Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Pagalba Ukrainai

Kompleksinė pagalba seksualinės prievartos aukoms iš Ukrainos

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI) pradeda projektą kompleksinės pagalbos ukrainiečiams, nukentėjusiems nuo seksualinio smurto ir išnaudojimo po karo pradžios 2022 m. vasario 24 d.

Projektas numato teisinę, medicininę, psichologinę ir materialinę pagalbą.

Pagalba bus suteikta visiems – moterims, vyrams ir vaikams, nepriklausomai, kur tai atsitiko – Ukrainoje ar už jos ribų.

Socialinės ir darbo apsaugos ministerija kartu su Kurk Lietuvai komanda dirba su karo pabėgėlių iš Ukrainos integracija.

Sukurtas internetinis puslapis Інформація для громадян України | Information about support for Ukraine | Informacija apie pagalbą Ukrainai | Mano vyriausybė (lrv.lt), kuriame galima rasti visą reikalingą informaciją apie Lietuvos pagalbą atvykusiems ukrainiečiams.

PAGALBA UKRIANIEČIAMS PILDANT REGISTRACIJAI LIETUVOJE BŪTINUS DOKUMENTUS!

Siekdama užtikrinti sklandų ukrainiečių registracijos procesą bei skubius jų poreikius, Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėja Aistė Sketerytė-Jasinevičienė padės atvykusiems į Rokiškį karo pabėgėliams užpildyti dokumentus, būtinus registruojantis Lietuvoje.

Bendra taisyklė tokia: karo pabėgėliai, kuriems reikia užsiregistruoti, vyksta į artimiausią ukrainiečių registracijos centrą, tačiau pasitaiko atvejų, kai į Rokiškį atvykstama nespėjus juose užsiregistruoti, todėl buvo nuspręsta padėti pildant prašymus dėl leidimo gyventi Lietuvoje išdavimo.

Jau užpildžius reikiamus dokumentus, užregistruosime vizitui į artimiausią Migracijos departamento skyrių Utenoje, Panevėžyje ar Visagine. Taip ne tik bus palengvinta našta atvykusiems ukrainiečiams, tačiau susitaupys nemažai laiko, kuris būtų sugaištas Migracijos departamento skyriuose dėl šiuo metu esamos apgulties, tiek dėl atvykstančių karo pabėgėlių, tiek dėl tautiečių, suskubusių atsinaujinti pasus.


Kontaktai socialiniais klausimais:

Dalia Zibolienė [email protected] 8  637 78454
Loreta Dagienė [email protected] 8 458 52268
Regina Mikulėnienė [email protected] 8 458 52268

Pasikeitus informacijai lankstinukai atnaujinami ir skelbiami interneto svetainėje www.ltua.lt

Pagalba Ukrainai – svarbūs kontaktai Rokiškio rajono savivaldybėje

Valerijus Rancevas

Grupės koordinatorius
tel. 8 610 49508; el. p. [email protected]

Tadas Barauskas

Atsakingas už atvykusių iš Ukrainos apgyvendinimą
tel. 8 611 47565, el. p. [email protected]

Vitalis Giedrikas

Atsakingas už socialinių paslaugų teikimo organizavimą iš Ukrainos atvykusiems asmenims
tel. 8 686 23367, el. p. [email protected]

Giedrė Kunigėlienė,
Vita Mykolaitienė

Atsakingos už bendravimą su gyventojais ir verslo atstovais, turinčiais galimybę savo namuose ar įmonei priklausančiose patalpose apgyvendinti atvykstančius iš Ukrainos asmenis bei jų šeimas
tel. 8 698 70128, el. p. [email protected];
tel. 8 658 37792, el. p. [email protected]

Irena Matelienė

Už bendravimą su žiniasklaida ir informacijos teikimą gyventojams
tel. 8 686 32759, el. p. [email protected]

Jolita Geidanienė

Dėl ukrainiečių vaikų priėmimo į Rokiškio rajono vaikų lopšelius-darželius ir bendrojo ugdymo mokyklas
tel. +370 614 99296, el. p. [email protected]

Visais klausimais galima kreiptis el. p. [email protected]

INFORMACIJA UKRAINOS PILIEČIAMS DĖL JŲ VAIKŲ UGDYMO

 Kontaktinis asmuo dėl ukrainiečių vaikų priėmimo į Rokiškio rajono vaikų lopšelius-darželius ir bendrojo ugdymo mokyklas Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Jolita Geidanienė, tel. +370 614 99296.

INFORMATION ON THE EDUCATION OF UKRAINIANS

Contact person for admission of Ukrainian children to kindergartens and general education schools in Rokiskis district is Jolita Geidaniene, Chief Specialist of the Education and Sports Department of Rokiskis Municipality, phone: +370 614 99296.

Контактна особа для прийому українських дітей до дитячих садків та шкіл Рокишкіського району, головний спеціаліст управління освіти і спорту Йоліта Гейданіене, тел. tel.+370 614 99296


IKIMOKYKLINIS UGDYMAS
(vaikams iki 7 metų)
Dėl priėmimo ugdytis į Savivaldybės švietimo įstaigas
kreiptis į Savivaldybę, Klientų aptarnavimo kab.
Respublikos g. 94 arba el. p. [email protected]

BENDRASIS UGDYMAS (vaikams nuo 7 metų)
Dėl priėmimo mokytis kreiptis į pasirinktą Savivaldybės mokyklą
Mokyklų sąrašas (pridedamas)

NEFORMALUS VAIKŲ ŠVIETIMAS
Savivaldybės neformalaus švietimo teikėjai
nemokamai priims Ukrainos vaikus į užsiėmimus
Teikėjų sąrašas (pridedama)

Pastaba. Dėl Rokiškio rajono švietimo įstaigose veikiančių būrelių, kuriuos gali lankyti vaikai iš Ukrainos, konsultuoja Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Kniazytė, tel. +370 616 92848.

LR Vyriausybės kanceliarijoje įsteigto Paramos Ukrainai štabo internetinis puslapis: Parama Ukrainai | Mano vyriausybė (lrv.lt)

Jame rasite visa reikalingą informaciją dėl paramos Ukrainai ir ukrainiečiams teikimo (įskaitant humanitarinės pagalbos teikimą, karo pabėgėlių priėmimą, nevyriausybinių organizacijų paramą, Registracijos centrų Alytuje ir Marijampolėje informaciją, dokumentų sutvarkymo, migracijos procedūras, bankines paslaugas, darbo rinkos paslaugas, taip pat ir visą LR Užsienio reikalų ministerijos informaciją, reikalingą žinoti tiek atvykstantiems Ukrainos piliečiams, tiek ir Lietuvos piliečiams, esantiems Ukrainoje ir kt.).


https://help.gov.ua/ – Ukrainos Prezidentūros ir Vyriausybės centralizuotas tinklapis paramos teikimui. Ukrainos valstybės institucijos su parama susijusią informaciją siekia sutraukti į vieną vietą – šiame tinklapyje galima sužinoti apie ukrainiečių poreikius, kaip siųsti ir kam adresuoti humanitarinius krovinius, kaip pervesti lėšas UA kariuomenei, remti ar padėti nukentėjusiems civiliams, pateikiami užsienio ir Ukrainos humanitarinių centrų kontaktai.