Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Subsidija verslo idėjai – išskirtinio dizaino augintinių guoliukų gamybai

Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos vertinimo komisijos verdiktas šį kartą buvo palankus rokiškėnei Kornelijai Žiaugraitei, kuri pristatė verslo idėją – rankomis gaminamų, specializuotų baldų liniją, skirtą žmogaus ir jo augintinio bendro gyvenimo kokybei ir originalumui pagerinti. „Planuojama gaminti „pufus“ – guoliukus, kuriais bus prekiaujama internetu, tačiau pasinaudojus parama bus galimybė plėstis, taip sutrumpinti gamybos laiką, priimti daugiau užsakymų, populiarinti ir reklamuoti gaminį visoje Lietuvoje, su perspektyva prekiauti įmonėse iš prekybos vietų bei užsienio rinkoje“ – teigė idėjos autorė. Šis produktas išsiskiria savo išvaizda, specifinėmis savybėmis ir yra patentuotas Lietuvos Respublikos valstybiniame patentų biure. K. Žiaugraitės nuomone, jo gamyba garsins Rokiškio kraštą, kadangi tai vienintelis toks gaminys Lietuvos rinkoje.

„Produktas turi dvi funkcijas – tai „pufas“ ir guoliukas augintiniui – tvirtas  baldas, puikiai derantis interjere ir tinkantis naudoti žmogui, o tuo pačiu  metu  pritaikytas gyvūnui gyventi viduje. Šio guoliuko pagrindinis privalumas yra tas, kad jo vidus yra įrengtas iš aplinkos garsą izoliuojančių medžiagų, kas yra ypač svarbu augintiniams, kurie turi įvairių  garso triukšmo baimių ar fobijų, tokių kaip – fejerverkai, griaustinis, stiprus vėjas, lietus, muzika. Taip pat rekomenduotinas augintiniams, kurie turi elgesio sutrikimų, tokių kaip nerimas. Išoriniam produkto užbaigtumui įgyvendinti naudotume skysčiams ir dėmėms atsparius itin lengvos priežiūros  audinius, kurie ypač aktualūs auginant gyvūnus. Siekiame, jog sukurtas produktas būtų patrauklus netik prekine išvaizda, tačiau ir išspręstų tam tikras pirkėjų problemas, tokias kaip mažos erdvės namuose, kuriuose nėra pakankamai vietos patalpinti baldą ir prisėsti bei augintiniui išskirti atskirą vietą. Todėl guoliukas išsprendžia šias abi problemas“ – apie produktą pasakojo idėjos savivinkė.

Turimi resursai ir parama leis pradedančiai verslininkei paspartinti ir palengvinti gamybos proceso etapus. „Sukuriamas produktas turi dvi funkcijas, todėl mūsų rinka yra platesnė, nei įprastų guolių ar tiesiog baldų. Su šiuo produktu mes pretenduojame į plačią rinką t.y. į gyvūnų mylėtojų ir augintojų rinką, kuri Lietuvoje kol kas nėra užpildyta bei į klientus, mėgstančius  originalias interjero detales. Planuojame būti itin lankstūs ir turėti didelį spektrą audinių,  kas leis mums būti patraukliais produkto kūrėjais, kurie pilnai integruosis į jau esamą pirkėjų interjerą, prisitaikant prie namuose dominuojančių spalvų, audinių ir tekstūrų. Panaudojant gaunamas papildomas lėšas turėsime galimybę sparčiau išplėsti audinių ir spalvų pasirinkimą, sudarant bendradarbiavimo sutartis patrauklesnėmis kainomis, nei galėtume įsigyti dabar. Išplėtus pakankamą pasiūlą, pasiūlytumėme bendradarbiauti su laisvai samdomais interjero dizaineriais, nustatant tam tikrą procentą nuo pasiūlyto ir parduoto produkto jų klientams. Tai labai patraukli bendradarbiavimo forma tiek mums gamintojams, tiek interjero dizaineriams, kurių tikslas yra  savo klientui pasiūlyti  įdomių ir originalių sprendimų jų namų interjero vizualizacijai“, – idėją pristatė rokiškėnė.

Pasak jaunos merginos, yra numatyta ir suplanuota daugiau vardo populiarinimo ir verslo veikimo strategijų. Viena iš jų – bendradarbiauti su didmenininkais, tokiais kaip „Kika“. Įmonės komercijos atstovai jau dabar išreiškė susidomėjimą ir pasiūlymą bendradarbiauti su mumis, tačiau kol kas neturime galimybių sparčiau vykdyti gamybą, taip įvykdant jų keliamas bendradarbiavimo sąlygas. Pagrindinės sąlygos, kurių mes kol kas negalime įgyvendinti, tai pagaminti papildomų gaminių, kurie būtų naudojami kaip ekspozicinės prekės jų didžiausiose Lietuvos gyvūnų prekių parduotuvėse. Investuojant papildomas lėšas, jau netolimoje ateityje planuotumėme tapti visiškai pajėgūs įvykdyti jų keliamas sąlygas ir būti konkurencingi baldų gamintojai Lietuvoje. Tokio produkto nėra ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, todėl susidomėjimas preke – didžiulis.  Susisiekia ne tik didmenininkai Lietuvoje, bet ir užsienyje. Išpopuliarėjus, planuojama kurti elektroninę parduotuvę pardavimų platformoje ETSY. Taip tampant matomais ir pasiekiamais iš bet kurios pasaulio šalies. Sudarant sutartis su tarptautinių krovinių ir siuntų vėžėjais užtikrintume, jog prekės gali būti siunčiamos greitai ir patogiai, pasiekti ne tik Europos šalis .

SVV plėtros programos vertinimo komisija idėjai ir jos realizavimui, su potencialu plėsti gamybą ir stiprinti pozicijas rinkoje, skyrė 3000 Eur.