Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Rokiškio dvare visą vasarą veiks dailininko Raimondo Gailiūno paroda

Gegužės 20 d. meno mėgėjai iš visos Lietuvos susitiko Rokiškio dvaro rūmuose. Proga išties neeilinė – atidaryta meno korifėjaus, kraštiečio Raimondo Gailiūno paroda „Raimondas Gailiūnas Rokiškio dvare“. Šis projektas išties išskirtinis – į nuolatinę muziejaus ekspoziciją puikiai įsiliejo šiuolaikiški tapytojo darbai, kurie pritraukė profesionalaus meno gerbėjus, neabejingus R. Gailiūno kūrybai. Menininko darbų yra įsigijęs MO muziejus, Lietuvos dailės muziejus, jo kūrinių gausu regioniniuose muziejuose, privačiose kolekcijose.
Tądien Rokiškis sulaukė svečių, atstovaujančių ir dirbančių labai skirtinguose sektoriuose – rašytojų, ekonomikos ir investicijų, rinkodaros ir komunikacijos, įvaizdžio formavimo, mokslo ir technologijų bei teisės sričių ekspertų. Tačiau, kad ir kokios skirtingos profesijos susitiktų, visus juos jungia meilė menui, ir, žinoma, Raimondo Gailiūno kūrybai. Parodą kartu su Rokiškio krašto muziejumi organizavo „Contour Art Gallery“ įkūrėja Vilma Mačianskaitė, o parodos architektūrą kūrė architektė Ieva Cicėnaitė. Parodą remia Lietuvos kultūros taryba ir Rokiškio miesto savivaldybė.
Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas įteikė dailininkui simbolinę žalvarinę lėkštę su Rokiškio logotipu ir šūkiu bei sveikinimo kalboje prisiminė savo norą, sugalvotą Raimundo Gailiūno parodos atidaryme Vilniuje prieš kelerius metus: „Galvojau sau – kodėl Vilniuje, kodėl ne Rokiškyje, juk Raimondas – rokiškėnas. Šiandien mano svajonė išsipildė.“
Paroda pasitarnavo kaip puiki proga pakviesti žinomus savo sričių ekspertus, besidominčius profesionaliu menu, aplankyti ne tik R. Gailiūno parodą, bet ir pasižvalgyti po Rokiškio kraštą. Parodos svečiai aplankė klasicistinę miesto aikštę, Šv. Mato bažnyčią, L. Šepkos ekspoziciją, Salų dvarą. Daugelis iš jų prisipažino, kad Rokiškyje lankosi pirmą kartą, tačiau žinia apie patirtus įspūdžius greitai pasklido socialių tinklų platformose. „Galime drąsiai naudoti šūkį „Mano kraštas – tavo“, nes Rokiškyje laukiame kiekvieno. Tikiu, kad tai nebus paskutinis vizitas Rokiškyje, o į parodą, kuri veiks visą vasaros laikotarpį užsuks ne vienas meno mylėtojas ir kultūros turistas. Jie apžiūrės ir kitus vertingus objektus, įvertins turtingą ir kokybišką miesto kavinių pasiūlą. Garantuoju, kad ši paroda į istorines muziejaus ekspozicijas ir sales privers pažvelgti kitu žvilgsniu. Beje, tą šeštadienį pamačiau vilnietę, apsirengusią džemperiu su Rokiškio logotipu. Juk tai yra geriausias įvertinimas. Noriu padėkoti Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centrui už puikias ekskursijas, kurios paverčia žmones Rokiškio mylėtojais.“ – kalbėjo Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė.

Primename, kad paroda Rokiškio krašto muziejuje (Tyzenhauzų g. 5, Rokiškis) veiks iki 2022 m. rugpjūčio 14 dienos. Muziejaus darbo laikas II–VI 10.00–18.00

Nuotraukos: Lukas Barbier ir Lina Fisheye