Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Geriausia investicija šiandien – palankios aplinkos mamai ir vaikui sukūrimas

VšĮ „Rokiškio rajono pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ pristatė vykdomą pilotinį „Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio įdiegimo VšĮ Rokiškio PASPC“ projektą.

„Dėkoju visiems, kurie skyrėte laiko atvykti ir susipažinti su Rokiškio rajone pradedamu įgyvendinti projektu, kurio pagalba bus įdiegtas naujas „šeimos konsultanto“ modelis, bus teikiamos naujos ir inovatyvios šeimos konsultanto paslaugos . Galime pasidžiaugti, kad Rokiškio rajono savivaldybė – viena iš 10 savivaldybių Lietuvoje, kuri įgyvendins tokio pobūdžio projektą. Džiaugiuosi projekto komanda – slaugytoja Jūrate, projekto vadove Vida ir buhaltere Vaida. Po šio projekto pristatymo, visus kviečiu pasiklausyti psichologės Žanetos Taurienės paskaitos „Atsakinga pozityvi tėvystė nūdienos kontekste“, – kalbėjo PASPC direktorė Danguolė Kondratenkienė.

Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas taip pat neslėpė, jog džiaugiasi šiuo projektu ir tikisi, kad jis pasiteisins visu 100 %. „Manau, kad galėsime tapti pavyzdine savivaldybe ir dalintis gerąja patirtimi su kitomis. Kai PASPC direktorė pristatė šią idėją, nekilo nė menkiausios abejonės ar to reikia, ar mes turėtume palaikyti šią idėją ir prisidėti prie projekto finansavimo. Labiausiai norėčiau, jog šis projektas būtų naudingas jaunoms šeimoms ir patiems mažiausiems Rokiškio rajono gyventojams, kuriuos pasieks ir šaunios dovanos“, – idėją palaikė ir sėkmės įgyvendinant projektą linkėjo rajono vadovas.

Projekto idėja gimė siekiant: gerinti motinos ir vaiko gerą savijautą, skatinti atsakingą vaikų priežiūrą, suteikti tėvams mokymus apie vaikų vystymąsi. Vaiko atėjimas į šį pasaulį – didžiulis džiaugsmas, tačiau tuo pačiu jis sukelia ir daug klausimų, nežinomybės ir baimių. Norėtųsi, kad mamos turėtų žmogų, kuris atsakytų į kylančius klausimus, suteiktų profesionalią konsultaciją ir būtų kartu nėštumo laikotarpiu bei auginant vaikelį iki 2 metų. „Palankios aplinkos mamai ir vaikui sukūrimas – geriausia investicija. Tą rodo ir atlikti tyrimai. Todėl mums svarbus kiekvienas kūdikis, gimstantis rajone. Norime kad tiek mama, tiek kūdikis jaustųsi gerai. Ši programa yra sukurta JAV, tačiau įgyvendinama ne vienoje Europos valstybėje. Jeigu šio projekto veiklos pasiteisins, tikimės, kad tokia paslauga taps nuolatine visoms besilaukiančioms mamos ir jų kūdikiams“, – teigė D. Kondratenkienė.

Šis projektas yra 100 %. finansuojamas pagal programą „Sveikata“, kuri finansuojama Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos (Europos ekonominės erdvės) finansinio mechanizmo lėšomis. Projekto vertė 80 tūkst. Eur.