Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė dalyvavo tarptautinėje stažuotėje JAV

Gruodžio 3-18 d. Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė dalyvavo stažuotėje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tarptautinių vizitų programą (International Visitor Leadership Program) finansuoja JAV Valstybės departamentas, o jos dalyviai nominuojami savo šalies JAV ambasados diplomatų.
Kelias stažuotės link prasidėjo dar 2020 m., kai susitikime su tuometine kultūros atašė Meghan Luckett buvo proga pristatyti mūsų savivaldybėje pradėjusias veikti atviras kultūros ir meno finansavimo programas ir išsakyti susidomėjimą JAV kultūros sektoriumi bei toje šalyje dominuojančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, taip pat įvairių lygmenų finansavimo fondų gerąja praktika. Baigdama tarnybą Lietuvoje, diplomatė nominavo I. Matelienę dalyvauti specialioje programoje „Socialinių pokyčių skatinimas per meną“, kurioje, jos teigimu, bus galima rasti atsakymus į rūpimus klausimus apie JAV kultūros sektorių. Per tarnybos Lietuvoje metus M. Luckett susipažino su kultūros aktualijomis ir, palyginus su JAV, dideliu biudžetinių kultūros įstaigų tinklu, todėl jai patiko I. Matelienės išsakyti tikslai gerinti sąlygas visiems kultūros lauko dalyviams, padėti jiems įgyvendinti kūrybinius sumanymus.
2021 m. suplanuota išvyka buvo atšaukta dėl COVID-19, bet I. Matelienė priėmė alternatyvų pasiūlymą dalyvauti nuotoliniuose susitikimuose su kultūros organizacijomis Vašingtone (Kolumbijos apygarda), Floridoje, Naujojoje Meksikoje. Šia vertinga patirtimi tais pačiais metais ji pasidalino su rajono kultūros darbuotojais kvalifikacijos tobulinimo renginyje. Ne mažiau vertingu postūmiu tapo narystė IVLP alumnų klube, kurio dalyviai gali dalyvauti įvairiose JAV programose. 2022 m. kartu su keliomis Rokiškio kultūros ir švietimo įstaigomis I. Matelienė įgyvendino socialinio teatro projektą „Mieli naujokai“, kuris gavo reikšmingą JAV Valstybes departamento apdovanojimą (angl. IVLP Award).
Pandemijos suvaržymams pasibaigus, įgyvendinta ir fizinė stažuotės išvyka, kurios metu aplankytos daugiau kaip 20 organizacijų Vašingtone, Bolderyje, Niujorke. I. Matelienė planuoja pristatyti stažuotės įžvalgas sausio mėnesį susitikimuose su rajono kultūros bendruomene, jaunimo organizacijomis.
„Ši programa davė man iš tiesų daug gerosios patirties ir pokyčių asmeninėje bei profesinėje pasaulėžiūroje. Būdama alumnų klubo nare, palaikau ryšį su JAV ambasada Vilniuje, ieškau progų JAV diplomatus pakviesti į Rokiškį ir supažindinti su čia gyvenančiais aktyviais, perspektyviais žmonėmis. Vienas toks susitikimas jau įvyko šių metų lapkričio 16 d. minint Tarptautinę tolerancijos dieną Rokiškyje. Labai tikiuosi, kad artimoje ateityje daugiau rokiškėnų bus nominuoti dalyvauti panašiose stažuotėse.” – pasakojo I. Matelienė.