Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

KVIEČIAME BALSUOTI UŽ GYVENTOJŲ IDĖJŲ PROJEKTUS!

Balsuoti gali tik Rokiškio rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys.

Projektų idėjos, kurioms kviečiame skirti savo balsus:

ROKIŠKIO MIESTE:

 1. KEISKIM LIŪDESĮ Į JUDESĮ!Projekto įgyvendinimo vieta: Rokiškio L. Šepkos parkas2022 m. liepos 21-ąją L. Šepkos parke įvykusi naujosios vaikų žaidimų aikštelės atidarymo šventė parodė, kad žaidimų aikštelės įrengimas šiame parke labai pasiteisinęs projektas: vasarą ir rudenį parkas pilnas pramogaujančiq vaikų, kas su riedučiais, paspirtukais ar dviračiais ar pėsčiomis, skuba į parką išbandyti čia esančių įrenginių.
  Jau daug metų jaunos šeimos skundėsi, kad mieste trūksta įvairaus amžiaus vaikams pritaikytų ir patogių laisvalaikio praleidimo vietų. Dė1 šios priežasties rajono savivaldybė 2022 m. ėmėsi Rokiškio mamų klubo pasiūlyto projekto, buvo sujungtas mamų klubo Dalyvaujamajame biudžete 2022 m. laimėtas ir savivaldybės skirtas biudžetas, mieste įrengta puiki žaidimų erdvė, pritaikyta įvairaus amžiaus vaikams. L. Šepkos parkas yra miesto viduryje, tiek jaunimo, tiek vyresnio amžiaus žmonių pamėgta vieta. Parkas yra patogus ir prieinamas visiems, jį nesunkiai gali pasiekti mikrorajone, miesto centre, pagrindinėse gatvėse ar privačių namų kvartaluose gyvenančios šeimos, be to čia vyksta daug kitų renginių. Naujos erdvės atidarymo metu surengtas šeimų piknikas tapo puikia tradicija – šeimų susiėjimai visos vasaros metu tapo tradiciniais.
  Šiuo projektu siūlome praplėsti žaidimų įrenginius parke ir įrengti vaikų gimnastikos kompleksą su koordinaciją lavinančiomis kliūtimis: balansinėmis lentomis — tilteliais, tuneliu, virvių tilteliu su turėklais, beždžionių tiltu su laipynėmis. Atnaujinta viešoji erdvė L.Šepkos parke, įrengiant vaikų gimnastikos kompleksą, vaikams sukurs ne tik geresnes laisvalaikio sąlygas, bet ir sustiprins sveikatą. Projektas skirtas tiek miesto gyventojams, tiek svečiams. Visiems laisvai prieinama žaidimų erdvė sudaro puikias sąlygas būti gamtoje, padeda spręsti įvairaus amžiaus vaikų užimtumo problemas, ugdo socialinius gebėjimus, bendruomeniškumą.Projekto vertė: 18 365,38 Eur

ROKIŠKIO RAJONE:

 1. OBELIŲ KREPŠINIO AIKŠTELĖS ATNAUJINIMASProjekto įgyvendinimo vieta: Aikštelė prie daugiabučio Dirbtuvių g. 16, ObeliaiProjekto tikslas: sudaryti saugias, patrauklias sąlygas aktyviam, sportininkams Obelių miesto vaikų laisvalaikio praleidimui.Krepšinio aikštelė esanti tarp Obelių daugiabučių yra pasenusi, nesaugi bei renovuotinos būklės. Todėl norime jas sutvarkyti, kad Obelių miesto vaikai turėtų atnaujintą krepšinio aikštelę. Krepšinio aikštelė bus sumažinta. Likę geri tvoros segmentai bus panaudoti, nudažyti.

  Projekto vertė: 19 999,16 Eur

 2. ISTORINIO PANEMUNĖLIO PARKO ATKŪRIMASProjekto įgyvendinimo vieta:  Panemunėlio mstl.  Nemunėlio g.Projekto tikslas – atkurti istorinį Panemunėlio parką, įrengiant viešąją erdvę poilsiui bei veiklų vykdymui.Tikslinė grupė – pirmiausia Panemunėlio miestelio gyventojai, seniūnijos gyventojai, vaikai ir jaunimas, renginių, švenčių bei edukacinių veiklų, kurioms vykdyti būtų sudarytos tinkamos sąlygos, dalyviai; teatro bei meno atlikėjai ir visi užsukantys į Panemunėlį bet kokiu tikslu ar norintys pailsėti.

  Istoriškai susiklostė, kad Panemunėlio bendruomenių veikimo laukas yra įvairiapusis ir svarbus visai Lietuvos istorijai. Bendruomenės labai didžiuojasi, kad Panemunėlis 2022 m. buvo paskelbtas Lietuvos mažąja kultūros sostine, kadangi Panemunėlio kraštas jau kunigo J. Kateles ir jo bendražygių dėka XIX a. pab. – XX a. pr. tapo Rytų Aukštaitijos kultūros sostine. Šiame krašte kunigo J. Katelės išugdyta šviesuolių karta tapo valstybės kūrėjais įvairiose srityse.

  Panemunėlio klebono J. Katelės iniciatyva Panemunėlyje buvo statomi lietuviški vaidinimai, inscenizuotos kai kurios Vaižganto komedijos. 1893 metais buvo pastatyta ir parodyta Vaižganto komedija ,,Nepadėjus nėr ko kasti”, kurioje dalyvavo ir pats rašytojas. Spektaklis saugumo sumetimais buvo vaidintas ne miestelyje, o greta esančiame Naujikų kaime. Dabar skvere netoli bažnyčios pastatytas paminklinis akmuo su įrašu: .,Dieve, saugok lietuvišką žodį. Pirmajam slaptam vaidinimui Lietuvoje atminti. 1893 m. Naujik4 kaimas”.

  Todėl, sutelkus Rokiškio r. Panemunėlio bendruomenes bendrais darbais, kūrybinėmis idėjomis, turint mūsų rajono teatrinį fenomeną, kadangi čia suvaidintas pirmasis žinomas slaptas lietuviškas spektaklis, kiekvienais metais Panemunėlyje vyksta teatrų šventė ,,Seklyčia”, tapusi tradiciniu renginiu, taip pat tradicine Elžbietinė – kraštiečių šventė.

  Visa tai suformavo poreiki Panemunėliui surasti erdvių, istoriškai susijusių su XIX a. pab. – XX a. pr. įvykiais, kada Panemunėlis tapo Rytų Aukštaitijos kultūros sostine, ją pritaikant švenčių, renginių, teatrų bei edukacijų organizavimui. Tai būtų erdvė, kurią būtų galima panaudoti ir vaikų bei jaunimo aktyviam veiklų vykdymui bei poilsiui. Tokia erdve puikiai pasitarnautų verslininkams naujų idėjų įgyvendinimui (produkcijos pristatymui, parodų ­ pardavimų organizavimui ir t.t.), būtų puiki erdvė inovatoriškoms  laisvalaikio praleidimo, vaikų bei jaunimo užimtumo bei poilsio idėjoms įgyvendinti.

  Projekto vertė: 20 000,00 Eur

 3. SĖLYNĖS BIBLIOTEKOS TERITORIJOJE ESANČIŲ
  (SPORTO, POILSIO IR LAISVALAIKIO ERDVIŲ) MODERNIZAVIMAS, NAUJŲ KŪRIMAS
  Projekto įgyvendinimo vieta:   L.Grigonio g. 6A, Sėlynės km.,Projekto tikslas:

  • Padidinti Rokiškio rajono gyvenamosios aplinkos patrauklumą ir sudaryti sąlygas aktyviam laisvalaikio praleidimui bei poilsiui viešose erdvėse.
  • Siekti sutvarkyti Sėlynės bibliotekos aplinką ir pritaikyti ne tik poilsiui bet ir fiziniam aktyvumui didinti.

  Projekto įgyvendinimo metu siekiama sutvarkyti ir išplėtoti viešajam naudojimui jau egzistuojančias lankytinas erdves, esančias Sėlynės kaimo bendruomenės centre šalia bibliotekos pastato, įrengiant visiškai naują krepšinio aikštelę (12m x 7m) pritaikyti vienam krepšinio stovui-lentai, kurį jau turime ir naudojame. Bėda tame, kad neturime šiuolaikinės krepšinio aikštelės dangos. Būtų nuimtas augalinis sluoksnis, sutankintas gruntas, išlietas betono pagrindas ir ant sutvirtėjusio betono pagrindo užliejama speciali, saugi ir europinius standartus atitinkanti guminė aikštynų danga. Aktyviam laisvalaikiui ir sportui, įvairių

  amžiaus grupių žmonėms šalia krepšinio aikštelės būtų įrengti 2 lauko treniruokliai. Jų dėka bendruomene taptų ne tik aktyvesnė, bet ir sveikesnė. Taip pat netoliese prie jau egzistuojančios pavėsinės būtų smagu pastatyti žiedu sujungtas ir ratu išdėstytas lauko sūpynes su kietu trinkelių pagrindu po jomis ir laužaviete centre, kurios talpintų penkis suoliukus-sūpynes, visumoje 10 žmonių norinčių pasisupti vienu metu ir taptų ne tik traukos vieta jaunimui, kaimo gyventojams, svečiams, bet ir aktyvaus poilsio vieta. Tai būtų vakarojimo ir poilsio vieta, po aktyviai praleisto laiko prie lauko treniruoklių ar krepšinio aikštyne, sūpynių rato viduryje užkūrus esančią laužavietę, įvyktų turiningas vakaro uždarymas bendrystėje su likusiais bendruomenės nariais ir svečiais. Norintiems ne tik sielos, bet ir sotaus skrandžio pilnatvės vakaro užbaigimui, siekiama sukurti minimalistinę maisto kepimo zoną 3m x 3m, išgrystu trinkelių pagrindu, su kazanui, keptuvės kepimui, ar šašlykui gaminti pritaikyta mobilia arba trinkelių dangoje įtvirtinta krosnele ir papildomais priedais kaip ketaus puodas ir keptuve. Maisto kepimo zona galės būti išnaudojama Užgavėnių, Sekminių ir kitų švenčių metu, papildys pavėsinės ansamblį,

  Visa mažoji architektūra bus saugiai pritvirtinta prie žemės apsaugant inventorių nuo vagystės. Taip pat norime suremontuoti jau egzistuojanti vaikų žaidimo medžio-plastiko kompleksą ir pakeisti sulaužytą plastikinę čiuožyklą vaikams nauja.

  Projekto vertė: 17 406,99 Eur

 4. KULTŪRINĖS ERDVĖS SUKŪRIMAS JUODUPĖS MIESTELIO PARKEProjekto įgyvendinimo vieta:   Juodupės miestelio parkas, Pergalės-Tekstilininkų gatvių sankirta, Juodupės seniūnijaSkatinant miestelio gyventojų bendruomeniškumą, bendradarbiavimą, Juodupės miestelio parke esančioje visuomeninės paskirties žemės dalyje, įrengti šiuolaikišką erdvę kultūrinių, edukacinių, kitų renginių organizavimui, tai yra pastatyti stacionarią lauko renginiams skirtą sceną su priedanga, apšvietimu ir kilnojama įgarsinimo įranga ir įrengti šokių aikštelę su stacionariais lauko suoliukais (savo lėšomis). Projektas skirtas Juodupės seniūnijos ir Juodupės miestelio gyventojams, ypatingai jaunimui, neįgaliesiems, socialiai remtiniems žmonėms. Juodupės miestelyje apie 700 gyvenančių gyventojų yra remiami valstybes, gauna įvairias išmokas, maisto davinius. Dėl lėšų stygiaus, šiems žmonėms yra apribotas renginių prieinamumas, todėl Juodupės seniūnija ir miestelio bendruomenė šiuo projektu nori sudaryti galimybę, kad kuo daugiau renginių vyktų Juodupės miestelyje.Projekto vertė: 19 972 Eur
 5. MŪSŲ JŪŽINTAI JŪSŲProjekto įgyvendinimo vieta:   Jūžintų mstl., J. 0. Širvydo g. 1AProjekto tikslas: praplečiant Jūžintų, miestelio paplūdimio poilsines zonos erdves, sudaryti sąlygas seniūnijos bei aplinkinių vietovių, gyventojams aktyviam laisvalaikio praleidimui, skatinti aktyvų gyvenimo būdą. Projektas orientuotas į visas amžiaus bei socialines grupes: jaunimą, šeimas, auginančias vaikus, brandaus amžiaus gyventojus. Jūžintų seniūnijos pagrindinis paplūdimys yra viešoji erdvė, tinkama rengti šventes, sporto renginius, o šiltuoju sezonu sutraukia daug lankytojų, ypač jaunimo, norinčių, aktyviai praleisti laisvalaikį. Šioje aktyvaus poilsio zonoje reikalingas platesnis veiklų, pasirinkimas tiek vaikams, tiek tėvams, tiek seneliams, nes esamos priemonės jau nebepatenkina norinčių kokybiškai praleisti laisvalaikį, poreikio. Jūžintų seniūnijos ir nevyriausybinių organizacijų prižiūrimas erdvus paplūdimys, kuriame pastoviai pjaunama žolė, vykdoma šiukšlių kontrolė, pastatytas ir prižiūrimas WC, yra patrauklus ir vienintelis toks seniūnijoje, todėl pritraukia lankytojus iš viso rajono. Projekto pagalba norima praplėsti esamų veiklų spektrą: vaikų jutiminių kūno sistemų, ištvermės, jėgos bei erdvinio suvokimo lavinimo nusileidimą lynu, tinklinę karuselę, spyruoklinę supynę ,,Arkliukas”. Numatomi įrengti betoniniai stalo teniso ir šachmatų stalai bus pritaikyti visoms amžiaus grupėms – vaikų kūrybiniam ir loginiam mąstymui, pastabumo lavinimui, jaunimui bei suaugusiems – smagaus, aktyvaus ir kokybiško laisvalaikio praleidimo būdui.Projekto vertė: 19 799,23 Eur
 6. LAIBAGALIŲ LAISVALAIKIO ERDVĖS GERINIMAS IR PRITAIKYMAS BENDRUOMENĖS POREIKIAMS – 2 ETAPASProjekto įgyvendinimo vieta:   Laibgalių kaimasTikslas – gerinti laisvalaikio erdves, sukuriant naujus infrastuktūros lauko įrenginius Laibgalių kaime. Siekti, kad Laibgalių vasaros estrados teritorija taptų visuomeninių renginių daugiafunkcė poilsio ir aktyvaus bei pasyvaus laisvalaikio šeimų praleidimo vieta.
  Laibgaliuose gyvena 500 žmonių, 80 šeimų, kurios augina vaikus (pagrindinė projekto tikslinė grupė). Tikslinės grupės – jaunos šeimos, jauni žmonės iki 40 m. Laibgaliai turi viešąją erdvę (1,2 ha; adresas Ateities g. 5, Laibgalių k. Jūžintų sen., Rokiškio r. sav.; unikalus Nr. 4400-2116-2781; sklypą panaudos sutartimi valdo Rokiškio rajono savivaldybė, panaudos terminas iki 2061-08-05), kuriame yra vasaros estrada, krepšinio aikštelė, tačiau trūksta vaikų gimnastikos komplekto, betoninio teniso stalo, betoninio griliaus, betoninio suoliuko, dviračių stovo, švytuoklinių sūpynių (gandro lizdas su vaikiška kėdute), treniruoklio SM103-129. Nuo 2002 m. veikia Laibgalių bendruomenė (toliau – Bendruomenė), bendruomenė jungia 50 narių.
  Laibgalių kaimo gyventojai išreiškė norą pagerinti veiklų pasiūlą šiltuoju metų laiku. Sudaryti galimybes turiningai, aktyviai leisti laisvalaikį lauke. Projekto įgyvendinimo metu bus siekiama sutvarkyti ir išplėtoti kaimo viešąją erdvę, esantį laibgalių kaimo centre. Įrengti vaikų gimnastikos komplekto erdvę, sumontuoti betoninį teniso stalą, betoninį grilių, betoninį suoliuką, dviračių stovą, švytuoklines sūpynes (Gandro lizdą su vaikiška kėdute), treniruoklį SM103-129. Sutvarkyta ir išplėtota kaimo viešoji erdvė pagerins Laibgalių kaimo aplinkos infrastruktūrą, kaimo estetinį vaizdą, didins gyventojų fizinį aktyvumą, užimtumą, bendravimą.
  Sustiprės bendruomenės narių tarpusavio bendravimas ir bendradarbiavimas, aktyviai įrenginiais naudosis jaunos šeimos su vaikais, jaunimas, senjorai.Projekto vertė: 19 986,20 Eur