Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Tarptautinės tolerancijos dienos renginyje – susitikimas su svečiais iš JAV ambasados Vilniuje

Lapkričio 16-ąją Rokiškio mokykloje-darželyje „Ąžuoliukas“ buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena. Renginio programoje – edukacinės veiklos savitarpio supratimo, pagalbos ir bendruomeniškumo tematika.

Renginyje lankėsi JAV ambasados kultūros atašė Mojib Ghaznawi ir Viešosios diplomatijos skyriaus specialistė Greta Armonaitytė.

Susitikime su Rokiškio rajono savivaldybės meru Ramūnu Godeliausku, Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėju Aurimu Laužadžiu, Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centro direktore Elinga Mikulėniene aptartas tolimesnis bendradarbiavimas savivaldos, švietimo, sporto, kultūros srityje.

Svečiai pasimatė su tarptautinio projekto „Mieli naujokai“ kūrėjais ir dalyviais. Šis jungtinis kultūros ir švietimo įstaigų projektas yra Rokiškio savivaldybės administracijos Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos Irenos Matelienės stažuotės JAV kūrybinis rezultatas. Projektą finansavo JAV valstybės departamentas, koordinavo Tarptautinis Meridian lyderystės centras. Socialinio teatro vaidinimuose dalyvavo Bajorų lėlių teatro ČIZ aktorės Dalia Ziemelienė, Nadiežda Ivanova, Nijolė Čirūnienė ir pati projekto autorė.

Svečiai ir Rokiškio rajono savivaldybės vadovai dėkojo susitikimo šeimininkei – Rokiškio mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ direktorei Romualdai Cegelskienei ir mokytojoms Loretai Sagaitienei, Daliai Skeirienei už įspūdingą patirtį minint tolerancijos dieną kartu su vaikais.

JAV ambasados Vilniuje kultūros atašė Mojib Ghaznawi taip pat domėjosi Rokiškio krašto muziejaus ekspozicija ir JAV jau puikiai žinomos tragiško likimo poetės Matildos Olkinaitės gimtąja vietove – Panemunėliu.

1995 m. lapkričio 16 d. UNESCO valstybės narės priėmė Tolerancijos principų deklaraciją, o nuo 1996 m. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, kuria lapkričio 16 d. buvo paskelbta Tarptautine tolerancijos diena. Minėtoje deklaracijoje patvirtina, kad tolerancija nėra nei nuolaidumas, nei abejingumas. Tai – pagarba ir vertinimas mūsų pasaulio kultūrų, mūsų raiškos formų ir buvimo žmogumi būdų įvairovei.