Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

APVA paskelbė kvietimą teikti paraiškas individualių gyvenamųjų namų savininkams kompensacinėms išmokoms už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą

Gyventojai, ketinantys modernizuoti savo individualų gyvenamąjį namą, gali kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūrą (toliau – APVA) ir pasinaudoti finansine parama. Šiais metais iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. Numatoma, kad skirto finansavimo turėtų pakakti 1000 namų atnaujinti.

APVA paskelbė kvietimą teikti paraiškas individualių gyvenamųjų namų savininkams kompensacinėms išmokoms už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą.

Gyventojai prašymus gali teikti iki 2022 m. rugpjūčio 3 d. per APVA informacinę sistemą APVIS. Projektai bus atrenkami konkurso būdu pagal prioritetinius projektų atrankos kriterijus. Daugiau balų suteikiama tiems projektams, kurių metu atnaujinamas namas, kurio energinio naudingumo klasė iki pastato atnaujinimo (modernizavimo) pradžios turėjo žemesnę energinio naudingumo klasę.

Maksimali kompensacinė išmoka vienam projektui – iki 14 500 eurų. Kompensacinės išmokos dydis apskaičiuojamas padauginus namo naudingą plotą iki modernizavimo iš fiksuoto dydžio. Fiksuotas dydis už 1 kvadratinį metrą namo naudingo ploto – 75 eurai.

Parama bus skiriama projektams, po modernizavimo pasiekusiems ne žemesnę nei B namo energinio naudingumo klasę ir sumažinusiems skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau kaip 40 proc. lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo.

Dėl kompensacinių išmokų gali kreiptis fiziniai asmenys, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą, kurio statyba yra užbaigta teisės aktų nustatyta tvarka ir įregistruota Nekilnojamojo turto registre (pastato baigtumo procentas nurodytas ne mažesnis kaip 100 proc.).

Daugiau informacijos apie kvietimą šioje nuorodoje: https://apvis.apva.lt/paskelbti_kvietimai/fiziniu-asmenu-vieno-ar-dvieju-butu-gyvenamuju-namu-atnaujinimas-modernizavimas-2022-07