Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Rugpjūčio 23 d. prisiminkime unikalų pasaulyje laisvės kovų reiškinį – Baltijos kelią

Rugpjūčio 23 d. Lietuvoje minime Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną. 1989 m. vykęs Baltijos kelias gyva žmonių grandine sujungė tris Baltijos šalis. Preliminariais duomenimis, akcijoje dalyvavo apie 2 milijonai žmonių. Rokiškėnai gausiai dalyvavo šioje akcijoje, veiklą koordinavo sąjūdietis Leonas Jankauskas. Minint šios dienos 25 metų jubiliejų stovėjimo vietoje šalia automagistralės Vilnius-Panevėžys 115 kilometre buvo pastatytas medinis kryžius. Minint 30 metų jubiliejų, įrengti vėliavų stiebai.

Rugpjūčio 23 d. 12 val. rokiškėnai kviečiami ateiti į Sąjūdžio aikštę prie Rokiškio kultūros centro.  Šios įstaigos, kartu su Rokiškio rajono literatų klubo „Vaivorykštė“ nariais organizuojami poetiniai (ir ne tik) skaitymai „Laisvės žodis“ įtrauks į bendrystės ratą, skirtą ne tik atminti Baltijos kelią, bet ir išreikšti palaikymą Ukrainos laisvės siekiui.

Tradiciškai rugpjūčio 23 d. rokiškėnai kviečiami nuvykti į Baltijos kelio vietą – automagistralės Vilnius-Panevėžys 115 kilometre ir 18.30 val. kartu giedoti himną, prisiminti istorinius tų dienų momentus šiandienos pasaulio kontekste, dalintis prisiminimais, pasivaišinti savais lauknešėliais.  „Baltijos kelio“ bendrystei prisijungs kaimynai iš Zarasų.

Išvykos į Baltijos kelio vietą klausimais informacijos galima teirautis organizatorių –  Rokiškio krašto sąjūdiečių bei Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose specialistų kontaktiniu tel. 8 686 13741.

Daugiau apie Baltijos kelio akciją – Lietuvos Respublikos Seimo interneto svetainėje https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=38090&p_k=1