Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Rokiškio rajono savivaldybės siekis – tvarus ir maksimaliai patogus susisiekimas!

Vienas iš gyventojų geresnę gyvenimo kokybę rajone įtakojančių veiksnių – patogus ir tvarus susisiekimas. Todėl nuo ateinančių metų sausio 1 d. viešuoju transportu besinaudojančių keleivių laukia pokyčiai – reguliaraus susisiekimo miesto maršrutais gyventojai galės važiuoti nemokamai.

„Nors Rokiškio rajonas nėra didmiestis, kaip Vilnius ar kiti didieji Lietuvos miestai, kur susisiekimo ir tvarumo problemos gana opios, o tuo tarpu Rokiškyje – „viskas pasiekiama ranka“, tačiau tai nesumažina problemos aktualumo. Mūsų tikslas, kad susisiekimo galimybės ir prieinamumas būtų maksimaliai patogus gyventojams. Dar viena svarbi priežastis, paskatinusi priimti tokį sprendimą – noras skatinti žmones naudotis viešuoju transportu, taip prisidedant prie tvarumo mūsų mieste. Visai neseniai dalinomės informacija, kad UAB „Rokiškio autobusų parkas” atnaujino ir toliau sieks pakeisti senas transporto priemones į naujesnes, komfortabilesnes. Juk ne tik maršrutas turi būti patogus, bet ir transporto priemonė patraukli, tuomet paslauga visapusiškai taps kokybiška ir sulauks didesnio keleivių dėmesio”, – sake Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas.

Vadovas pabrėžia, kad tai – bandomasis sprendimas. „Stebėsime, kaip auga keleivių skaičius, ar žmonės linkę naudotis paslauga. Gyventojų patogumui bus peržiūrimi miesto maršrutai bei atliekamos gyventojų apklausos siekiant išsiaiškinti poreikius ir remiantis rezultatais, perplanuoti maršrutus”, – apie proaktyvų sprendimo įgyvendinimą kalbėjo meras.

Šis spendimas kol kas apima tik miesto ir priemiesčio teritoriją. „Tenka tik apgailestauti, kad šiuo metu tokių paslaugų negalime pasiūlyti visiems rajono gyventojams, dėl sutartinių įsipareigojimų su privačiais vežėjais. Tačiau tikiu, kad sprendimas pasiteisins ir galimybė naudotis nemokamomis pevėžėjimo viešosios paslaugomis jau antrąjį sekančių metų pusmetį turės galimybę visame rajone gyvenantys gyventojai”, – informavo rajono vadovas.