Sena svetainė

Gegužės 9-oji – Europos diena

Gegužės 9-oji – Europos diena

Europos diena švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją. Džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną minimas istorinis įvykis – Šumano deklaracija. 1950 m. Paryžiuje pasakytoje kalboje tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas išsakė savo idėją apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas dalykas. Jis siekė sukurti Europos instituciją, kuri valdytų bendrą anglies ir plieno gamybą. Nepraėjus nė metams pasirašyta tokios institucijos įkūrimo sutartis. Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga.

Rokiškio rajono savivaldybė bendradarbiauja su 14 užsienio miestų. 11 iš jų yra Europos Sąjungos šalyse: Bulgarijoje, Čekijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Vokietijoje. Nuo 2018 metų Rokiškis priimtas į tarptautinę miestų partnerių organizaciją „Douzelage“. Organizacija skaičiuoja 29 metus. Pradėjusi nuo 12 šalių, dabar ji vienija miestus iš 28 Europos Sąjungos šalių. Miestų organizacijos kartu dalyvauja „Europa piliečiams“, „Erasmus plius“ projektuose, dalijasi gerąja viešojo administravimo, miestų infrastruktūros ir bendruomenės projektų inicijavimo ir administravimo patirtimi.
Kviečiame Rokiškio miesto įstaigas ir organizacijas partnerių savo tarptautiniams projektams ieškoti šiuose į „Douzelage“ organizaciją susivienijusiuose miestuose.