Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Susitikimas su seniūnais: jau planuojami pavasariniai kelių greideriavimo darbai

Šiandien savivaldybės administracijos vadovai susitiko su rajono seniūnais aptarti bendrų reikalų. Tokie susitikimai su seniūnais – tradiciniai. Jų metu keičiamasi informacija, derinami darbų grafikai, pirkimai, išklausomos ir aptariamos atskirų seniūnijų problemos, dalinamasi gerąja patirtimi.

Aptarė būsimus darbus

Šį kartą susitikime su seniūnais dėmesio sulaukė būsimieji pavasariniai kelių greideriavimo darbai. Visuotinai sutarta, kad efektyviausia būtų bendrai visam rajonui užsakyti darbus, susidėlioti darbų planą ir jo laikytis. Tuomet tiek savivaldybės administracijos vadovams, tiek seniūnams bus aišku, kaip paskirstoma technika, kada ir kur vyksta greideriavimo darbai.

Taip pat aptarta laukianti kelių inventorizacija. Pasak administracijos direktoriaus Valerijaus Rancevo, per šiuos metus reikia suregistruoti kuo daugiau kelių, nes nuo to priklausys finansavimas.

Vėl planuojama sudaryti prioritetinių kelių sąrašą. Jis turės būti teikiamas jau kovo mėnesio tarybos posėdžiui.

Daugiausia problemų kelia pasenusi technika

Taip pat aptarti žiemos darbai, sniego valymo iššūkiai. Seniūnai dalijosi informacija, kas su kokiomis problemomis susidūrė ir kodėl. Daugiausia problemų kyla dėl gendančios technikos, kurią nuolat reikia remontuoti, o tai reiškia papildomas lėšas ir laiko sąnaudas. Vis dėl to visi pripažino, kad su iššūkiais susitvarkė.

Tuo tarpu naują traktorių šią žiemą gavusios Pandėlio seniūnijos seniūnas Algirdas Kulys pasidžiaugė, kad su tokia technika dirbti – vienas malonumas: viskas vyksta kur kas greičiau ir efektyviau. Kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė sakė irgi neturėjusi problemų su sniego valymu, nes sudarytos sutartys su rangovais labai pasiteisino.

Tuo tarpu Kriaunių seniūnė Akvilė Šaltenė atkreipė dėmesį, kad jų seniūnijoje problemų kyla su transportu, vežančiu vaikus į darželį, taip pat su buvusios mokyklos pastatu, kurio šildymas labai brangus ir neefektyvus. Kamajų, Juodupės seniūnai pasiskundė varvančiais pastatų stogais, vis dėlto visi teigė, kad didelių problemų šiuo metu neturi, nes pastatų atnaujinimui savivaldybė ne vienerius metus pastoviai skyrė lėšų.

Kalbėdami apie techniką, seniūnai turėjo ir kuo pasidžiaugti – tai neseniai seniūnijoms skirtais naujais automobiliais Dacia Duster. Pasak Kamajų seniūnės Linos Zolubienės, tai iš tiesų patikimi ir geri automobiliai.

Apleistų pastatų savininkai netrukus gaus įspėjimus

Administracijos direktorius V. Rancevas atkreipė seniūnų dėmesį, kad apleistų pastatų  sąrašai sudaryti, todėl dabar reikia ruošti ir siųsti raštus tokio turto savininkams su įspėjimais. Raštai turi būti išsiųsti iki gegužės 31 d. „Svarbu, kad  savininkams būtų nurodomas protingas terminas, per kurį jie turi sutvarkyti savo apleistą ir neprižiūrimą turtą“, – akcentavo V. Rancevas.