Vietos elektromobilių įkrovimo stotelėms numatytos – dabar bus ieškomas operatorius
Taryba gegužės mėnesio posėdyje patvirtino iki 2030 metų Rokiškio rajone numatomų įrengti viešųjų elektromobilių įkrovimo stotelių planą.
Pagal planą rajone numatytos 46 vietos elektromobilių įkrovimo stotelėms – 42 Rokiškio mieste ir po 1 Kamajuose, Pandėlyje, Obeliuose, Juodupėje.
Skelbs konkursą operatoriui
Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Rancevo, patvirtinus vietų tokioms stotelėms žemėlapį, bus galima skelbti konkursą operatoriui, kuris nuomotųsi pasiūlytas vietas iš savivaldybės, jose įrengtų elektromobilių įkrovimo stoteles bei jas eksploatuotų.
„Plėtra vyktų etapais. Pirmasis etapas numatytas Rokiškio mieste, vėliau – rajone. Norim netrukus skelbti konkursą, nes jeigu dabar ateitų operatorius, jis stotelių įrengimui galėtų pasinaudoti europiniais pinigais. Gal tiek Rokiškio mieste bei rajone ir nereikia stotelių, operatorius pats pasirinks, kiek vietų nuomotis“, – paaiškina savivaldybės administracijos direktorius, pridurdamas, kad ir dabar jų stygiumi niekas nesiskundžia.
„Nėra nė karto sulaukta priekaištų ar skundų, kad Rokiškio mieste nėra kur pasikrauti elektromobilio. Daug kas turi sąlygas individualiai įkrauti savo elektromobilį, todėl operatorius pats planuotų savo verslo apimtis“, – sako V. Rancevas.
Vienintelė ne privati stotelė – prie Rokiškio baseino
Šiuo metu Rokiškio mieste elektromobilių įkrovimo stotelės yra prie prekybos centrų LIDL ir IKI, prie bendrovės „Rokiškio sūris“, centre prie turgelio, prie Rokiškio baseino, taip pat – Ilzenbergo dvare. Vienintelė iš jų ne privati ir priklausanti savivaldybei įrengta prie Rokiškio baseino. Visos kitos iš išvardintų – privačios.
Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus V. Rancevo, ši elektromobilių įkrovimo aikštelė prie Rokiškio baseino buvo pastatyta prieš penkerius metus. Ją už projektines Europos Sąjungos lėšas įsigijo VšĮ „Transporto kompetencijų agentūra“ ir perdavė penkeriems metams Rokiškio rajono savivaldybei, siekiant paskatinti ekologiško, netaršaus transporto plėtrą.
„Baigiasi penkeri metai, kaip ši stotelė įrengta. Ją visus tuos metus prižiūrėjo ir išlaikė savivaldybė. Per metus stotelės išlaikymas ir joje sunaudojama elektra savivaldybei kainuoja maždaug 3000 eurų. Besinaudojančiųjų ja srautų nefiksuojame, tik sunaudojamos elektros energijos kiekį. Per 2023 m. buvo sunaudota 13 200 kw elektros energijos ir tai savivaldybei kainavo apie 3000 eurų. Baigiantis panaudos laikotarpiui, kuriam savivaldybei buvo patikėta ši stotelė, planuojama jai ieškoti operatoriaus, nes savivaldybė komercine veikla užsiimti negali, todėl negali būti ir tokių stotelių operatore“, – sako V. Rancevas.