Sena svetainė

Turto valdymo ir ūkio skyrius

Savivaldybės turto valdymas, naudojimas ir disponavimas

Informacija apie mažmeninę prekybą alkoholiniais gėrimais  

2018 m. sausio 1 d. įsigalios Lietuvos Respublikos Seimo priimti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, kuriais siekiama mažinti alkoholinių gėrimų prieinamumą ir vartojimą.

1) Trumpinamas prekybos laikas mažmeninės prekybos vietose. Leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimai:

pirmadieniais-šeštadieniais nuo 10 val. iki 20 val.,

sekmadieniais nuo 10 val. iki 15 val.

2) Viešojo maitinimo vietose alkoholiniai gėrimai bus parduodami tik išpilstyti į vartojimui vietoje pritaikytą tarą. Alkoholinių gėrimų pirkėjams pirmadieniais-šeštadieniais nuo 20 val. iki 10 val., sekmadieniais iki 10 val. ir nuo 15 val. draudžiama išsinešti įsigytus alkoholinius gėrimus iš viešojo maitinimo vietų.

3) Alkoholinius gėrimus galės įsigyti tik 20 metų amžiaus sulaukę asmenys. Siekiant išvengti pardavėjų apsirikimo dėl pirkėjo amžiaus, prekybininkams nustatoma pareiga tikrinti kiekvieno, jaunesnio negu 25 metai, alkoholio pirkėjo tapatybę liudijantį dokumentą, o jo nepateikus nustatoma pareiga alkoholio neparduoti.

4) Viešojo maitinimo vietų (barų, užkandinių, kavinių, restoranų, klubų ir pan.) administracijos privalės užtikrinti, kad jų valdomose viešojo maitinimo vietose jaunesni negu 20 metų asmenys nevartotų alkoholinių gėrimų.

5) Uždraudžiama alkoholio reklama (išskyrus Įstatymo 29 str. 2 d. nustatytą leistiną  informaciją prekybos alkoholiniais gėrimais vietose ir alkoholio verslu užsiimančių įmonių interneto svetainėse, taip pat ant šių įmonių pastatų, valdomo transporto ir kt.).

2018 m. sausio 1 d. įsigalioja Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, kuriais yra nustatoma atsakomybė už:

1) alkoholinių gėrimų išnešimą iš viešojo maitinimo vietų:

pirmadieniais-šeštadieniais nuo 20 val. iki 10 val.,

sekmadieniais nuo 15 val. iki 10 val.;

2) alkoholinių gėrimų vartojimą automobilių salonuose, išskyrus autotransporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos.

Informuojame, kad, atsižvelgiant į Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatas, gyventojai, bendrijos, bendruomenės ar jų atstovai, asociacijos ar kitos institucijos gali savivaldybei raštu pareikšti nuomonę dėl prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo ir licencijų verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais neišdavimo. Savivaldybės taryba, įvertinusi prekybos alkoholiniais gėrimais vietą bei raštu pareikštą gyventojų, bendrijų, bendruomenių ar jų atstovų, asociacijų ar kitų institucijų nuomonę, policijos komisariato pasiūlymus, turi teisę riboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką, neišduoti licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais.

Ūkio subjektai, numatantys vykdyti ar vykdantys alkoholinių gėrimų mažmeninę prekybą, gali kreiptis konsultacijos apie teisės aktus, reglamentuojančius šių produktų rinką, reikalavimus alkoholinių gėrimų prekybos, reklamos klausimais į Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą tel. 8 706 68094 arba el. pašto adresu ntakd@ntakd.lt. Teisės aktų, reglamentuojančių alkoholio produktų rinką, sąrašas yra Departamento internetinės svetainės www.ntakd.lt skiltyje „Teisinė informacija/Teisės aktai/ LR TA ir kiti dokumentai“.