Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Muzikali reklama skatins rinktis tvarias pakuotes ir rūšiuoti

Ausiai itin malonūs muzikos garsai – skambantys buteliai, skardinės, plastiko pakuotės – tokią kūrybingą reklamą nuo šiandien galės išgirsti lietuviai. „Gamtos ateities“ vykdomos tvarumo kampanijos šūkis: „Rūšiavimas skamba gerai. Mes – už ilgai grojančias pakuotes”, o pati kampanija siekia skatinti tvarų vartojimą ir ilgaamžiškumą, kurį užtikrina panaudotų medžiagų perdirbimas, jas rūšiuojant.

Šios muzikalios reklamos tikslas – kalbėti apie tinkamo rūšiavimo svarbą ir skatinti žmones bei verslus rinktis tokias pakuotes, kurios ilgai „grotų“. Tai jos gali daryti arba grįždamos tarnauti perdirbtos, arba naudojamos pakartotinai. O jei pakuotė savo jau „atgrojo“, ją derėtų saugiai palydėti iki atitinkamo rūšiavimo konteinerio.

Reklamą kūrusios reklamos agentūros „Marios Agency“ komanda kaip pagrindinį kampanijos simbolį sukūrė grojančią skulptūrą, padarytą iš perdirbamų pakuočių.  Ji nufilmuota tikroje meno galerijoje – kaip meno kūrinys. Iš šio grojančio muzikinio aparato skleidžiamų garsų ir tikrų garsų, įrašytų pakuočių perdirbimo gamyklose („Kauno stiklas“ ir kt.), šiuolaikinės muzikos kompozitoriai sukūrė tikrą, autentišką muziką. Ji ir tapo šio reklamos vaizdo įrašo muzikiniu garso takeliu.

Šiuo metu ruošiamasi išleisti vinilinę plokštelę, kurioje šie industriniai, perdirbamo stiklo, plastiko, metalo garsai taps muzikos albumu ir kampanijos garso takelio „remix’u“.

Asociacijos „Gamtos ateitis“ atstovė D. Ramanauskaitė primena, kad nors didžioji dalis lietuvių stengiasi rūšiuoti atliekas, toli gražu, dar ne visi atskiria, kas yra pakuotė, o kas – daiktas, produktas, ir į pakuotėms skirtus konteinerius meta netinkamus daiktus. Be to, pasak jos, ir ne visos pakuotės gali būti perdirbamos, todėl apie galimybes jas panaudoti dar kartą verta pasidomėti dar prieš įsigyjant prekę.

„Ilgiausiai „grojančios“ ir lengviausiai perdirbamos pakuotės yra iš popieriaus, jei jos nesuteptos, ir stiklo.Tuo tarpu įsigyjant produktus plastiko pakuotėse, rekomenduojame atkreipti dėmesį, ar tokia pakuotė galės būti lengvai perdirbama. Ypač gamtai nedraugiškos yra kombinuotos pakuotės, sudarytos, pavyzdžiui, iš kelių skirtingų medžiagų, kurias sunku atskirti, tad toks plastikas bus deginamas ir tokios pakuotės sugrota melodija truks graudžiai trumpai“, – pastebi D. Ramanauskaitė.

Praeitų metų pabaigoje atlikta visuomenės nuomonės apklausa atskleidė, kad tik kas 5–tas gyventojas, rinkdamasis prekes, atkreipia dėmesį į tai, iš ko pagamintos pakuotės ir ar jos perdirbamos.

Grojančių pakuočių reklamą galite išvysti čia.

Asociacijos „Gamtos ateitis“ inform.