Sena svetainė

XIII „Rokiškio klasikinės muzikos festivalis“

XIII „Rokiškio klasikinės muzikos festivalis“

Šiais metais festivalis kaip dailiai perpjautas obuolys skyla į du metų laikus – pirmoji dalis vyks jau visai netrukus, lapkričio 25-29 dienomis! Antroji dalis – liepos mėnesį!

Net penki XIII „Rokiškio klasikinės muzikos festivalio“ renginiai skirti vaikams ir visai šeimai! Taip pat stebėkite kamerinės muzikos koncerto “Svetimi namai” transliaciją internetu – koncertas skirtas 2020 Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų metams paminėti. Prisitaikęs prie naujų iššūkių, festivalis keliasi į virtualią erdvę ir šiais metais prie renginių kviečia prisijungti .. VISĄ LIETUVĄ!

Daugiau informacijos – šiame laiške, www.rokiskiofestivalis.com ir mūsų Facebook puslapyje! Susimatykime ir susigirdėkime!

PROGRAMA

Lapkričio 25 d., trečiadienis, 11:00 val., platforma ZOOM

Muzikiniai pasakojimai vaikams ir ne vaikams: ŽMOGUS INSTRUMENTAS

Dalyvauja: Milda Varnauskaitė (istorijų pasakotoja) / Donatas Butkevičius (kontrabosas)

Registracija www.rokiskiofestivalis.com

Profesionali pasakotoja Milda Varnauskaitė (aka Storyteller Milda) ir kontrabosininkas Donatas Butkevičius pakvies visus į muzikinę interaktyvią kelionę po istorijų pasaulį, kur galima sutikti milžinus, drakonus ir nieko nebijančias princeses! Susipažinsite su įstabiu muzikos instrumentu – kontrabosu, kuris dydžio sulig žmogum! Trukmė – 50 min. Rekomenduojama 6-12 metų vaikams ir visokio amžiaus (ne) vaikams.

Lapkričio 26 d., ketvirtadienis, 11:00 val., platforma ZOOM

Muzikiniai pasakojimai vaikams ir ne vaikams: SMUIKO POKŠTAI

Dalyvauja: Milda Varnauskaitė (istorijų pasakotoja) / Justina Zajančauskaitė (smuikas)

Registracija www.rokiskiofestivalis.com

Profesionali pasakotoja Milda Varnauskaitė (aka Storyteller Milda) ir smuikininkė Justina Zajančauskaitė pakvies visus į muzikinę interaktyvią kelionę po istorijų pasaulį. Sutiksite įvairiausius fantastinius herojus ir galėsite susipažinti su pokštininku smuiku! Kokias išdaigas jis krės – sužinosite atvykę į šį muzikinį susitikimą! Trukmė – 50 min. Rekomenduojama 6-12 metų vaikams ir visokio amžiaus (ne) vaikams.

Lapkričio 27 d., penktadienis, 11:00 val., Youtube

Muzikinis spektaklis visai šeimai „DRUMBLEBEE“

Perkusijų kvartetas „Quatuor Beat“ (Prancūzija)

Registracija www.rokiskiofestivalis.com

Kai 4 tyrinėtojus-perkusininkus užklumpa mėnulio šviesa, jie pasiduoda linksmiems žaidimams.
Būgnai pašėlusiai šoka, o mažasis trikampis sukelia neramumus! Ar Mėnulio paslaptis bus išaiškinta? „Drumblebee“ – tai muzikinis įvairiausių įvykių ir nuotaikų spektaklis. „Drumblebee“ – tai virtuoziškumo kupinas bepiločių orlaivių skrydis, kuris  sujungia ritmą ir judesį, archajišką jėgą ir žaismingą džiaugsmą, tempą ir spontaniškumą. Tai koncertas-spektaklis perkusijai, be žodžių.
Muzikiniai veikėjai – Paryžiaus perkusijų kvartetas „The Beat“, režisierius iš Liuksemburgo Danas Tansonas, austrų choreografė Ela Baumann.Trukmė 60 min.

Muzikinio spektaklio anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=Z_GwARj3dTc

Lapkričio 27 d., penktadienis, 18:00 val., Rokiškio krašto muziejus

Facebook / Youtube

Kamerinės muzikos vakaras „SVETIMI NAMAI“

Koncertas skirtas Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti

Dalia Dėdinskaitė / smuikas

Gleb Pyšniak / violončelė

Simona Zajančauskaitė / fortepijonas

Koncerto metu bus pristatyta virtuali Matvej Vaisberg dailės darbų paroda „Svetimi namai“

Daugiau informacijos www.rokiskiofestivalis.com

Nuo seno Lietuvos žydų kultūra buvo ir yra neatsiejama bei svarbi tiek Lietuvos tiek pasaulio kultūros dalis. 2020-ieji metai paskelbti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais.
Projektas “Svetimi namai” – tai muzikos ir tapybos šedevrų sintezė, kviečianti prisiminti ir įamžinti Lietuvos žydų gyvenimo palikimą. Šiemet Lietuvoje buvo surengta ypatinga paroda, kurioje buvo eksponuojami Kijeve gyvenančio šių dienų žymaus litvakų dailininko Matvejaus Vaisbergo kūriniai. Pats tapytojas buvo taip pat pakviestas atvykti į Lietuvą ir su dideliu noru lankėsi Lietuvos miestuose bei miesteliuose, o labiausiai buvo sužavėtas Žagarės miestu, dar žinomu kaip Lietuvos žydų miestu. Būtent šis mažas Lietuvos miestelis įkvėpė menininką nutapyti visą paveiklslų seriją “Svetimi namai”. Šioje paveikslų serijoje menininkas vaizduoja ir kviečia prisiminti Žagarės miesto negyvenamus namus, kuriuose kadaise gyveno arba dirbo Lietuvos žydai. Unikali paveikslų serija įkvėpė šių dienų vienus ryškiausių Lietuvos atlikėjų violončelininką Glebą Pyšniak, smuikininkę Dalią Dėdinskaitę ir pianistę Simoną Zajančauskaitę prisiminti bei atrasti litvakų kompozitorių muziką, priderinti muzikos kūrinius prie paveikslų bei pristatyti bendrą tapybos ir muzikos sintezę Lietuvos bei užsienio klausytojams. Koncertų metu planuojama eksponuoti M. Vaisbergo paveikslų ciklą “Svetimi namai”.

Lapkričio 28 d., šeštadienis, 11:00 val., platforma ZOOM

Muzikiniai pasakojimai vaikams ir ne vaikams: TRIMITO KELIONĖS

Dalyvauja: Milda Varnauskaitė (istorijų pasakotoja) / Dovas Lietuvninkas (trimitas)

Registracija www.rokiskiofestivalis.com

Profesionali pasakotoja Milda Varnauskaitė (aka Storyteller Milda) ir trimitininkas Dovas Lietuvninkas pakvies visus į muzikinę interaktyvią kelionę po istorijų pasaulį, kur sutiksite milžinus, kalbančias varles ir galėsite plaukioti povandeniniame pasaulyje! Susipažinsite su muzikos instrumentu – trimitu, kuris net Karalių laikais kviesdavo visus į medžioklę! Trukmė 50 min. Rekomenduojama 6-12 metų vaikams ir visokio amžiaus (ne) vaikams.

Lapkričio 29 d., sekmadienis, 12:00 val., platforma Zoom

Muzikiniai pasakojimai vaikams ir ne vaikams: ŠOKANTYS KLAVIŠAI

Dalyvauja: Milda Varnauskaitė (istorijų pasakotoja) / Simona Zajančauskaitė (fortepijonas)

Registracija www.rokiskiofestivalis.com

Profesionali pasakotoja Milda Varnauskaitė (aka Storyteller Milda) ir pianistė Simona Zajančauskaitė pakvies visus į muzikinę interaktyvią kelionę po istorijų pasaulį. Sutiksite įvairiausius fantastinius herojus ir galėsite susipažinti su šokančiu fortepijonu! Kokias išdaigas jis krės – sužinosite atvykę į šį muzikinį susitikimą! Trukmė 50 min. Rekomenduojama 6-12 metų vaikams ir visokio amžiaus (ne) vaikams.

Regitracija į visus renginius www.rokiskiofestivalis.com

Sekite mūsų naujienas Facebook puslapyje!

FESTIVALIO RĖMĖJAI

Pagrindiniai rėmėjas:

AB „Rokiškio sūris“

Lietuvos kultūros taryba

Rėmėjas:

Rokiškio krašto muziejus

Kunigo švietėjo Jono Katelės paramos ir labdaros fondas

Partneriai:

Baltic Mobile Recordings

Rokiškio kultūros centras

Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka

Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia

Šeimos restoranas „Pupelė“

„Gimtasis Rokiškis“

Spaustuvė IRV