Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Gegužę prasidės šilumos tinklų hidrauliniai bandymai

AB „Panevėžio energija“, siekdama išvengti galimų avarijų ir užtikrinti kokybišką bei patikimą šilumos tiekimą vartotojams būsimo šildymo sezono metu, ruošiasi pradėti vykdyti šilumos tinklų remontus ir hidraulinius bandymus.

Pasibaigus šildymo sezonui, AB „Panevėžio energija“, vadovaudamasi galiojančių teisės aktų nuostatomis, privalo atlikti tinklų vamzdynų profilaktiką ir pasiruošti naujam šildymo sezonui. Šilumos tinklų būklė tikrinama atliekant hidraulinius bandymus, nes tai patikimiausias būdas aptikti vamzdynų defektus: įtrūkimus, pralaidumą, deformacijas. Tokie vamzdynų defektai lemia nekokybišką ir nepatikimą šilumos tiekimą vartotojams bei šilumos perdavimo nuostolius tinkluose. Šilumos tinklų sandarumas ir stiprumas iki minimumo sumažina šilumos tiekimo avarijų ar kitų sutrikimų riziką šaltuoju metų laiku. Įvykus avarijai žiemą, šilumos tiekimą tektų nutraukti, o tai sukeltų daug didesnių nepatogumų negu trumpalaikis karšto vandens nebuvimas šiltuoju metų laiku.

Informacija dėl laikino karšto vandens tiekimo sustabdymo

Kiekviename AB „Panevėžio energija“ šilumos tinklų rajone hidraulinių bandymų atlikimo grafikas derinamas su Panevėžio miesto ir rajono, Kėdainių, Rokiškio, Pasvalio, Kupiškio Zarasų savivaldybėmis. Apie numatytus darbus informuojami pastatų administratoriai bei šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai, turintys užtikrinti patikimą pastatų šilumos punktų ir vidaus šildymo sistemų atjungimą.

Likus 10 dienų ir pakartotinai dieną prieš iki hidraulinių bandymų pradžios, vartotojams apie juos skelbiama spaudoje, pranešimai apie planuojamą karšto vandens išjungimą skelbiami daugiabučių laiptinių skelbimų lentose, AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje, skyrelyje Bendroji informacija/ Techninių darbų tvarkaraščiai: https://www.pe.lt/panevezio-str-techn-darbai

Atlikęs hidraulinį bandymą ir užbaigęs vamzdynų patikrą bei remontą, šilumos tiekėjas leidžia šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojams atnaujinti karšto vandens tiekimą pastatams.