Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Gyventojų tūkstančiai krenta į sukčių kišenes

Nuo sukčių pinklių neapsaugotas nei vienas. Kovo-balandžio mėnesiais nuo jų nukentėjo ir mūsų rajono gyventojai. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariate dėl sukčiavimo atvejų atliekami ikiteisminiai tyrimai  pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d.

Nors policijos pareigūnai pastoviai primena-“būkite budrūs“, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai sukčiai išvilioja dideles pinigų sumas iš asmenų. Pateiksime pavyzdžius, kaip dirba „investuotojai“:

– 2023 m. kovo mėnesį socialiniame tinkle “Facebook”, asmuo X surado ir atsidarė profilį apie investavimą į “Tesla” kriptovaliutas (tokios kriptovaliutos net neegzistuoja) ir paspaudė “Priimti”. Vėliau asmeniui X paskambino rusakalbis vyras, prisistatė esąs Judžin Chmel ir pasakojo apie investavimą į kriptovaliutas. Asmuo X su J. Chmel bendravo per “Messenger” programėlę. Sutikus asmeniui X investuoti, J. Chmel atsiuntė Ilja Motins sąskaitos numerį, į kurią buvo pervesta 100 Eur. J. Chmel asmens X telefoną valdė nuotoliu per programėlę “AnyDesk”. Kadangi investuoti norėjęs asmuo X menkai išmanė informacines technologijas, skambinęs asmuo Judžin Chmel pasiūlė įdiegti nuotolinio valdymo programą „AnyDesk“, kurios pagalba toliau valdė nukentėjusio asmens telefoną, atliko tariamas investavimo procedūras.

Vėliau iš užsienietiško telefono numerio (galimai +447900172528) nukentėjusiam paskambino kitas rusakalbis vyras, prisistatė Ruslanu, neva finansų analitiku, ragino investuoti pinigus. Asmuo X pasitikėdamas Ruslanu, ir manydamas, kad jo pinigai investuojami, dar kartą atliko 1500 Eur pavedimą į sąskaitą, gavėjui Arturs Larionovs, vėliau dar vieną 370 Eur pavedimą į sąskaitą, gavėjui Israel Serrano Diaz. Asmuo X viso  patyrė 2065,60 Eur turtinę žalą.

– 2023 m. balandžio mėnesį asmuo Y socialiniame tinkle “Instagram”, paskyroje “crypto_betmen”, prie klausimo “Ar nori užsidirbti?” paspaudė mygtuką “Taip”. Tada iš paskyros “crypto_betmen” asmeniui Y  parašė apie galimą uždarbį investuojant.  Asmeniui Y sutikus investuoti, jis gavo sąskaitą, kurioje nurodytas gavėjas A. T.(lietuvis). Asmuo Y tikėdamas “crypto_betmen”,  pervedė į nurodytą sąskaitą gavėjui A.T. 50 Eur. Po kurio laiko iš “Instagram” paskyros “crypto_betmen”, parašė asmeniui Y, kad jis uždirbo investuodamas, tačiau reikia susimokėti komisinius,  gavėjas tas pats asmuo A. T. Asmuo Y pervedė dar 255 Eur. Asmuo Y laukė uždarbio, tačiau jokių pinigų negavo…Tyrimo metu nustatyta, kad asmeniui A. T. ir kiti asmenys pervedė virš 5000 eurų. A. T. dalį gautų pinigų pasiliko sau, o kitus pinigus pervedė į kriptovaliutų pinigines „Nevadaex_simplex“, „Paybis_simplex“ ir kt.

Policijos patarimai:
– Būkite atsargūs ir paskubomis nesusigundykite pasiūlymais! Internete ne viskas yra tikra ir saugu. Kartais prisidengiama žymių asmenų duomenimis, įkeliamos jų nuotraukos, kiti duomenys. Kartais užtenka laiško ar skambučio, jog sukčiai įviliotų Jus į savo pinkles.
-Neverta skubėti priimti sprendimo, o prieš nusprendžiant investuoti reikėtų gerai įvertinti savo finansines galimybes ir galimą investavimo veiklos riziką bei išsamiai pasidomėti siūlomais finansiniais įrankiais.

Būkite atidūs, kilus net ir menkiausiam įtarimui Jūs visada galite susisiekti su policijos pareigūnais ir mes visada jums patarsime, patikrinsime įtartinus asmenis. Taip kartu veikdami atimsime iš sukčių jų lengvą pasipelnymo šaltinį. Kontaktai Rokiškyje: Rokiškio r. PK vyriausiasis tyrėjas Aidas Kiukys, tel. 867639346, 870062627, el. paštas: aidas.kiukys@policija.lt.