Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Rokiškyje debiutavo verslo apdovanojimai Rokiškio „Verslo aitvarai“

Lapkričio 11 d. vakarą Verslo dienos išvakarėse įvyko pirmasis Rokiškio verslo apdovanojimų vakaras „Rokiškio verslo aitvarai“, kurio pagrindinė idėja buvo parodyti, kad tiek privatus, tiek viešasis sektorius ne tik gali, bet ir žvelgia viena kryptimi – kad Rokiškio rajonas augtų ir klestėtų.

„Ši data pasirinkta neatsitiktinai – Lietuvoje antrą lapkričio 5-dienį Verslo diena minima dar nuo 2005 m., kai Lietuvos Ūkio ministras Kęstutis Daukšys įtvirtino šią šventę valstybės dokumentuose. Ir šios dienos proga nusprendėme pasekti valstybės pavyzdžiu, kai verslo atstovams išdalinami apdovanojimai „Už nuopelnus verslui“. Šiemet mes taip pat pagerbsime įmones, nusipelniusias Rokiškio kraštui. Manau, kad šis renginys yra puiki proga padėkoti mūsų rajono verslo atstovams už jų indėlį mūsų kraštui, kurį lengviausia galime išreikšti skaičiais – sukurtomis darbo vietomis, užimtumo didinimu, investicijų pritraukimu, pagalba kultūros, sporto, socialinėse srityse. Pradėjus eiti mero pareigas, vienas iš mūsų komandos svarbių tikslų buvo skirti didesnį dėmesį verslo sričiai ir bendradarbiavimui su privačiu sektoriumi, skatinant rajone steigtis jauną verslą, prisidėti prie įdomių idėjų įgyvendinimo, gerinti verslo aplinką ir suteikti palankesnes sąlygas jau esamoms įmonėms sėkmingai plėstis, pritraukti investicijas, diegti inovacijas. Todėl dar 2019 m. Utenoje vykusiame IQ forumo renginyje Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai prezidentas Sigitas Gailiūnas garsiai pranešė, kad kitas renginys, pritraukiantis verslo, politikos, viešojo sektoriaus lyderius ir visus, besidominčius regiono patrauklumo didinimu, vyks ne kur kitur, bet Rokiškyje! Matant į renginį susirinkusių dalyvių skaičių supratome, kad tai pirmasis, tačiau nepaskutinis tokio pobūdžio renginys. Reikėjo tik naujos idėjos ir koncepto. Ir nors planus šiek tiek pakoregavo pandemija, tačiau tikime, kad ši data taps simboline Rokiškio „Verslo aitvarų“ data“, – kalbėjo Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas.

„Mes ne sostinėje, mes Rokiškyje, kuriame neįprastai tankus verslo tinklas – nuo stambaus iki miniatiūrinio, nuo ne vieną dešimtį veikiančio iki tik vakar susikūrusio, nuo tradicinio iki unikalaus. Ir dar daug priežasčių, kurios inspiruoja susitikti su Rokiškio verslo atstovais ir jiems padėkoti bei įteikti simbolinius apdovanojimus“, – renginį pradėjo Rokiškio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Aušra Gudgalienė.

Šiemet nuspręsta apdovanoti 10 Rokiškio rajono įmonių, kurios 2020 m. į Rokiškio rajono savivaldybės biudžetą sumokėjo daugiausiai gyventojų pajamų mokesčio – tai AB „Rokiškio sūris“, AB „Rokiškio mašinų gamykla“, UAB „Ivabaltė“, UAB „Daivida“, UAB „Laudenta“, UAB „Lašų duona“, UAB „Meteka“, UAB „Ramundas GM“, UAB „Miško draugas“, UAB „Skado medis“. „Už idėją esame dėkingi UAB „Rokvesta“ vadovui Algirdui Kazinavičiui. Tačiau taip pat norėjome padėkoti ne tik šioms įmonėms, bet ir toms, kurios prisijungė prie ISM universiteto socialinio projekto „Švietimo lyderystė“ ir kartu su Rokiškio rajono savivaldybe įsteigė 3 stipendijas, suteikusiias galimybę Loretai Sagaitienei, Jolitai Žaliauskienei ir Vilmai Steputaitienei kelti kvalifikaciją ir tobulinti žinias švietimo lyderystės srityje. Tai UAB „Daivida“ ir AB „Rokiškio sūris“. Dar viena padėka iškeliavo UAB „Rokauta“ vadovui Rimantui Sakaičiui už pagalbą vystant Rokiškio ledo ritulį. Džiaugiuosi už kiekvieną bendradarbiavimą ir pasiektus rezultatus“, – sakė rajono vadovas.

Tačiau iki „verslo ryklių“ reikia užaugti. Viskas prasideda nuo mažų žingsnelių. Tikriausiai ne vienas jaunas žmogus pagalvojo, kad norėtų „dirbti sau“. Toliau seka nežinojimas „nuo ko pradėti“ ir ar pavyks? Rokiškyje kurį laiką buvo verslo pagalbos vakuumas. O skaičiai rodo, kad įregistruotų verslo subjektų skaičius rajone vis auga. Tuo tarpu subjekto, kuris teiktų kompetentingą pagalbą pradedančiam verslui – nebuvo. Ir štai čia 2020 m. buvo žengtas ryžtingas savivaldybės žingsnis dalyvauti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ skelbiamame konkurse teikti paraiškas bendradarbystės centro „Spiečius“ steigimui. Turime rezultatą – „Spiečius“ Rokiškyje netrukus skaičiuos pirmuosius metus – nariais tapo net 12 „spietiečių“.

„Nieko nėra geriau, kaip mokytis iš tikro pavyzdžio. „Spietiečiai“ turi galimybę dalyvauti verslo mentorystės programoje ir nuosekliai siekti savo užsibrėžtų tikslų drauge su priskirtu savo srities profesionalu – mentoriumi. Dėkoju visiems, kurie sutiko dalyvauti mentorystės programoje“, – teigė rajono vadovas.

Vienas iš „spietiečių“ mentorių, UAB „Daivida“ vadovas Justinas Kanopa pasidalino savo, kaip pradedančios verslininkės Kornelijos Žiaugraitės mentoriaus, patirtimi. „Noriu pasidžiaugti visa verslo bendruomene. Man pačiam ne vienerius metus teko mokytis ir dirbti svetur, ne Rokiškyje, todėl galiu drąsiai atsakyti, koks yra Rokiškio išskirtinumas, apie kurį vis dažniau kalbame – tai išskirtinai darbštūs ir verslūs žmonės. Vos tik gavęs pasiūlymą prisijungti prie mentorystės programos, mielai sutikau ir buvau maloniai nustebintas „Spiečiaus“ kuriama atmosfera, infrastruktūra. Todėl nuo pat pradžių palaikiau šį projektą. Džiaugiuosi, kad kažkam savo patarimais, įžvalgomis galiu padėti išspręsti kylančius sunkumus. Todėl tikrai kviečiu visus kitus verslo atstovus, tęsiant mentorystės programą, palaikyti verslo ugnelę ir padėti kitiems augti. Taigi, ir toliau palaikome verslo dvasią!”, – kalbėjo J. Kanopa.

Apie savo pirmuosius žingsnius versle, nedidelio miestelio privalumus bei patirtis bendradarbystės centre buvo pakviesti papasakoti drąsiausi „spietiečiai“ – Kotryna Laucytė ir Egidijus Šmagoris.

Renginio metu buvo ne tik apdovanotos įmonės, įsiklausyta į pirmus verslo žingsnius žengiančių spietiečių lūkesčius, bet ir susipažinta su Lietuvos eksporto žemėlapiu. Vakaro viešnia – VšĮ „Versli Lietuva“ Tyrimų ir analizės skyriaus vadovė Jonė Kaladienė renginio svečiams pristatė pranešimą „Lietuvos eksporto žemėlapis“. Renginyje žodį tarė ir padėkas įmonėms įteikė svarbūs savivaldybės partneriai – Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos direktorė Diana Giedrikienė bei Užimtumo tarnybos Rokiškio skyriaus vedėja Dalia Starkuvienė.

„Norėčiau padėkoti verslininkams, kurie įvertino mūsų pastangas užmegzti tvirtus ryšius su Rokiškio rajone veikiančiomis įmonėmis ir atvyko į renginį, VšĮ „Versli Lietuva“ atstovei ir jų komandai, su kuriais kartu bendradarbiaujame sprendžiant bendradarbystės centro „Spiečius“ iššūkius ir bendradarbiausime ateityje. Taip pat – apdovanojimų pavadinimo autoriui Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Valerijus Rancevas už kūrybinę verslo renginio pavadinimo idėją Rokiškio „Verslo aitvarai“. Kaip žinome, aitvaras – mistinė būtinybė, daranti stebuklus ir nešanti turtus. Linkime, kad pandemija kiek įmanoma mažiau paliestų verslo įmones ir padėtų išvengti didesnių nuostolių. Taip pat prie renginio organizavimo prisidėjusiais savivaldybės administracijos komandai. Tikimės, kad renginio svečiams patiko ir mūsų mistinė staigmena – iliuzionisto Tomo Šimkaus pasirodymas“, – už puikią renginio nuotaiką dėkojo Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas.