Sena svetainė

Šildymo sezonas buvo ilgesnis, bet pigesnis

Šildymo sezonas buvo ilgesnis, bet pigesnis

Šių metų šildymo sezono pabaiga Rokiškio r. savivaldybės administracijos sprendimu buvo nustatyta balandžio 24 d. Iki to laiko gyventojai balsų dauguma galėjo patys nuspręsti dėl savo namų šildymo pabaigos, nepažeidžiant higienos normų reikalavimų, o tinkama modernių šilumos punktų eksploatacija bei pastatų energetinė kokybė leido taupyti šilumą. Atšilus orams, daugiabučiuose namuose su automatizuotais šilumos punktais, šildymą pagal iš anksto nustatytą lauko oro temperatūrą galėjo išjungti ar vėl įjungti elektroninis šildymo reguliatorius.

Sumažėjusi šilumos kaina ir  mažesnis šilumos suvartojimas lėmė pigesnį šildymo sezoną

2019-2020 m. šildymo sezonas išsiskyrė tuo, kad buvo neįprastai šiltas. Viso šildymo sezono metu vidutinė lauko oro temperatūra Rokiškyje buvo 2,6 laipsnio aukštesnė nei 2018-2019 m. šildymo sezono vidutinė temperatūra. Centralizuotai tiekiamos šilumos suvartojimas Rokiškio daugiabučiuose šį sezoną, lyginant su 2018–2019 m., sumažėjo 12,2 proc., o AB „Panevėžio energija“ vidutinė šildymo sezono laikotarpio šilumos kaina sumažėjo 11,8 proc.

Dėl mažesnio šilumos suvartojimo ir pigesnės šilumos, gyventojams būstų šildymas kainavo pigiau nei prieš metus buvusio šildymo sezono metu. Per visą šildymo sezoną rokiškiečiai už 50 kvadratinių metrų dydžio buto šildymą vidutiniškai sumokės 211 eurų (4,21 Eur už kv. metrą per sezoną). Per 2018-2019 metų sezoną už to paties ploto šildymą – apie 275 eurus (5,49 Eur už kv. metrą per sezoną).

Renovuotų (apšiltintų) daugiabučių namų gyventojams 50 kvadratinių metrų ploto 2 kambarių buto šildymas per sezoną vidutiniškai kainavo 139 eurus (2,78 Eur už kv. metrą per sezoną ), kai pernai buvo mokėta 177 eurai. Daugiausia šilumos suvartotojo seni nerenovuoti, prastos būklės daugiabučiai. Tokių namų gyventojai per sezoną bus sumokėję vidutiniškai 265 eurus (5,29 Eur už kv. metrą per sezoną) už 50 kv. metrų ploto buto šildymą, kai už praėjusį 2018–2019 metų šildymo sezoną buvo sumokėta 336 eurai. Taigi, renovavus daugiabutį namą ir tuo pačiu modernizavus namo šilumos punktą, vien tik šilumos punktas atsipirktų per 2-3 metus.

Šį balandį šilumos suvartota daugiau  

Šiais ir praėjusiais metais šildymo sezonas buvo baigtas  tuo pačiu metu – balandžio 24 d.,  tačiau šių metų balandis Rokiškyje buvo šaltesnis, vidutinė lauko oro temperatūra siekė 6,3 laipsnio šilumos, pernai – 7 laipsnio šilumos. Nors šių metų balandį AB ‚Panevėžio energija“ šilumos kaina buvo mažesnė 12 proc., tačiau dėl ilgesnės pastatų šildymo trukmės ir vėsesnių orų, šilumos buvo suvartota 13 proc. daugiau nei pernai balandį.

Priklausomai nuo namų ir jų šilumos ūkio būklės, panevėžiečių išlaidos daugiabučiuose namuose už šildymą yra skirtingos, nes sunaudotas šilumos kiekis priklauso nuo kiekvieno namo gyventojų poreikių, namo statybinių konstrukcijų, inžinerinių sistemų būklės bei nuo namo šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų darbo.

Informacija gyventojams

Daugiau informacijos apie šilumos suvartojimą bei mokesčius už  šilumą galite rasti AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje www.pe.lt.