Sena svetainė

SAULĖS ELEKTRINĖMS ĮSIRENGTI IR SENIEMS ŠILDYMO KATILAMS PASIKEISTI SKIRTA DAUGIAU NEI 21 MLN. EURŲ

SAULĖS ELEKTRINĖMS ĮSIRENGTI IR SENIEMS ŠILDYMO KATILAMS PASIKEISTI SKIRTA DAUGIAU NEI 21 MLN. EURŲ

Prasideda naujas paramos teikimo etapas gyventojams, norintiems įsirengti nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrines arba jas įsigyti iš elektrinių parko, o taip pat seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima visą mėnesį – nuo kovo 31 d. iki balandžio 30 d.

Finansinio skatinimo priemonės yra skirtos gyventojams, kurie saulės elektrines įsirengs savo namuose arba ją įsigys iš nutolusių saulės elektrinių parko.  Tam skirta 12 mln.  eurų parama.  Taip pat galima teikti paraiškas ir gauti finansavimą seniems neefektyviai biomasę (malkas, pjuvenų briketus) naudojantiems šildymo katilams pasikeisti. Tam numatyta beveik 9,3 mln. eurų.

Gyventojai, kurie ketina įsirengti saulės elektrinę toje vietoje, kur ir vartos elektros energiją, geografiškai nutolusiuose nuo elektros energijos vartojimo vietose arba elektros energijos vartojimo vietoje daugiabučiame pastate ar jo teritorijoje, gali gauti 243 eurų arba 323 eurų kompensaciją už 1 kW, priklausomai nuo to, ar elektrinę įrenginės su inverteriu ar be jo. Gyventojams, kurie įsigys saulės elektrinę iš elektrinių parko, kompensuojami 323 eurai už 1 kW.

Daugiau informacijos apie paskelbtus kvietimus galima rasti šioje nurodoje:

https://www.apva.lt/saules-elektrinems-isirengti-ir-seniems-sildymo-katilams-pasikeisti-skirta-daugiau-nei-21-mln-euru/