Sena svetainė

LIETUVOS VALSTYBĖS DIENA ROKIŠKYJE

LIETUVOS VALSTYBĖS DIENA ROKIŠKYJE

Šiais metais Valstybės dieną šventiškai paminėti kviečiame Rokiškio krašto muziejaus erdvėse:  liepos 6 dieną, trečiadienį, nuo 19 val. čia Jūsų lauks prekybininkų palapinės, batutų erdvė mažiesiems su saldžia vata ir ledais.

Turiningai praleisti laiką kvies Rokiškio kultūros centro edukacinės programos: Lėlių teatras ČIZ išmokys prakalbinti lėlę, istorinių šokių kolektyvas „Saltare la Lavanda“ kvies šokiui viduramžių dvasia, liaudies instrumentų pažinimo programa vilios muzikiniais lobiais iš močiutės skrynios, folkloro ansamblis „Saulala“ mokins aukštaitiško nuometo rišimo paslapčių.

Rokiškio krašto muziejaus edukacinėse programose senovė prabils žalvariu, medžiotojas Rokas pasakos apie Rokiškio atsiradimą, pasivaržyti kvies dvaro lauko žaidimai – kroketas ir vikingų šachmatai.

Kasmet šią visiems mums svarbią dieną 21 val. viso pasaulio lietuviai vienybės vardan gieda „Tautišką giesmę“. Ši tradicija gyvuoja nuo 2009-ųjų, kai himnas buvo giedamas minint Lietuvos vardo tūkstantmetį. Šiais metais „Tautišką giesmę“ ves moterų choras „Medeina“, vadovė Giedra Markevičienė.

Vakarą vainikuos „Žalvarinis“ – žymiausia Lietuvos folkroko grupė iš Vilniaus. Aštrūs gitarų rifai, roko pulsavimas, folkloras, jo interpretacijos ir kitų muzikos stilių sintezė – visa tai ir yra „Žalvarinis“. Šiuolaikinė ne tik roko, bet ir bliuzo muzika kartu su lietuviškų dainų tradicijomis sukuria nepamirštamą, galingą sprogstamąjį muzikinį mišinį, tad kviečiame kartu pajusti patriotinės dainos jėgą.