Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

„Savas Rokiškis“ plečia valstybininkų plakatų kolekciją

Plakatuose istorinės, Lietuvai nusipelniusios asmenybės yra ne dažnas atvejis šiandieninėje gatvės reklamoje. Šiemet Rokiškio gatvės pasipuošė Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko, Ministro Pirmininko Juozo Tūbelio, lietuviškos žurnalistikos mokyklos kūrėjo Juozo Keliuočio plakatais.

Jau dvejus metus VšĮ “Savas Rokiškis” tokį istorijos populiarinimą prisiėmė kaip savo rūpestį ir įgyvendina projektą “Serija XX a.: jie kūrė Lietuvą ir Rokiškio kraštą”. Šioje veikloje organizacijos savanoriams talkina bendraminčiai iš Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ ir Rokiškio rajono vietos veiklos grupės. Projektą finansuoja Rokiškio rajono savivaldybės kultūros programa.

Pati idėjos pradžia buvo dar 2020-aisiais, kai Rokiškio rajono vietos veiklos grupė ir Kunigo švietėjo Jono Katelės labdaros-paramos fondas sumanė gatvės plakato forma pasakoti apie iškilų kraštietį,  mokslininką, valstybės teisės pagrindų kūrėją Mykolą Römerį jo jubiliejiniais metais. Po metų gatvės plakatai bylojo apie kun. švietėją, knygnešį Joną Katelę, lietuvintoją Juozą Petrulį, Europos lietuvių katalikų vyskupą Antaną Deksnį. Dabar VšĮ „Savas Rokiškis“ kolekcijoje yra jau 7 plakatai Lietuvai nusipelniusių žmonių, kurie arba iš Rokiškio krašto kilo, arba čia nuveikė svarbiausius darbus.

„Savas Rokiškis“ sustoti neketina – artėjant 2023-iesiems vėl dairosi į garsių kraštiečių biografijas. Atsirinkti tarp iškilių kraštiečių ir jų sukakčių padeda Rokiškio krašto muziejaus istorikai, bibliotekininkai.
Visų yra bendras noras pažadinti ir kuo ilgiau išlaikyti atmintį apie žmones, turinčius tvirtus saitus su Rokiškio kraštu ir įnešusius didelį indėlį kuriant, stiprinant Lietuvos valstybę, reikšmingus darbus nuveikusius įvairiose profesijose.