Sena svetainė

Liepos 28 d. minėsime Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių 100 metų jubiliejų.

Rokiškio rajono savivaldybės gavo JAV ambasadoriaus Lietuvoje laišką Robertas S. Gilchristas, kuriame jis išreiškia džiugesį dėl šios ypatingos sukakties ir tikisi, kad lietuviai tiek dideliais, tiek mažais būdais ją  paminės. „Visus šiuos metus JAV ambasada švenčia nenutrūkusių JAV ir Lietuvos diplomatinių santykių 100 metų jubiliejų. Labai didžiuojuosi tuo, kad sakydami „100 metų“, turime omenyje – 100 metų nuolatinės, nenutrūkstamos draugystės ir bendrų vertybių, kurių šaknys siekia 1940 m. liepos 23 d. laikinai einančio valstybės sekretoriaus Sumnerio Welleso deklaraciją, nepripažinusią tyčinio Sovietų Sąjungos jūsų politinės nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo sunaikino. Šimtą metų jūsų vėliavos plevėsavo Valstybės departamente Vašingtone, o mūsų santykiai toliau ir augo, grįsti bendru įsitikinimu, jog turėjote teisę į savo laisvę ir suverenitetą, ir kad vieną dieną vėl tai pasieksite. Šiandien Lietuva yra brangi mūsų draugė ir NATO sąjungininkė. Esame nepajudinamai solidarūs su Lietuva bendrų grėsmių ir iššūkių mūsų saugumui ir bendroms vertybėms akivaizdoje. Esame įsipareigoję siekti abipusės ekonominės gerovės ir atmesti ekonominę prievartą. Esame įsipareigoję palaikyti transatlantinius santykius ir vienybę su mūsų sąjungininkais Europoje.“ – teigiama ambasadoriaus kreipimesi.
Minėdamas diplomatinių santykių 100 metų jubiliejų, Lietuvos Respublikos Seimas 2022 m. liepos 13 d. priėmė specialiai šiai progai skirtą rezoliuciją. (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/1900a91202a011edbfe9c72e552dd5bd?jfwid=-ddwmerlv7 )

Rokiškio rajono savivaldybė palaiko nuolatinius ryšius su JAV ambasada Vilniuje ir prisideda prie nacionalinių sveikinimų. Liepos 28 d. Rokiškyje, Nepriklausomybės aikštėje  bus iškelta JAV vėliava. Įstaigos ir gyventojai, puoselėjantys dalykinius bei asmeninius ryšius su JAV institucijomis, piliečiais ar Lietuvos diaspora, raginami prisiminti juos socialiniuose tinkluose. Įrašus pamatys daugiau žmonių, jei juose bus įterptos specialios grotažymės  #100together  ir  #USinLT.
Sulaukta gražios verslo iniciatyvos – ketvirtadienį, liepos 28 d.,  restoranas „Grill bankas“  (Kauno g. 7, Rokiškis 42115) kviečia pajausti amerikietišką skonį ir suteiks 10 proc. nuolaidą delikatesiniam mėsainiui.  Pirmieji dvidešimt klientų gaus ir simbolines savivaldybės dovanas: JAV vėliavėlę ir tušinuką su Rokiškio prekės ženklu.