Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Kviečiame balsuoti už bendruomenės iniciatyvų projektų idėjas

Balsavimas vyks birželio 13-22 d.

Balsavimas vyksta čia: Balsuoti

Vienas gyventojas turi teisę balsuoti ne daugiau kaip už 1 projektą.
Balsuojantis asmuo turi nurodyti gimimo datą, vardą, pavardę, deklaruotą gyvenamąją vietą.
Savo nuomonę apie projektų įgyvendinimą išreikšti balsavimu gali Rokiškio rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai.
Šie duomenys, nurodyti balsavimo metu, bus naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, tačiau jie nebus skelbiami viešai.

Projektų idėjos, kurioms kviečiame skirti savo balsus:

Balsavimas vyks birželio 13-22 d.

  1. „Rokiš`kids paplūdimio žaidimų aikštelė“

Prie Rokiškio ežero jau yra įkurta erdvė aktyviam poilsiui, veikia vandens batutų parkas, sutvarkytas paplūdimys, todėl norėtume pasiūlyti įrengti žaidimų aikštelę mažesniems vaikams, kad, šeimai atvykus poilsiauti, turėtų veiklos visų amžiaus grupės gyventojai. Atnaujinta viešoji erdvė prie Rokiškio ežero, įrengiant kompleksinę modernią saugią žaidimų erdvę, pagerins šios vietos patrauklumą, Rokiškio miesto vaikų laisvalaikio praleidimo sąlygas.

Aikštelėje galės žaisti 3–12 metų vaikai. Projektas skirtas ir aktualus miesto gyventojams ir miesto svečiams.

Visiems vaikams laisvai prieinamos žaidimų erdvės, kuriose vaikai galėtų būti gamtoje, įrengimas suteiktų jiems alternatyvą įprastam laisvalaikio leidimui, o kartu lavintų jų vaizduotę ir kūrybingumą, įgūdžius, padėtų spręsti vaikų užimtumo problemą,  ugdytų socialinius gebėjimus, bendruomeniškumą.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: prie Rokiškio ežero.

Projekto verte: 18 890, 00 Eur.

  1. „Vaikų ir jaunimo laisvalaikio zona Kavoliškyje“

Projekto tikslas – vaikų ir jaunimo užimtumas, aktyvaus laiko praleidimo, talentų atsiskleidimo, saviraiškos ir socializacijos su kitais vaikais vietos įrengimas Kavoliškyje. Šiuo metu Kavoliškyje gyvena ir kuriasi daug jaunų šeimų, planuojančių ateityje auginti ir jau auginančių įvairaus amžiaus vaikus, tačiau čia nėra jokios konkrečios vietos jokio amžiaus vaikams reikštis, žaisti, užsiimti mėgstama veikla gryname ore. Norima, kad Kavoliškyje rastųsi nauja, saugi traukos zona įvairaus amžiaus vaikams žaisti. Būtų išspręsta ir papildoma problema, kai vaikų klegesys ar didesnis triukšmas sukelia nepatogumų kaimynams. Jei vaikai turėtų, kur rinktis, leisti laisvalaikį, tokių nesusipratimų nebūtų, taip pat nebūtų trikdomas gyventojų poilsis. Įgyvendinus šį projektą, būtų užtikrintas ir vaikų saugumas, kadangi su riedlentėmis ir paspirtukais besivažinėjantys vaikai turėtų vietą važinėtis, būtų mažesnė tikimybė susižeisti, nebūtų trukdoma kitiems kelių eismo dalyviams bei nekiltų grėsmė vairuotojų turtui automobilių stovėjimo aikštelėse. Tikslinė projekto amžiaus grupė – 2–18 m. vaikai ir jaunimas.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: asfaltuota krepšinio aikštelė Melioratorių g., Kavoliškio k, Rokiškio r.

Projekto verte: 20 000,00 Eur.

  1. „Rokiškio muzikos skveras“

Rokiškio krašto išskirtinumas – stipri meninė-kultūrinė veikla ir raiška. Kad miestas muzikalus liudija ir prieš kelis metus muzikos mokyklos bendruomenės iniciatyva šalia muzikos mokyklos esančioje viešoje teritorijoje, kur teka Laukupė, pradėtas kurti Muzikos skveras (Kauno g. ir Pievų g. sankirta). Kad tai yra Muzikos skveras, išduoda tik akmuo su smuiko rakto simboliu. Todėl, siekiant pateisinti Muzikos skvero vardą, suteikti jam spalvą bei pavesti lankomu patraukliu objektu, siūloma vystyti vietovės infrastruktūrą ir šalia augalų, suoliukų ir takelių įrengti atvirą visiems lauko muzikos instrumentų aikštelę.

Lauko muzikos instrumentų aikštelėje siūlome įrengti skirtingų tonacijų perkusijų šeimos instrumentus: varpus ir varpelius, būgnus ir būgnelius, marimbas ir ksilofonus ir kt. Kuriant aikštelės žaismingumą ir patrauklumą ateityje siūlome įrengti „skambančių plytelių“ takelį. „Skambančios plytelės“ yra spalvingos, paslėptos žemėje ir įsijungia, kai tik užlipama ant jų. Siūlome įrengti 6 skirtingus muzikos tonus: C, D, E, F, G ir A. Toks takelis būtų ypač patrauklus patiems mažiausiems. „Skambančios plytelės“ montuojamos į gruntą. Šalia perkusijos ir „skambančių plytelių“ ateityje galima įrengti – lauko pianiną, kuris montuojamas į grindinį ir savo konstrukcija yra tinkamas groti ne tik kojomis, bet ir, pavyzdžiui, neįgaliojo vėžimėliu.

Groti lauko muzikos instrumentais gali vaikai nuo 3 metų, o muzikos klausymuisi amžiaus ribojimų nėra.Svarbu tai, kad lauko muzikos instrumentų aikštelė yra aktuali ne tik jaunoms šeimoms su mažamečiais vaikais, bet ir ugdymo įstaigų bendruomenėms bei tokioms jautrioms grupėms, kaip senjorai, negalią (judėjimo, protinę, elgesio) turintys asmenys.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Kauno g. ir Pievų gatvės sankirtoje esanti vieša erdvė, sutvarkyta pagal projektą „Rokiškio miesto teritorijų kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas“.

Projekto verte:  19 998, 88 Eur.

  1. „Obelinės“ teritorijos tvarkymas Obelių bendruomenės poilsio ir švenčių reikmėms“

Projekto tikslas – sutvarkyti ir pritaikyti savivaldybės teritoriją vietos bendruomenės ir pavienių seniūnijos gyventojų rekreacijos tikslams ir kultūrinei, prezentacinei veiklai vykdyti. Reikalinga papildoma rekreacinė erdvė ir saugi teritorija švenčių dalyviams: šeimoms su mažamečiais vaikais, bendruomenei ir pavieniams visos Obelių seniūnijos gyventojams bei turistams.

Šiuo metu teritorija nėra saugi (veisiasi erkės, slepiasi į miestelio centrą atklydę laukiniai gyvūnai, teritorija pilna vandeningų duobių, užsistovėjusio vandens, krituolių medžių bei menkaverčių krūmų, pilamos atliekos, šiukšlės, nes yra palanki apleista aplinka vieta miestelio centre prie pagrindinio valstybinės reikšmės kelio Nr. 122 „Daugpilis–Rokiškis–Panevėžys“. Netoli yra mašinų aikštelė poilsiui arba kemperiams parkuoti, taip pat vietos gyventojų susitikimo vieta, renkasi keleiviai keliaujantys autobusais, todėl  šalia esanti teritorija turi būti saugi ir tinkama individulių asmenų rekreacijai ne mažiau, nei vietos bendruomenės šventėms vykdyti.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: J. Zaukos g. 9A. Obelių m., Rokiškio r.

Projekto verte: 20 000,00 Eur.

  1. „Žmogaus lizdas“

Projekto tikslas – įamžinti Antano Strazdo (1760–1833  m.) poezijos pradininko Lietuvoje atminimą, kuris pasitarnautų rengiant įvairius bendruomenės susibūrimus, renginius, taptų turistiniu objektu lankantiems šį kraštą – patraukliu šiuolaikinio meno kūriniu. Pati pradžia, nulėmusi Antano Strazdo gyvenimą, – Sartų kraštas, Kriaunų apylinkės. Būtent čia buvo pastebėtas išskirtinumas ir talentas, nuvedęs į mokslus Kražių, Šenbergo, Ilūkstės, Daugpilio ir Polocko jėzuitų kolegijose bei Vilniaus akademijoje. Poeto atminimas yra įamžintas Kamajuose – ten, kur praleisti paskutinieji gyvenimo metai. Tačiau vieta, kurioje gimė ir sėmėsi jėgų kūrybai, iki šiol neturi atskiro įženklinimo, nors yra žinoma ir minima. O juk Kriaunų bažnyčios metrikų knygoje yra išlikęs įrašas, žymintis poeto krikštą. Būtent toje vietoje, kur stovėjo pirmoji Kriaunų bažnyčia, itin tinkama erdvė simboliškai įamžinti tų laikų neformato Antano Strazdo atminimą.

Šis projektas skiriamas Antano Strazdo atminimo simboliui „Žmogaus lizdas“, kuri yra mūsų visų namų ir kiekvieno atskiro gyvenimo metafora. Šio projekto kuriamas žmogaus lizdas taptų jungtimi dabarties,  praeities ir ateities. Tai būtų ne tik atminimo ženklas, bet ir patrauklus vizualiai, turintis meninę vertę ir kartu – funkcionalus kūrinys.

Plačiau apie objektą: tai erdvinis kūnas, 4-4,5 m. aukščio. Praėjimas žmogui sukuria įėjimo į lizdą iliuziją. Gamybai naudojamas vienas pagrindinis strypas, ant kurio veriamos geometrinės figūros (kontrastas su gamta ir kartu harmonija su iš vaikystės kiekvienam atpažįstamomis figūromis). Sienos iš spalvotų skaidrių plastiko plokščių. Ant plokštumos, esančios į gatvės pusę, montuojamos bėgančios teksto eilutės su Antano Strazdo tekstais. Numatytas objekto apšvietimas, kuris arba apšviečia kūrinį, arba kūrinys skleidžia šviesą į kitą objektą (renginių metu).

Objektas – originalus. Jokio panašaus kūrinio nerasi visame rajone, regione ar Lietuvoje. Prie objekto tvirtinamas žymuo, liudijantis kūrinio autorystę bei įrašas, žymintis Antano Strazdo atminimą jo krikšto vietoje kartu sukuriant modernią ir patrauklią erdvę.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Kriaunos.

Projekto verte: 18 000,00 Eur.

  1. „Kryžiaus aplinkos tvarkymas“

Projekto tikslas – atnaujinti medinio kryžiaus būklę pašalinant šiuo metu jį dengiantį, nebeatliekantį apsaugos funkcijų, dažų sluoksnį ir padengiant atsparia atmosferos poveikiui medienai skirta impregnuojančia medžiaga. Pastebėta, kad šiuo metu kryžius nėra itin stabilus, todėl reikalingas sutvirtinimas. Cementinis jo pagrindas praradęs estetinį vaizdą, todėl būtina jį atnaujinti, padengiant dekoravimo elementais. Kryžiaus teritorija yra gyvenvietės centre, judriausioje vietoje. Šiuo metu ši teritorija yra apsodinta tujomis, kurios užaugusios iki 3 metrų. Aplink driekiasi pieva, nėra jokių aplinkos puošybos elementų. Nekarpoma tujų gyvatvorė užstoja kryžių, todėl reikia apkarpyti tujų gyvatvorę ir dalį jos pašalinti, norint atverti kryžiaus meninį ir estetinį vaizdą. Taip pat būtų reikalinga įrengti trinkelių taką bei gėlyną, kuris suteiktų grožio ir jaukumo pačiai kryžiaus aplinkai. Kadangi Panemunėlio bendruomenė pateikė paraišką tapti Mažąja Lietuvos kultūros sostine, šia idėja siekiama prisidėti prie Panemunėlio aplinkos estetinio puoselėjimo bei gražinimo.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Soties g., Panemunėlio geležinkelio stoties gyvenvietė.

Projekto verte: 885,00 Eur.

  1. „Lauko muzikos erdvė“

Projekto tikslas – sukurti patrauklią erdvę, kurioje galima būtų ne vien tik būti, bet ir kūrybiškai praleisti laiką projekto metu įrengtų priemonių pagalba. Lauko muzikos erdvė – tai kūrybinių galimybių erdvė, kuri padės gyvinti ir gerinti socialinę gyvenamąją aplinką. Projektu siekiama sukurti erdvę, kurioje būtų galima susipažinti su muzikos instrumentais ir susidraugauti su ritmu, melodija arba linksmai ir kūrybiškai praleisti laiką. Lauko muzikos erdvė galėtų tapti traukos vieta kūrybinei veiklai plėtoti.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Liongino Šepkos parkas Rokiškio mieste.

Projekto verte: 12 600,00 Eur.

  1. „Vilties parko įkūrimas“

Parkas tarp Rokiškio rajono ligoninės ir poliklinikos daug metų neįveiklintas, neturintis jokio estetinio vaizdo ir praktinės reikšmės. Kadangi šis parkas yra prie gydymo įstaigų, jį geriausia būtų pritaikyti pacientų sveikatinimui – gera psichinė sveikata, gėrėjimasis gamta padeda atgauti net ir fizines jėgas. Onkologinių ligonių asociacijos „Vilties žybsis“ nariai 2020 m. čia jau yra pasodinę 20 sakurų ir puoselėja idėją šį parką plėsti. Projekto tikslas – išplėsti parką pasodinus iki 100 ar daugiau sakurų sodinukų ir jį komponuoti su rojaus obelų parku (100 ar daugiau). Sakuros žydėtų anksti pavasarį, o rojaus obelys puoštų parką visą likusį laiką. Tikimasi, kad ši idėja laikui bėgant toliau gyvuos ir atsiras daugiau infrastruktūros elementų – suoliukai, takeliai, o žydint sakuroms ir obelims – organizuojamos šventės. Be to, šiame parke žydintys medžiai bus puikiai matomi pro Rokiškio ligoninės langus ir džiugins sergančius pacientus Sukūrus estetiškai patrauklaus miesto vaizdą, čia pacientai ir jų artimieji galėtų pasivaikščioti, rasto gamtos ramybę.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Parkas, esantis tarp Rokiškio rajono ligoninės ir Rokiškio poliklinikos.

Projekto verte: 17 300,00 Eur.

  1. „Laukiamasis“

Projekto tikslas – Obelių miesto parkelio įveiklinimas, sudarant dar vieną rekreacinę zoną vietos gyventojams ir miesto svečiams. Tai svarbu kiekvienam Obelių miesto gyventojui, ar jam būtų 16, ar 90. Ir pagyvenę, ir jauni žmonės lankosi ambulatorijoje ir prieš vizitą pas gydytoją, tenka palaukti. Esant geram orui, miestelyje daugelis žmonių nori atsinaujinti ir lankosi kirpykloje, kuri yra šalia minimo parkelio. Čia taip pat tenka laukti. Prieš parko teritoriją yra kapinės, kuriose palaidoti ne tik Rokiškio rajono gyventojų, bet ir kituose Lietuvos miestuose gyvenančių žmonių artimieji. Atvykę aplankyti arba tvarkyti kapavietės, žmonės nori pailsėti. Todėl sutvarkius erdvę, žmonės turėtų savotišką „laukiamąjį“, kur galėtų prisėsti pailsėti, palaukti, paskaityti įrengtoje lauko bibliotekoje įdomų žurnalą ar net knygą, kurias padovanos patys gyventojai. Atvykus iš kito rajono, būtų galimybė sužinoti apie Obelių seniūnijos teritoriją, nes šią informaciją galima būtų rasti informaciniame stende. Tiesiog tai būtų informatyvus žemėlapis. Šiuo metu parko teritorijoje – vieni medžiai ir takeliai. Tai nesuteikia jokio estetinio grožio. Norima viduryje parkelio teritorijos suformuoti obuolio formos gėlyną ir aplink jį sudėti suoliukus.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Obelių miestas, Rokiškio r.

Projekto verte: 6 029,00 Eur.

  1. „Skambantis takas“

Projekto tikslas – kuriamoje kultūriškai ir estetiškai patrauklioje miestelio viešojoje erdvėje –Atminties skvere, įkurti viešą muzikinę erdvę. Neišeinant iš skvero kuriamos koncepcijos, kuris bus ne tik statiškas memorialas, padėti užpildyti gyventojų laisvalaikio turinį, gerinti fizinį aktyvumą, užtikrinti gyventojų aktyvesnį įsitraukimą į socialinį gyvenimą, skatinti bendruomeniškumą, mažinti psichologinę įtampą. Šiuolaikiškai įrengtas skveras  taptų dar patrauklesnis naujakuriams, didintų miestelio gyventojų pasitikėjimą savimi ir norą reprezentuoti savo miestelio istoriją, kultūrą ir vertybes, parodant, kad Juodupė iš Lietuvos pakraščio virsta šiuolaikinio meno ir kultūros traukos centru.

Miestelyje apsigyvena vis daugiau jaunų šeimų, todėl poreikis aktyviai praleisti laisvalaikį auga. Reikalingos erdvės ir vaikams, ir paaugliams bei jaunoms šeimoms, senjorams.

Lauko muzikos instrumentai ugdo kiekvieno kūrybiškumą, išradingumą, skatina aktyvų buvimą lauke. Tai puiki terapinė priemonė. Ypač tai reikalinga vaikams ir paaugliams po karantininio laikotarpio išryškėjus tokioms problemoms kaip viršsvoris, judėjimo, bendravimo įgūdžių stoka, noras saviizoliuotis nuo aplinkos bei bendraamžių. Lauko muzikos instrumentai skatina kūrybiškumą, norą eksperimentuoti, įkvepia bendravimui, apjungia draugus ir nepažįstamus. Tai ypač aktualu šiuo laikotarpiu. Šie instrumentai pritaikyti įvairių amžiaus grupių ir galimybių žmonėms. Miestelyje trūksta laisvalaikio praleidimo vietų pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms. Tai būtų puiki priemonė jų integracijai į bendruomenę, parodant, kad jie tokie pat svarbūs jos nariai.

Tai ne tik naudingi ir funkcionalūs lauko muzikos instrumentai, bet ir puikus architektūrinis sprendimas, puošiantis aplinką. Įkūrus lauko muzikos instrumentų erdvę skvere, Juodupė taptų patrauklesnė ne tik vietiniams gyventojams, bet ir pritrauktų turistų važiuojančių į dažnai lankomus Ilzenbergo, Onuškio dvarus, nes kol kas esame tik pravažiuojamas miestelis.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Juodupės miestelis, prie Tekstilininkų–P. Cvirkos–Palangos gatvių sankirtos, prie Tekstilininkų g. 17 namo.

Projekto verte: 18 679,80 Eur.

  1. „Perki? Parduodu… Už dyką duodu!”

Kaip ir dažnas Lietuvos miestelis, Obeliai taip pat turi savo turgavietę. Tačiau ji nėra patraukli dėl apšiurusių kioskelių, pritraukiančių tik dėvėtų drabužių prekeivius. Obelių turgaus istorija byloja, kad į sekmadieninius turgus suvažiuodavo ir ūkininkai, ir amatininkai, menininkai su savo produkcija, o turgų lankydavo ne tik viso tuometinio Obelių valsčiaus gyventojai, bet ir rokiškėnai, kaimyninės Latvijos gyventojai, kadangi Obeliai – pasienio miestelis. Projekto idėja – atnaujinti Obelių turgaus paviljonus (kioskelius), suteikiant jiems šiuolaikinį dizainą pridedant truputį žavesio ir naujų spalvų, kad jie būtų patrauklūs prekeiviams ir lankytojams, turėtų meninės saviraiškos elementų. Jaunimas galėtų įsiamžinti, palikdamas žinutę ar grafičių piešinį ant vienos iš turgaus sienos (šiuo metu turguje tai daroma, kur papuola). Švenčių, kamerinių renginių metu menininkai galėtų eksponuoti savo kūrybą, parduoti savo darbus. Patį turgaus pasažą įrėmintų arkos iš abiejų pusių, kurios sutvirtintų abi sienas ir atliktų vartų vaidmenį. Ant vienos iš jų lauko pusės būtų turgavietės pavadinimas „Perki? Parduodu… Už dyka duodu!”, ant kitos – paprastas obelietiškas „ataik“. Vidinio turgaus kiemo prekybinės vietos būtų sužymėtos stilizuotais piešiniais, užrašais su parduodamos produkcijos pavadinimais. Prekybinės vietos būtų po stogeliais, kurie dengtų ne tik prekybininkus, lankytojus, bet ir būtų išsikišusios kitoje pusėje, kad apsaugotų nuo atmosferos reiškinių. Stogeliai – ne ištisiniai, nedengiantis viso paviljono, o tik prekybines dalis.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Obelių miesto turgavietė, Rokiškio r.

Projekto verte: 8280, 00 Eur.