Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Rokiškis šimtmečio Dainų šventėje: pasirodėme puikiai, bet potencialo turime dar daugiau

Grįžusi iš šimtmečio Dainų šventės, savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė sakė, kad Rokiškis joje atrodė puikiai, bet potencialo turime dar daugiau. „Galime paruošti daugiau kolektyvų, kapelų. Šventėje pasigedau kanklininkų, pučiamųjų iš mūsų krašto. Manau, kad pasirengimą Dainų šventei ateityje reikia pradėti anksčiau. Praverstų ir metodinė pagalba kolektyvų vadovams, galima būtų net kviesti nacionalinio lygmens specialistus“, – ateities akcentus jau dėlioja pati su „Medeinos“ choru Dainų šventėje dalyvavusi I. Matelienė.

Rokiškėnus lydėjo sėkmė

Šimtmečio Dainų šventėje Rokiškiui atstovavo 16 kolektyvų – iš viso 285 dalyviai. Kaip sako Rokiškio dalyvavimą Dainų šventėje koordinavusi savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Rasa Pugžlienė, viskas praėjo sėkmingai. „Maitinimas buvo puikus, gyvenimo sąlygos bent jau mums – geros,  transportą  taip pat pavyko sureguliuoti, nors iššūkių būta. Niekas neapsinuodijo, neapsirgo, niekam nenutiko nelaimė, visi sėkmingai grįžome namo, žodžiu, „viskas – kaip per sviestą“, – pakomentavo R. Pugžlienė.

Išsiskyrė savo akcentais

R.Pugžlienė pastebi, kad Rokiškis iš kitų dalyvių išsiskyrė savo akcentais. „Folkloro dienoje atrodėme unikaliai su mini tapytomis langinėmis, kurias sukūrė kraštietė dailininkė Asta Keraitienė. Puikiai pasitarnavo dėmesiui atkreipti Gintaro Varno sukurti paukštukai, kurių spalvos atkartojo Rokiškio herbo spalvas. Kokybiškumu, apranga Teatro dienoje išsiskyrė mūsų teatralai, na, o literatės Danutės Mažeikienės sukurtą šūkį „Rokiškio širdis gyva/meilės vardas – Lietuva“, kurį skandavome šeštadienį iškilmingoje eisenoje, pasigavo daug kas, girdėjome, kaip žiūrovai jį kartoja. Visą nuovargį atpirko nepakartojamos emocijos, daug kas nesulaikė ašarų“, – įspūdžiais dalijosi R. Pugžlienė.

Ateityje koreguos Rokiškio dalyvavimą eisenoje

Rokiškio savivaldybei dalyvavimas šimtmečio Dainų šventėje kainavo 25 633 eurus, dar 12 889 eurai buvo skirti iš valstybės biudžeto. „Planuoti pasirengimą ir dalyvavimą šimtmečio Dainų šventėje pradėjome dar 2022 metais. Reikėjo atnaujinti ir kolektyvų dalyvių kostiumus, ir mokytis Dainų šventės repertuaro, ir rengti kolektyvų atrankas. Vis dėlto poros metų pasirengimui mažoka, manau, jau dabar reikia pradėti galvoti apie kitą, po ketverių metų vyksiančią Dainų šventę“, – sako I. Matelienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad ateityje reikia koreguoti Rokiškio dalyvavimą bendroje eisenoje. „Esu įsitikinusi, kad pagrindinės dienos eisenoje Rokiškiui turi atstovauti visų dienų dalyviai: ir folkloristai, ir teatralai, ir šokėjai. Šiais metais ėjo tik šeštadienio dienos dalyviai, choristai, kiti jau nebelaukė, išvyko. Tad atrodė, kad Rokiškiui atstovauja tik chorai. Gaila, kad neatskleidėme viso savo dalyvių potencialo, daugiau šios klaidos nebedarysime“, – sako I. Matelienė.

Savivaldybės inform.

Komunikacijos ir kultūros skyrius

El.p.: r.keliuotyte@rokiskis.lt

Tel..+370 685 66700