Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Kovo sąskaitos su 9 proc. PVM kompensacija šilumai

Seimui priėmus Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimus, gyventojams kovo mėnesio šilumos sąskaitose išskaičiuota 9 procentų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) kompensacija už šildymą ir karšto vandenį per pirmus tris šių metų mėnesius. Sąskaitose gyventojai matys pritaikytą PVM kompensaciją kovo mėnesiui, o papildomose eilutėse – už šių metų sausį ir vasarį. Gyventojams už 50 kv. metrų buto šildymą kompensuojama suma už šių metų tris mėnesius sieks vidutiniškai apie 11- 12 Eur.

Dėl pritaikytos PVM kompensacijos kovo mokėjimai už šildymą panašūs kaip ir vasarį. Kovą vidutinė lauko oro temperatūra Rokiškyje siekė apie 1,4 laipsnio šilumos, vasario mėnesį – 0,8 laipsnio šilumos. Pastatuose šildymui suvartotas šilumos kiekio pokytis buvo nedidelis.

Vertinant kovo mėnesį nustatytą AB „Panevėžio energija“ šilumos kainą – 6,83 ct/kWh (su 9 proc. PVM) ir vidutiniškai suvartotą 685 kWh (13,7 kWh/ vienam kv. m.) šilumos kiekį 50 kv. metrų buto šildymui, kovo mėnesį gyventojų išlaidos šildymui vidutiniškai sudaro 47 Eur (vasarį – 47 Eur ), pritaikius valstybės kompensuojamą 9 proc. PVM tarifą, gyventojams šildymas vidutiniškai kainuos 43 Eur (0,86 Eur už vieną kv. metrą).

Daugiabučiuose namuose, kurie Rokiškyje buvo pastatyti iki 1993 metų ir šiuo metu nėra renovuoti, šilumos punktai yra senos konstrukcijos, be automatinių temperatūros reguliavimo prietaisų, kovo mėnesį 50 kv. metrų buto šildymui vidutiniškai suvartojo 775 kWh (15,5 kWh/vienam kv. metrui) šilumos. Pritaikius PVM kompensaciją, už tokio dydžio būsto šildymą gyventojai vidutiniškai mokės 48,50 Eur (0,97 Eur už vieną kv. metrą).

Naujuose ar po 1993 metų pastatytuose daugiabučiuose ir renovuotuose namuose, 50 kv. metrų buto šildymui vidutiniškai reikėjo 460 kWh (9,2 kWh/vienam kv. m) šilumos. Pritaikius PVM kompensaciją, už tokio dydžio būsto šildymą gyventojai vidutiniškai mokės 29 Eur (0,58 Eur už vieną kv. metrą).

Pateikti skaičiai yra vidutiniai, faktinėms šildymo sąskaitoms įtaką turi ne tik šilumos kaina, klimatinės sąlygos, bet ir kiekvieno namo šilumos suvartojimas, kuris priklauso nuo energetinės pastato kokybės. Didelę įtaką turi ir vidaus vamzdynų sistemos subalansavimas, papildomi prijungti šildymo prietaisai, šilumos punkto automatizavimo lygis ir visą namo šilumos ūkį prižiūrinčios įmonės ar asmens kvalifikacija bei pastangos.