių gimnazija,

Jungtinis Lietuvos vaikų choras 20 – Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazijos neformaliojo švietimo skyrius.

Sunkiausia sureguliuoti transporto grafikus

Dalyvių išlydėtuvėse kolektyvų vadovams buvo įteikta visa reikalinga informacija apie išvykimo laikus, nakvynės vietas, kontaktiniai telefonai, dalyvių akreditacijos ir kt.

Kaip pajuokavo kartu į Dainų šventę vykstanti R. Pugžlienė, dalyviai žino jos darbo ir asmeninį telefoną, tad kitą savaitę ją galima bus pasiekti visą parą.

Koordinatorė prisipažino, kad dirbti tokio didelio masto renginyje, kuriame dalyvaus daugiau kaip 40 tūkstančių dalyvių, jai tenka pirmą kartą. „Vien iš Rokiškio siunčiame 265 dalyvius. Sureguliuoti jiems transporto grafikus, nakvynę, maitinimą pakankamai buvo sudėtinga. Visas šias išlaidas dengia Kultūros ministerija iš Dainų šventės organizavimui skirtų lėšų. Dalyviai apgyvendinami mokyklose, bet, kurie nori geresnių sąlygų ir atskirų kambarių, nakvyne pasirūpina patys iš savo lėšų. Maitinimas labai patogiai sureguliuotas – niekur nereikės eiti, maistas bus atvežamas į nakvynių ir repeticijų vietas. Daugiausia problemų kilo dėl transporto grafikų sudarymo – juk važiuoja skirtingi kolektyvai, kurie pasirodys skirtingose vietose ir skirtingomis dienomis, jiems repeticijos vyksta atskirai, įvairiais laikais. Dar nereikia pamiršti, kiek tomis dienomis sugužės į Vilnių žmonių, kokios bus spūstys. Pavyko viską suderinti, bet vis tiek nerimauju, įtampa atslūgs, kai sėkmingai grįšime atgal į Rokiškį“, – dalijasi organizaciniais įspūdžiais R. Pugžlienė.

Rokiškio unikalumą atspindės paukšteliai ir langinės

Paklausta, kuo rokiškėnai bandys išsiskirti tarp kitų dalyvių, R. Pugžlienė sakė, kad į Dainų šventės eiseną kartu iškeliaus mūsų krašto drožėjo Gintaro Varno sukurti paukšteliai, švytintys Rokiškio herbo spalvomis, o folkloristai vežasi mūsų krašto dailininkės Astos Keraitienės sukurtas mini tapytas langines.

„Šūkį, kurį skanduosime, mums sukūrė krašto literatė Danutė Mažeikienė. „Rokiškio širdis gyva – meilės vardas – Lietuva“ tikrai išgirs visa Lietuva“, – sako R. Pugžlienė.