Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Savivaldybė tęsia „pastatų vaiduoklių“ griovimo darbus

Šį kartą atėjo eilė Rokiškio senamiestyje stovinčiam, gaisro nuniokotam tribučiam namui Respublikos g. 11a. Gaisras šiame mediniame daugiabutyje kilo 2019 m. sausio 5 d. Vienas iš trijų butų nuosavybės teise priklauso Rokiškio rajono savivaldybei. Atlikus ekspertizę, nustatyta, kad namas avarinės būklės, neremontuotinas, nerenovuotinas ir keliantis pavojų aplinkiniams.

Pasak savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėjos Reginos Strumskienės, savivaldybė griovimo darbus gali inicijuoti tik tuose namuose, kuriuose turi nuosavybės ir tik tuomet, kai ekspertizės aktu patvirtinta, jog namas avarinis, kelia pavojų aplinkai ir neremontuotinas.

„Esam pionieriai tokių „pastatų vaiduoklių“ griovimo praktikoje. Kai 2020 m. pirmą kartą kreipėmės į teismą dėl „pastato vaiduoklio“ griovimo Juodupėje, teismų praktikoje tebuvo vienintelė analogiška byla Mažeikiuose“, – sako R. Strumskienė.

Pasak savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėjos, Juodupės atvejis buvo kur kas sudėtingesnis – ten butus nuosavybės teise buvo įsigiję Rusijos, Baltarusijos piliečiai, todėl teko kreiptis į teismą dėl leidimo griauti šį daugiabutį.

2023 m. buvo gautas leidimas nugriauti daugiabutį Obeliuose. „Šį kartą į teismą savivaldybei dėl griovimo darbų kreiptis nereikės – šią savaitę gavome kitų dviejų namo Respublikos g. 11a savininkų sutikimus“, – komentuoja R. Strumskienė.

Teisininkė taip pat pakomentavo, kad pagal Civilinį kodeksą už namo būklę atsako visi daugiabučio savininkai proporcingai pagal turimą nuosavybės plotą. „Pagal Civilinio kodekso nuostatas, griovimo išlaidas turėtų prisiimti visi daugiabučio savininkai. Kadangi Respublikos g. 11a namas yra griūvantis, tai savivaldybė, siekdama apsaugoti visuomenės interesus, iš savininkų nereikalauja prisidėti prie griovimo išlaidų, bet ir neteikia kompensacijų už jų turėtą turtą. Jeigu savininkai prašytų iš savivaldybės kompensacijos už nugriautą turtą, tai savivaldybė savo ruožtu reikalautų iš savininkų padengti jiems priklausančią griovimo išlaidų dalį“, – paaiškino R. Strumskienė.

Kiti du šio namo savininkai su tokiomis sąlygomis sutiko ir šią savaitę pasirašė dokumentus.

Kaip paaiškino savivaldybės Turto valdymo ir ūkio skyriaus vedėja Ernesta Jančienė, dabar bus organizuojami griovimo darbų viešieji pirkimai. Nupirkus šią paslaugą ir nugriovus namą, bus formuojamas sklypas ir parduodamas aukcione, kad grįžtų dalis patirtų griovimo išlaidų, kurių preliminari sąmata yra apie 30500 eurų.

Savivaldybės inform.

 

Komunikacijos ir kultūros skyrius

Tel. +370 685 66700

El.p.: r.keliuotyte@rokiskis.lt