Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

NATO vėliavos suplevėsavo visame Rokiškio rajone

Kovo 29-ąją visose savivaldybių miestų aikštėse šalia Lietuvos valstybės vėliavų  iškeltos NATO vėliavos. Taip pažymima reikšminga Lietuvai data. Prieš 20 metų – 2004 m. kovo 29 d.  – Lietuva tapo pilnateise NATO nare.

NATO vėliava Rokiškio centre, Nepriklausomybės a. buvo iškelta lygiai vidurdienį. Jau anksčiau, iš pat ryto, ji suplevėsavo Juodupėje, Kazliškyje, vėliau – Pandėlyje, Panemunėlyje ir kitose rajono savivaldybėse. Prie šios akcijos prisijungė ir Juodupės lopšelis-darželis, mažas NATO vėliavėles susmaigstę į pievutę. Kaip pasidžiaugė Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose muziejininkė, istorikė, rajono tarybos narė Dijana Meškauskienė, Rokiškis buvo pirmas, kuris pradėjo iniciatyvas dėl NATO vėliavų kėlimo visame rajone.

„NATO vėliava Obeliuose nuolat plevena jau penkerius metus. Laisvės kovų istorijos muziejaus erdvėse 2019 metais, minint NATO įkūrimo 70 – ąsias ir Lietuvos įstojimo 15 –ąsias metines, šiai progai pažymėti pastatytas paminklinis žymuo ir Obelių ežero pakrantėje ant tiltelio iškelta NATO vėliava, kuri plevena iki šiol. Labai džiugu, kad šiais metais NATO vėliavas seniūnijoms padovanojo asociacija “Andriaus Dručkaus iniciatyva“, vadovaujama Manto Kelečiaus, kartu su Laisvės kovų istorijos muziejumi Obeliuose pakvietusi visus Rokiškio krašto žmones aktyviai dalyvauti ir jungtis į akciją kelti NATO vėliavas“, – sakė D. Meškauskienė.

D.Meškauskienė trumpai priminė, kokį nelengvą kelią Lietuva nuėjo, siekdama tapti NATO nare. „Jeigu 2004 m. dar buvo skeptikų dėl Lietuvos narystės NATO, tai, manau, kad dabar, vykstant brutaliam karui Ukrainoje ir tvyrant karo grėsmei kitose šalyse, tokių skeptikų liko kur kas mažiau“, – sakė D. Meškauskienė.

Rajono vicemeras Antanas Taparauskas mero vardu padėkojo iniciatoriams už visoms seniūnijoms padovanotas NATO vėliavas, stengiantis visus sutelkti ir kviečiant aktyviai  paminėti Lietuvai svarbią įstojimo į NATO datą.

 

Savivaldybės inform.

Komunikacijos ir kultūros skyrius

Tel. +370 685 66700

El.p.: r.keliuotyte@rokiskis.lt