Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Tvaresnio Rokiškio rajono vizija – daugiau elektromobilių pakrovimo stotelių, saulės elektrinė ir apšvietimo modernizavimas

Rokiškio rajono savivaldybėje lankėsi „Ignitis“ atstovai. Susitikime dalyvavo savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas, direktoriaus pavaduotojas Valerijus Rancevas, miesto seniūnas Arūnas Krasauskas, Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Ingrida Trumpaitė, skyriaus vyr. specialistė Rita Venslovienė, Strateginio planavimo, investicijų ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Jurgita Blaževičiūtė. Vizito tikslas – galimybė plėsti stotelių tinklą, diskutuota apie saulės elektrinės statybos bei gatvių apšvietimo modernizavimo galimybes. „Šiandien rajone turime 5 elektromobilių pakrovimo stoteles. Iš tiesų gali kilti klausimas, kas turėtų atsirasti pirmiau – elektromobilių pakrovimo stotelės ar didėti pačių elektromobilių skaičius mieste. Tačiau, atsižvelgiant ir į pasaulines bei nacionalines tendencijas, nemažai priemonių nukreipta skatinti gyventojus įsigyti elektromobilius, todėl ir ruoštis tam, kad ir Rokiškyje jų skaičius nuolat didės ir reikės plėsti turimą elektromobilių pakrovimo tinklą, reikia jau dabar. Todėl „Ignitis“ atstovai ne tik pristatė galimus plėtros planus, bet ir suteikė šiai plėtrai svarbios techninės informacijos“, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas.

Pasak savivaldybės direktoriaus pavaduotojo Valerijaus Rancevo, jau keleri metai investicijos į gatvių apšvietimo modernizavimą auga. „Per pastaruosius metus skyrėme didelį dėmesį ir finansus gatvių apšvietimo modernizavimui. Tam tikrai matome poreikį rajone. Tokio modernizavimo tikslas – plėsti pačių gatvių apšvietimo apimtis rajone bei prailginti apšvietimo trukmę. Tai daroma ne tik dėl gyventojų patogumo, bet ir saugumo sumetimais – modernizavus gatvių apšvietimo tinklus, gatvės taps saugesnės, bus apšviestos ilgiau, tai reikalaus ir mažesnių eksploatavimo išlaidų“, – teigė V. Rancevas.

Susitikimo metu aptartas ir dar vienas energetinis projektas – saulės elektrinės statyba. „Brangstant elektros energijai, siekiama kaip įmanoma mažinti išlaidas savivaldybės pastatuose naudojamai elektros energijai ir esant palankiam finansavimui statyti saulės elektrinę, kuri elektros energija aprūpintų švietimo, kultūros, sveikatos ir socialinės paramos įstaigų elektros poreikius“, – teigė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, kuris mano, kad tai – ambicingas projektas.

Savivaldybė ir toliau ieškos priemonių ir būdų, kaip mažinti elektros energijos išlaidas bei teikti kokybiškas viešąsias paslaugas rajono gyventojams.