Sena svetainė
Paraiškos finansavimui

Svarbi informacija vandens šildytuvų platintojams ir montuotojams

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija kartu su partneriais – Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba ir Lietuvos savivaldybių asociacija – įgyvendina projektą, skirtą legioneliozės prevencijai ir gyventojų sąmoningumo didinimui.

Legioneliozė – ūminė infekcinė liga, kurią sukelia vandenyje gyvenančios bakterijos, legionelės (Legionella). Nors ir ne visada plačiai aptariama, ši liga yra rimta grėsmė visuomenės sveikatai, sukelianti pavojingas ir net mirtinas pasekmes, todėl svarbu žinoti ir suprasti, kaip nuo jos apsisaugoti. Kaip prižiūrėti vandentiekį taip, kad jame neužsiveistų legioneliozę sukeliančios legionelių bakterijos? Ką privalo žinoti vandens vartotojai? Išsami informacija pateikiama neseniai sukurtoje interneto svetainė “Legionas prieš legioneles” https://legionas.nvsc.lt/.

Vienas paprasčiausių būdų išvengti legioneliozės – teisingai sureguliuoti vandens šildytuvą (boilerį) ir palaikyti tinkamą karšto vandens temperatūros lygį.

Svarbu, kad gyventojai suprastų, kaip svarbu nustatyti tinkamą vandens temperatūrą, kad keli sutaupyti centai nėra atsvara išgelbėtai gyvybei.

Bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba, yra atspausdinti keli tūkstančiai informacinių lipdukų.

Kviečiame dirbančius vandens šildytuvų platintojus ir montuotojus atsiimti lipdukus Rokiškio rajono savivaldybėje, adresu Sąjūdžio a. 1, Rokiškis (pirmame aukšte „viename langelyje“). Montuojant naują ar taisant seną vandens šildytuvą (boilerį), kviečiame ant boilerio, matomoje vietoje, klijuoti informacinį lipduką.