Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Savivaldybė pradės įgyvendinti didelį socialinį projektą

Tarybai pritarus dėl statinių Juodupės g. 1D, Rokiškyje, nugriovimo, savivaldybės administracija pradės įgyvendinti suplanuotą socialinį projektą, remiamą ES lėšomis.

Žmonėms, turintiems psichikos ir sutrikusio intelekto negalią

Kaip informavo savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyr. specialistė Zita Čaplikienė, Rokiškio rajono savivaldybė dalyvauja socialinio žemėlapio projekto įgyvendinime. „Tai regioninio masto projektas, jis skirtas psichikos ir sutrikusio intelekto negalią turinčių žmonių perėjimui nuo institucinės globos prie šeimos ir bendruomenės, galiausia – šių žmonių integracijos į darbo rinką“, – sako Z. Čaplikienė.

Šio projekto įgyvendinimui bus statomi grupinio gyvenimo namai, socialinės dirbtuvės ir turės būti įsigyti trys apsaugoti būstai. „Viskas skirta minėtai grupei žmonių – žmonėms, turintiems psichikos ir sutrikusio intelekto negalią. Projektas vykdomas iš ES lėšų“, – pakomentavo Z. Čaplikienė.

Juodupės g. 1 D bus statomos socialinės dirbtuvės

„Kalbant apie socialines dirbtuves, joms vieta numatyta Juodupės g. 1D. Dirbtuvės bus 100 kv.m. dydžio ir jos bus pritaikytos 15 minėtos grupės žmonių. Kokios ten vyks socialinės veiklos, numatys šio projekto socialinėms veikloms vykdyti partneris, o kas jis bus – dar neaišku, bus vykdoma atranka“, – sako Z. Čaplikienė.

Galvojama ir apie kitą šio socialinio projekto sudedamąją dalį – vietą grupinio gyvenimo namams. Kol kas ji renkama ir dar nėra patvirtinta.

Vis tiktai, Z. Čaplikienės teigimu, dar anksti kalbėti apie statybų pradžią, sumas ir datas, nes pirmiausia reikia pasiruošti projekto įgyvendinimui, pateikti paraišką finansavimui.

Šiemet – paruošiamieji darbai

Pasak savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjos Aušros Vingelienės,  kol kas šiam projektui nepaskelbtas kvietimas. „Šito projekto paraiška gauti finansavimui bus teikiama 2025 m. nuo balandžio iki birželio mėn. Iki to laiko turime būti nugriovę senuosius pastatus Juodupės g. 1D, pasidarę techninius projektus ir nusipirkę rangos darbus preliminarioms statyboms, todėl mes šiais metais ir inicijavome pastato Juodupės g. 1D griovimą, kad jau  galima būtų projektuoti socialines dirbtuves“, – pakomentavo A. Vingelienė.

Kokia galėtų būti pastato nugriovimo suma, A. Vingelienė nesiėmė prognozuoti, tik paaiškino, kad griovimo darbų paslaugai bus vykdomi viešieji pirkimai, tuomet paaiškės ir kainos.

Tinkamiausia vieta socialinėms dirbtuvėms

Vieta socialinėms dirbtuvėms statyti, pasak savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjo Raimondo Simanavičiaus, pasirinkta apžiūrėjus keletą galimų su Socialinės apsaugos  ministerijos atstovais.

„Juodupės g. 1D sklypas priklauso savivaldybei. Vieta labai tinkama šiam projektui, arti gydymo įstaigos, gera infrastruktūra, todėl ir buvo pasirinkta. Bet tame sklype stovi senas, susidėvėjęs pastatas – sandėliai. O socialinės dirbtuvės turi būti pritaikytos žmonėms su negalia, turi atitikti energetinio efektyvumo, išplanavimo reikalavimus, sklypas turi būti sutvarkytas. Senasis pastatas nevertas investicijų, kurios būtų reikalingos jo pritaikymui – neefektyvu, neekonomiška, finansiškai neracionalu. Daugiau kainuotų pritaikyti senąjį pastatą visiems socialinėms dirbtuvėms keliamiems reikalavimams, nei pastatyti naują, todėl buvo nuspręsta jį nugriauti ir statyti naują“, – paaiškino R. Simanavičius.

 

Savivaldybės inform.

Komunikacijos ir kultūros skyrius

Tel. +370 685 66700

El.p.: r.keliuotyte@rokiskis.lt