Sena svetainė

Rokiškio laukia nauja teritorija individualių namų statybai

Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas kartu su LR Seimo nariu Vidmantu Kanopa ir Rokiškio verslo klubo atstovais apsilankė Akmenės rajono savivaldybėje.

Susitikime su meru Vitalijumi Mitrofanovu buvo aptarta daug abiems savivaldybėms svarbių ir opių reikalų, pradedant nuo smulkaus verslo kūrimosi, jaunimo užimtumo iki investicijų į regionus.

Nors Naujoji Akmenė visiškai jaunas miestas, skaičiuojantis tik 70 metų, o rajono teritorija daugiau nei dvigubai mažesnė, problemos panašios. Viena iš jų – ir būsto trūkumas jaunoms šeimoms.

Pasak R. Godeliausko, turbūt daugelis supranta, kad savivaldybės negali pačios statyti daugiabučių namų ir pardavinėti žmonėms. O nekilnojamojo turto vystytojai mieliau renkasi didmiesčius nei regionus, nes statybos kaina ta pati, o pardavimo skiriasi 2-3 kartus.

„Rokiškio verslo klubas” jau ne vienerius metus svarsto galimybę statyti daugiabutį savo specialistams. Savivaldybė jau seniai yra suformavusi tam sklypą, šalia yra visos reikalingos komunikacijos. Tokį pavyzdį pamatėme ir Akmenėje. Netrukus visuomenei pristatysime naują teritoriją mieste, kurioje suformuoti sklypai individualių namų statybai bus parduodami aukciono būdu. Dėl to intensyviai dirbame jau kurį laiką. Žinoma, su baltu pavydu apžiūrėjome šalia esantį LEZ’ą (laisvą ekonominę zoną), 96 ha ploto teritoriją, kurioje statosi naujos gamyklos. Tokios ekonominės zonos Lietuvoje yra šešios ir jos savu laiku sukurtos specialiu įstatymu. Tokiose zonose besikuriantiems verslams taikomos mokestinės lengvatos, iš spec. fondų skiriamos lėšos infrastruktūrai įrengti. Deja, reikia konstatuoti, kol rajonas praeityje laukė mistinių indų “investuotojų” su gamykloms, LEZ’ų traukinys nuvažiavo. Nors su Seimo nariu Vidmantu aptarėme, jog išbandysime visas įmanomas galimybes. Juolab, kad bendrajame Lietuvos plane esame išskirti kaip pramonės zona”, – pranešime rašė rajono vadovas.