Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Suskaičiuoti bendruomenių iniciatyvų projektų balsai!

Gegužės 15 d. baigėsi balsavimas dėl bendruomeninių iniciatyvų projektų. Primename, kad Rokiškio mieste varžėsi du projektai. „Vaikai, leiskime laiką aktyviai L. Šepkos parke!” bei „Vaikų ir suaugusiųjų laisvalaikio zonos atnaujinimas”. Abiejų projektų pagrindinis tikslas – vaikų žaidimų aikštelių įrengimas. Skyrėsi tik įgyvendinimo vieta – L. Šepkos parke ir Vilties g. daugiabučių kiemuose.

Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2022 m. gegužės 20 d. įsakymu Nr. AV –544 patvirtini nugalėtojai.

Šiame balsavime pergalę užsitikrino „Vaikai, leiskime laiką aktyviai L Šepkos parke!” projektas, surinkęs 164 balsus, 78 proc. iš 211 balsavime dalyvavusių ir tinkamai anketą pateikusių Rokiškio rajono gyventojų. „Nors antrasis projektas ir nelaimėjo, tačiau džiugina, kad gyventojai nieko nelaukdami, patys imasi iniciatyvos ir teikia projektus. Tai rodo, kad visi norime gyventi ir auginti vaikus aplinkoje, kurioje būtų veiklos tiek mažiems vaikams, tiek juos prižiūrintiems artimiesiems. Dedame pastangas ir ateityje tikrai žadame ieškoti būdų, kad Rokiškyje  netrūktų laisvalaikio praleidimo vietų visoms amžiaus grupėms”, – idėjų autoriais džiaugėsi rajono meras Ramūnas Godeliauskas.

Laimėjusio projekto idėjos autorės Enrikos Pavilonienės nuomone, L.Šepkos parkas  tampa vis didesniu traukos centru – rokiškėnai ir miesto svečiai mėgsta čia pasivaikščioti. Miesto svečiams parke smalsu apžiūrėti medžio meistrų sukurtas skulptūras. Rokiškio kultūros centras jau keleri metai parke  nuo birželio mėnesi pradžios rengia festivalius „Vasarones“, kurių metu  skamba muzika ir poezija.

Parką  patogiu pasiekti gyventojams iš senamiesčio ir mikrorajono. Tačiau šeimos su vaikais čia pasigesdavo žaidimų erdvės. Vaikų žaidimų aikštelė yra būtina – išėjus su vaikais pasivaikščioti į lauką, jiems greitai atsibosta eiti, jie nori žaisti, dūkti. Tačiau ne tik dėl smagaus laiko praleidimo reikalingos aikštelės Kiekvienam vaikui labai svarbus fizinis aktyvumas, bendravimas su kitais vaikais, žaidžiant lavinami atitinkami įgūdžiai, taip pat vaikai būna gryname ore. Kiti miestai ir net miesteliai gali pasigirti ne viena įrengta aikštele vaikams, o Rokiškyje tokių žaidimų aikštelių labai trūksta. Visiems laisvai prieinama žaidimų erdvė paskatins būti gamtoje, taps alternatyva įprastam laisvalaikio leidimo būdui, padės spręsti įvairaus amžiaus vaikų užimtumo problemą, ugdys socialinius gebėjimus, bendruomeniškumą.

Rokiškio rajone konkuravo trys projektai: „Vaikų ir jaunimo laisvalaikio zona Kavoliškyje”, „Skambantis takas” ir „Perki? Parduodu… Už dyką duodu!”. Šioje kategorijoje daugiausia balsų surinko projektas „Perki? Parduodu… Už dyką duodu!“, surinkęs 362 balsus, 52 proc, iš 700 balsavime dalyvavusių ir tinkamai anketą pateikusių Rokiškio rajono gyventojų. Balsai už kitus du projektus pasiskirstė beveik tolygiai – „Skambančio tako“ projektas gavo 165, „Vaikų ir jaunimo laisvalaikio zonos Kavoliškyje“ – 173 balsus. Pasak laimėjusio projekto idėjos autoriaus, kaip ir dažnas Lietuvos miestelis, Obeliai taip pat turi savo turgavietę. Tačiau ji nėra patraukli dėl apšiurusių kioskelių, pritraukiančių tik padėvėtų drabužių prekeivius. Projekto idėja – atnaujinti Obelių turgaus paviljonus (kioskelius), suteikiant jiems šiuolaikinį dizainą pridedant truputį žavesio ir naujų spalvų, kad jie būtų patrauklūs ne tik prekeiviams ir lankytojams, bet ir turėtų meninės saviraiškos elementų.

Savo ruožtu savivaldybė taip pat įgyvendina vaikų žaidimų aikštelės projektą L. Šepkos parke. „Tikimės, kad ir šis nugalėjęs projektas sėkmingai integruosis į jau vykdomą bei papildys jį savo įrengimais. Džiugu, kad tai virs į tikrą vaikų žaidimų aikštelės kompleksą, kurioje veiklų ras vaikai, jų tėveliai, jaunimas ir senoliai. Visiems vietos tikrai užteks, o parkas taps dar gyvybingesnis dėl veiklų įvairovės, galbūt net bus šeimų pamėgta savaitgalio iškylų ir piknikų vieta, kaip kad neretai matome užsienio parkuose. Tikimės sėkmingo idėjų įgyvendinimo ir kitąmet lauksime ne mažiau įdomių projektų“, – teigė savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas.