Sena svetainė

Naujausia informacija donorams dėl ekstremalios situacijos ir koronaviruso

Naujausia informacija donorams dėl ekstremalios situacijos ir koronaviruso

Naujausia informacija donorams dėl ekstremalios situacijos ir koronaviruso

Sprendžiant aktualiausią šiuo laikotarpiu klausimą dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) suvaldymo Lietuvoje ir pasaulyje, VšĮ Nacionalinis kraujo centras (NKC) nori savo donorus nuraminti bei informuoti, kad daugelyje gydymo įstaigų darbas nesustoja – pacientai gydomi po avarijų bei patirtų traumų, tad kraujo poreikis nemažėja.

Vis dėlto, šalyje paskelbus ekstremalią situaciją, tenka atšaukti nemažai suplanuotų kraujo donorystės akcijų, turėjusių vykti savivaldybėse, mokymo ir ugdymo įstaigose bei kitose vietose. Be to, sumažėjo ir pačių kraujo donorų skaičius, kadangi dauguma jų yra neseniai grįžę iš užsienio šalių ir kurį laiką negali duoti kraujo.

Visus, kurie gerai jaučiasi ir ruošėsi artimiausiu metu dovanoti kraujo, kviečiame susitelkti ir neatidėti savo planų dėl donorystės. Jūs esate vienintelė viltis daugeliui sergančiųjų.

Taip pat norime pabrėžti, kad:

  • Duoti kraujo yra visiškai saugu. Donorystės metu neįmanoma užsikrėsti jokia infekcija.
  • NKC patalpose užtikrintas donorų srauto reguliavimas, siekiant išvengti itin artimo žmonių tarpusavio kontakto.
  • Vykdoma sugriežtinta donorų medicininė atranka: donorams, kurie galimai galėjo kontaktuoti su šiuo virusu užsikrėtusiais asmenimis (grįžusiais iš šio viruso endeminių zonų ar turėjusiais artimą kontaktą su patvirtintai sergančiais asmenimis), donorystė atidedama 28 dienoms po grįžimo į Lietuvą. Taip pat, kraujo donorystė kuriam laikui atidedama, jei asmuo per paskutines 28 dienas lankėsi bet kurioje užsienio šalyje.
  • NKC yra laikomasi visų Pasaulinės sveikatos organizacijos bei Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimų bei rekomendacijų, siekiant užtikrinti donorų bei darbuotojų saugumą dėl koronaviruso.

PRAŠOME VISŲ JŪSŲ BŪTI VIENINGIEMS IR SUSITELKTI BENDRAM TIKSLUI. TAI METAS, KAI ESATE LABAI REIKALINGI. JEI ŠIUO METU NEGALITE BŪTI KRAUJO DONORU, PRAŠOME JŪSŲ DALINTIS ŠIA ŽINUTE.

Visais iškilusiais klausimais kreipkitės į NKC kontaktinius asmenis tiesiogiai pagal regioną arba rašykite Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/kraujodonoryste

NKC padaliniai:

• VILNIUJE – Upės g. 9 (PC CUP, I-VI 11-19, VII 12– 16) bei Žolyno g. 34

• KLAIPĖDOJE – Naikupės g. 28

• KAUNE – Vytauto pr. 13

• PANEVĖŽYJE – Klaipėdos g. 143A (PC BABILONAS, I-VI 11-19 val.) bei Nemuno g. 75

• ŠIAULIUOSE – S. Daukanto g. 90