Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Rokiškyje – planai statyti senelių namų kompleksą

Rokiškio rajono savivaldybėje lankėsi užsienio įmonės SAS „OPI Conseil“ (Prancūzija) ir jos grupės įmonių „Senior Group“ padalinio vadovas Igoris Makarovas (Igor Makarov). Vizito tikslas – senjorų rezidencijos t.y. senelių namų komplekso statybos galimybės rajone. Pagrindinė įmonių veikla – institucinė ilgalaikė socialinė globa suaugusiems asmenims su negalia, senyvo amžiaus asmenims, taip pat socialinės paslaugos senyvo amžiaus asmenims namuose.

„Didėjant vyresnio amžiaus žmonių daliai visuomenėje, valstybė susiduria su gyventojų senėjimo keliamais iššūkiais. Tad apie tai, kaip ateityje spręsti iškilusias problemas, reikia kalbėti ir imtis žingsnių jau dabar. Ir nors gyvename pasaulyje, kur senatvė neretai suvokiama kaip „liga“, dažnai nepastebėdami šalia gyvenančių senų žmonių, „defektas“ nėra pati senatvė, tačiau požiūris į ją, kuris pastaruoju metu keičiasi į teigiamą pusę. Senatvė ne tik gali, bet ir turėtų būti ori, o senėjimo procesas suprantamas kaip natūralus ir neišvengiamas, kuriam atiduodam savo gyvenimo duoklę“, – apie besikeičiantį požiūrį į senatvę ir galimybę pasirinkti kuo geresnes gyvenimo sąlygas senjorams, kalbėjo Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valerijus Rancevas.

Senjorų rezidencija – visapusiam senjorų ir jų artimųjų komfortui

„Įgyvendiname socialinės globos projektus tiek pačių pagyvenusių žmonių namuose, tiek ir ilgalaikės socialinės globos įstaigose. Įmonės misija – teikti visokeriopą pagalbą senstantiems gyventojams. Mes tikime, kad orus ir humaniškas požiūris bei naujausios technologijos – saugiausias ir efektyviausias būdas kokybiškai ir nebrangiai suteikti reikiamą priežiūrą mūsų senjorams. 2018 m. „Senior Group“ pradėjo savo veiklą Baltijos šalyse ir šiuo metu Latvijoje turi keturias šeimos tipo senjorų rezidencijas. Nuo 2019 metų Rygos senjorams teikiame priežiūrą jų pačių namuose. Šiais metais „Senior Group“ savo veiklą pradės Lietuvoje, siūlydami Panevėžio senjorams priežiūrą namuose. Jau 2022 m. antroje pusėje, Panevėžyje bus atidaryta šeimos tipo senjorų rezidencija. „Senior Panevėžys” rezidencija suteiks apartamentus pagyvenusiems žmonėms. Kiekviename bute bus po 2-3 miegamuosius (vienviečiai, dviviečiai bei triviečiai) su atskirais vonios kambariais. Taip pat bus bendra svetainė, sujungta su virtuve ir valgomojo zona, priežiūros personalo kambarys bei visiems prieinama terasa. Rezidencijoje įrengsime modernią įrangą, kurios pagalba senjorai galės lengviau atlikti savo kasdienius darbus. Pastatas taip pat bus pilnai pritaikytas senjorų su negalia poreikiams – saugus ir erdvus, tam kad senjorai nevaržomi galėtų judėti su vežimėliais“, – įmonės veiklą pristatė įmonių grupės padalinio vadovas.

Esminiu skirtumu nuo kitų senelių globos paslaugas teikiančių įmonių I. Makarovas įvardino senelių apgyvendinimą vieno aukšto, komfortiškai įrengtuose pastatuose, kur viename bute gyvena po 5-7 žmones, tokiu būdu sudaromos sąlygos seneliams gyventi tarsi šeimoje, išvengti dažnų susitikimų su nepažįstamais žmonėmis, pastatų su ilgais koridoriais bei liftais, kurie dažnai senesnius žmones vargina ir gąsdina.

„Siekiame padėti senyvo amžiaus žmonėms atsikratyti baimės senti. Tai atliepia vieną pagrindinių įmonės tikslų – dirbti taip, kad visi senjorai jaustųsi lyg būtų savo namuose: mylimi, globojami ir prižiūrimi pagal pačius aukščiausius standartus. Operatyviai ir kokybiškai pagalbai senoliams naudojami įvairūs prietaisai, elektroniniai įrenginiai (pavyzdžiui – griuvimo, atsikėlimo iš lovos davikliai) bei sistemos. O kvalifikuotam ir kokybiškam paslaugų teikimo užtikrinimui naudojama speciali programinė įranga, įgalinanti vykdyti, sekti ir kontroliuoti visų paslaugų senjorams teikimą realiuoju laiku“, – projekto viziją pristatė „Senior Group“ padalinio vadovas.

Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas palaikė pristatytą idėją ir užtikrino, kad savivaldybės specialistai padės visais rūpimais klausimais. Pirmasis uždavinys – tinkamo sklypo parinkimas. „Mums svarbu, kad sklypas būtų patogioje vietoje, būtų įvestos komunikacijos, patogus susisiekimas viešuoju transportu, geras privažiavimas. Reikia suprasti, kad senjorų namuose gyvens pagyvenę žmonės, ar turintys įvairių ligų, nusiskundimų, todėl, renkantis vietą, susisiekimas turėtų būti svarbus aspektas. Žinoma, graži vieta – didelis privalumas tiek senjorams, tiek ir juos lankantiems artimiesiems. Šiuo metu esame apžiūrėję 0,8 ha sklypą – netoli miškelis, viešojo transporto sustojimo stotelė“, – pirmuosius planus apžvelgė I. Makarovas.

Susitikimo metu nuspręsta artimiausiu metu organizuoti susitikimą jau veikiančiose senjorų rezidencijose.