Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Tvaraus Rokiškio rajono link – šalia vėjo elektrinių parko bus vystomas saulės modulių elektrinės statybos projektas

„Atsinaujinančios energetikos ir tvaraus rajono vystymosi kryptis yra viena iš prioritetinių Rokiškio rajone, todėl visuomet esame pasiruošę tokius projektus padėti įgyvendinti, nelaukiant terminų pabaigos, kad procesai vyktų ne tik greitai, bet ir sklandžiai. Šiuo atveju inicijuosime Rokiškio rajono specialaus plano rengimo procedūrą, kurios vykdymą ir finansavimą užtikrins UAB „EE Lithaunia Holding“, – kalbėjo Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Ingrida Trumpaitė.

Danijos kapitalo įmonė European Energy A/S daugelį metų visoje Europoje aktyviai dalyvauja atsinaujinančių išteklių energijos gamyboje bei jos plėtros politikoje ir siekia savo veikla mažinti neigiamus poveikius aplinkai. Plėsdama savo veiklą European Energy A/S Lietuvoje įsteigė ne vieną dukterinę įmonę ir jau šiais metais viena iš jų pradėjo vystyti 70 MW vėjo elektrinių parką Rokiškio raj., Kamajų sen.

Tęsiant atsinaujinančios energetikos vystymą ir efektyviau išnaudojant Rokiškio raj. statomo vėjo elektrinių parko infrastruktūrą, įmonė išanalizavo ir padarė ekonominius bei techninius skaičiavimus bei priėmė sprendimą šalia vėjo parko, išvystyti saulės elektrinę, kurios galia sieks iki 70MW galios.

Įmonė savo iniciatyva jau atliko poveikio aplinkai vertinimą ir gavo teigiamą išvadą šalia esančioje teritorijoje. Atsižvelgiant į daugelį kriterijų, numatoma Saulės elektrinės parko projektavimo ir statybos vieta – Rokiškio raj., Kamajų sen., Gudiškio vs.