Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Įsibėgėja bendradarbiavimas su Lietuvos universitetais: svečiuose – Mykolo Romerio universiteto atstovai

Rokiškio rajono savivaldybėje lankėsi Mykolo Romerio universiteto rektorė Inga Žalėnienė ir rektorės patarėja tarptautiniams ryšiams ir komunikacijai Violeta Gaižauskaitė bei leidinio „Savivaldybių žinios“ direktorė Lina Belevičienė, redaktorius Romas Gurklys ir Genovaitė Paulikaitė. Susitikimo tikslas – aptarti tarpusavio bendradarbiavimo galimybes. Jos prasidėtų Mykolo Romerio, Lietuvos konstitucinės teisės kūrėjo, profesoriaus, universiteto rektoriaus bei vieno iš Lietuvos Nepriklausomybės Sąjūdžio ideologų, atminimo įamžinimu, Ekonomikos ir verslo akademijos įkūrimu bei bendradarbiavimu prisidedant prie švietimo įstaigų direktorių pavaduotojų kompetencijų kėlimo.

„Šiuo metu bene svarbiausias visiems – karo pabėgėlių iš Ukrainos klausimas. Mykolo Romerio universitetas – ne išimtis“, – kalbėjo rektorė ir pridūrė, kad prieš keletą dienų universiteto bendrabutyje apsigyveno apie 50 nuo karo Ukrainoje bėgančių žmonių, dar keliasdešimt jų – pakeliui. „Taip pat iš Charkivo miesto laukiama atvykstančių dėstytojų. Tad savo trečiąją misiją įgyvendiname pilnai: priimame žmones ir galvojame apie jų integraciją į darbo rinką. Šiuo metu žmonės yra ypatingai susitelkę, aktyviai veikia ir nevyriausybinis sektorius. Tad šis laikotarpis – pilnas iššūkių, tačiau nepamirštame ir pagrindinės savo veiklos, todėl ir inicijavome susitikimą su Rokiškio rajono savivaldybės vadovais“, – sakė rektorė.

Paklaustas apie situaciją Rokiškio rajone, savivaldybės meras pasakojo, kad į Rokiškį šiuo metu važiuoja daugiau pavienės šeimos, kurios čia turi giminių arba dirbančių šeimos narių. „Kol kas apgyvendinimas vyksta privačiame sektoriuje, tačiau patalpas ukrainiečiams yra paruošusi ir Rokiškio rajono savivaldybė – galime priimti apie 120 žmonių. Kaip ir visur – tos įtampos pakanka. Pajuokaujame, kad ši kadencija jau tokia – net nebėra laiko pasidžiaugti padarytų darbų rezultatais. 2019-iaisis Rokiškis buvo Lietuvos kultūros sostine, todėl metai buvo pilni renginių ir intensyvūs. Tuomet susidūrėme su pandemija, o dabar– karas Ukrainoje“, – kalbėjo R. Godeliauskas.

„Tačiau judėti į priekį turime, ugdyti jaunimą, išleisti į mokslus. Tradiciškai, bendradarbiavimas ir jungtis su universitetu būdavo studijos – bakalauro, magistro. Dažnai Mykolo Riomerio universitetas yra siejamas su teisės kryptim. Tad šiandien mūsų tikslas – paskleisti žinią, ypatingai regionuose, kad mūsų veiklos sritys ženkliai išsiplėtė ir be teisininkų, rengiame psichologus, komunikacijos, edukologijos specialistus, tad turime platų įdomių studijų krypčių spektrą. Be tradicinių bendradarbiavimo krypčių, universitetas išplėtojo ir mokymosi visą gyvenimą veiklas. Kadangi centrinė būstinė Vilniuje, glaudžiai bendradarbiaujame su Vilniaus miesto savivaldybe ir sulaukėme pasisekimo ten, norime veiklas plėsti ir kitose savivaldybėse. Žinoma, pirmiausia norėtume išgirsti iš jūsų pačių, kokių mokymų, studijų, mokslinių tyrimų reikėtų Rokiškio rajono savivaldybėje“,– bendradarbiavimo sąlyčio taškų ieškojo I. Žalėnienė ir pasiūlė, jog startine veikla galėtų tapti pirmasis renginys, kuris organizuojamas gegužės 17 d. Bagdoniškyje ( Rokiškio r.). „Atgaivinta teisinės minties šventė ir finalinis renginys neatsitiktinai organizuojamas Rokiškio krašte. Norėsime pakviesti ir gimnazijų moksleivius, taip pat planuose – vaismedžių sodo atsodinimas. Tikimės, kad šis simpoziumas taps tradiciniu profesoriaus Mykolo Romerio atminimo puoselėjimo renginiu. Tad norėtume, kad savivaldybė, švietimo bendruomenė pagal galimybes prisijungtų ir organizuojant renginį“, – kalbėjo rektorė.

Universiteto atstovės informavo, kad Alytaus ir Panevėžio miestų savivaldybėse veikia Ekonomikos ir verslo akademijos. Bendradarbiauja savivaldybės, gimnazijos ir universitetas. Pagal numatytas sąlygas moksleiviams vyksta užsiėmimai finansų valdymo, ekonomikos, verslumo bei startuolių kūrimo srityse, į kuriuos įsitraukia ne tik dėstytojai, bet ir verslininkai. Vasarą organizuojamos stovyklos, pasirenkamas artimas moksleiviams paskaitų formatas. ,, Mes norime – plėsti šį tinklą. Tad į plėtros procesą siūlome įsitraukti ir Rokiškio rajono savivaldybę“, – kalbėjo I. Žalėnienė.

Meras patvirtino, kad savivaldybė žada prisidėti prie gegužės 17 d. renginio organizavimo. Taip pat, savivaldybę domina ir prisijungimas prie Ekonomikos ir verslo akademijos, suteikiant kuo daugiau galimybių ir Rokiškio rajono moksleiviams.

Pedagogų trūkumo problemai spręsti – ruošiamasi iš anksto

„Nors šiuo metu nejaučiame pedagogų trūkumo, tačiau tai nereiškia, kad jo nebus ateityje. Jau dabar savivaldybė imasi priemonių ir esame pasitvirtinę rėmimo programą jau ne tik gydytojams rezidentams, tačiau ir pedagogams“, – sakė meras.

Sprendžiant šią problemą, rektorė informavo, kad universitetas gali pasiūlyti pedagogikos laipsnio neteikiančias studijas. Pedagoginę kompetencija įgyjama per metus. Kartu su Vilniaus miesto savivaldybe turėjome kelis šio projekto etapus. Taip pat, jeigu vieni universitetai orientuojasi į švietimų įstaigų vadovų kompetencijų kėlimą, mūsų tikslas – suteikti galimybes tobulėti iš švietimo įstaigų direktorių pavaduotojams. Manome, kad labai svarbu stiprinti ir vidurinės grandines vadovų kompetencijas. Todėl turime Pavaduotojų akademiją – tai laipsnio neteikiančios pedagogikos studijos. Visas veiklų spektras pateiktas mūsų pasiūlyme. Svarbiausia, išsiaiškinti savivaldybės poreikius“, – detalizavo I. Žalėnienė ir pridūrė, kad jų vizito tikslas – išsiaiškinti savivaldybės poreikius, kad būtų galima nuspręsti, kokiose konkrečiai srityse įmanomos bendradarbiavimo galimybes. Tikimasi, kad šis susitikimas netolimoje ateityje taps bendradarbiavimo sutartimi su konkrečiais pasiūlymais, todėl susitarta dėl bendradarbiavimo sutarties projekto pateikimo. „Tikimės, kad jau gegužės 17 d. galėsime tokią sutartį pasirašyti oficialiai“, – planavo meras R. Godeliauskas.