Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviai neaplenks ir Rokiškio

Birželio 17-19 dienomis vyks tradicinis ralis „Aplink Lietuvą“, kurio dalyviai kovos dėl garbingiausio trofėjaus – Prezidento Gitano Nausėdos taurės.

Nors ralis prasidėjo 1931 m. liepos 24 d., kai 14 automobilių ir 12 motociklų kolona pradėjo pirmąsias maratonines lenktynes aplink Lietuvą, tačiau šiemet tai bus tik 31-asis ralis, kai jo nugalėtojai vėl džiaugsis iškovoję Prezidento taurę.

Ralius „Aplink Lietuvą“ nuo pat pirmojo rengia seniausia šalyje automobilininkus jungianti visuomeninė organizacija – 1926 m. įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK). Lietuvai netekus nepriklausomybės nutrūko ir LAK veikla, o ją atgaivinus atgimė ralis „Aplink Lietuvą”.

Šiemetinis ralis tęsis tris dienas, o jo maršrutai nusidrieks 1130 kilometrų.

Kaip ir pernai, taip ir šiemet ralis neaplenks ir Rokiškio. Šį Aukštaitijos miestą sportininkai pasieks antrąją varžybų dieną, birželio 18-ąją, ir 14.00 val. šalia rajono savivaldybės pradės  greitojo slalomo rungtį.

Tai bus pirmoji tądien rungtis asfalto dangą turinčioje trasoje po net keturių paeiliui žvyrinių greičio ruožų Telšių, Mažeikių, Joniškio ir Pakruojo rajonuose.

Slalomo nugalėtojui bus įteikta rajono savivaldybės mero Ramūno Godeliausko taurė.

Ralio pagrindinis organizatorius, LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis džiaugiasi, kad rokiškiečiai turės progą stebėti ne tik ralio dalyvių lenktynes, bet ir šonaslydžio (drifto) meistrų pasirodymą, kuriame savo meistriškumą žada pademonstruoti rokiškietis Marius Vasiliauskas.

Beje, automobilių sporto gerbėjai du specialiai šonaslydžiui pritaikytus, apie 400 arklio galių išvystančius automobilius galės įdėmiau apžiūrėti dar lenktynių išvakarėse, kai jie bus demonstruojami prie rajono savivaldybės.

Ralis „Aplink Lietuvą“ finišuos sekmadienį, birželio 19 d., 15 val. Vilniuje, S. Daukanto aikštėje.