Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420. Įstaigos kodas 188772248
 

Prenumerata

Užsiprenumeruokite naujienas
 
 

Renginiai

bck
kovas 2017
fow
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Renginys
Paroda
Konferencija
Diskoteka
Festivalis
Spektaklis
Visos kategorijos
 
 

Kontaktai

Paieška
 
 

Svetainės lankomumas

Viso apsilankė8858905
Šiandien13033
Dabar naršo58
 
Grįžti į pradinį puslapį ›  Žemės ūkis
 

Žemės ūkis

Spausdinti

 

Priemonės Agrarinė aplinkosauga ir klimatas įgyvendinimo taisyklės 2017 m.
Atsisiųsti
 
Naudmenų deklaravimo taisyklių (TI) 2017 m. naujovės 
Atsisiųsti
 
2017m. traktorių, savaeigių, kelių tiesimo mašinų ir jų priekabų techninių apžiūrų grafikas

 

Atsisiųsti

 

TIESIOGINIŲ IŠMOKŲ UŽ PLOTUS DYDŽIAI 2016M.

Išmoka

 

 

Pagrindinė išmoka

 

Išmoka už pirmuosius hektarus

 

Žalinimo išmoka

 

Išmoka jaunajam ūkininkui

 

Susietoji parama už baltyminius augalus

 

Susietoji parama už vaisius ir uogas

 

Susietoji parama už daržoves atvirajame grunte

 

Susietoji parama už daržoves uždarajame grunte (šildomuose šiltnamiuose)

 

Ūkininkaujantiems mažai palankiose teritorijose (MPŪV)


Išmokos dydis,

eurai už hektarą

 

59,37

 

51,81

 

46,57

 

45,82

 

60,14

 

230,31

 

310,85

 

 

45 340

 

 

55,20

2017 METŲ MELIORACIJOS REMONTO DARBAI BUS VYKDOMI PAGAL MELIORACIJOS DARBŲ NAUJĄ TVARKĄ

Nežiūrint į privačias atskirų ūkininkų bei Rokiškio rajono savivaldybės iniciatyvas ir investicijas (rajonas yra ketvirtoje vietoje pagal ES lėšų panaudojimą melioracijai atnaujinti), rajone, kaip ir visoje Respublikoje, tebėra skaudi melioracijos problema. Rajone turime 1752 km magistralinių griovių, kurių nusidėvėjimas yra 86 proc., iš jų 1121 km yra blogos būklės. Iš valstybės skiriamo finansavimo per metus suremontuojame 35–40 km griovių. Tokiais tempais remontuojant, suremontuoti visiems esamiems blogos būklės grioviams prireiktų 30 metų. Išvalyti ir suremontuoti grioviai, neskiriant dėmesio jų šlaitų, apsauginių juostų priežiūrai ,,puikiai atsistato“ per keletą metų. 
2016 m. gruodžio 28 d. Rokiškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. TS-199 patvirtintas Melioracijos darbų, finansuojamų valstybės biudžeto lėšomis, tvarkos aprašas (toliau – Aprašas), kuriuo numatoma vadovautis nuo 2017 m., vykdant melioracijos remonto, finansuojamo valstybės lėšomis, darbus. Valstybės finansinės paramos melioracijos griovių remontui gali kreiptis žemės ūkio subjektai arba seniūnai. Paraiškos priimamos kasmet iki einamųjų metų lapkričio 1 d. Sprendimą dėl paraiškos tenkinimo priima nuolat veikianti valstybės lėšomis finansuojamų melioracijos darbų komisija. Sprendimai priimami pagal Apraše nurodytą tvarką. Esant ribotam finansavimui, paraiškos grioviams, kurie buvo rekonstruoti pagal Kaimo plėtros priemones, netenkinamos 8 metus po projekto įgyvendinimo. Atlikus griovio remonto darbus, priežiūrą vykdo žemės sklypo, kuriame yra griovys, savininkas (naudotojas). Griovių valymui nuo krūmų nemaža dalis ūkininkų sėkmingai nemokamai naudojasi biokuro gamyba užsiimančių įmonių paslaugomis. Tas pats griovys gali būti vėl remontuojamas praėjus ne mažiau kaip 7 metams. Melioracijos drenažo gedimų remonto paraiškos gali būti tenkinamos tik pareiškėjui prieš tai savo lėšomis atlikus tyrinėjimo darbus ir nustačius gedimo priežastis. Paraiškos vertinamos pagal Apraše patvirtintus atrankos kriterijus. Didžiausi balai skiriami už pareiškėjų iniciatyva pašalintus nuo griovių šlaitų krūmus ir kuo didesnę prašomo suremontuoti griovio dalį. Pagal surinktus balus, mažėjimo tvarka sudaromas Rokiškio rajono savivaldybės griovių remonto trejų metų prioritetinis sąrašas, kurį tvirtina Rokiškio rajono savivaldybės taryba. Griovių sąrašas skelbiamas savivaldybės tinklapyje, papildomas ar patikslinamas jis gali būti vieną kartą per metus. 
Naujai patvirtinta tvarka siekiama racionaliau bei perspektyviau naudoti valstybės lėšas, skiriamas melioracijos remonto darbams, aktyvinti ir inicijuoti ūkininkus. 
Prieš pradedant krūmų šalinimą nuo griovių šlaitų, būtina atliekamus darbus derinti su Žemės ūkio skyriaus melioracijos specialistais (tel. (8 458) 51 686).

 Paraišką galite atsisiųsti čia.
Melioracijos aprašą galite atsisiųsti čia. 

DEKLARAVIMO TAISYKLĖS 2017M. Taisyklės atsisiųsti

KREIPIMASIS

 

Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistai kreipiasi į rajono gyventojus, ūkininkus, prašydami pamačius nekokybiškai atliekamus ar atliktus melioracijos statinių remonto-rekonstravimo darbus informuoti apie defektus Žemės ūkio skyriaus vyriausiąjį specialistą Alvydą Gudonį (tel. (8 458 51 686, e.p. a.gudonis@post.rokiskis.lt).    

ATMINTINĖ ŽEMDIRBIAMS

Primename, kad pasėlių deklaravimas numatytas iki 2016 m. birželio 6 d. Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraišką asmenys gali pateikti atvykę į savivaldybę ar seniūniją pagal žemės ūkio valdo centrą arba savarankiškai, prisijungę prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos https://paseliai.vic.lt naudodamas elektroninių valdžios vartų tapatybės nustatymo paslaugą. Pavėluotai paraiškos gali būti pateiktos nuo 2016 m. birželio 7 d. iki liepos 1 d., už kiekvieną pavėluotą darbo dieną (savaitgaliai, šventinės dienos ir po jų einanti pirma darbo diena, laikomi viena darbo diena) tiesioginių išmokų už plotą suma mažinama 1 proc. Paraiškos sertifikuoti ekologinę gamybą ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą užaugintus vaisius ir uogas ir daržoves nuo 2016 m. birželio 7 d. nepriimamos. Dėl plotų, kurie anksčiau buvo paramai netinkami plotai (bl3, bl9), tačiau praėjusiais metais (2015 m.) jau deklaruoti kaip tinkami plotai (bl1), o šiais metais sistema vėl rodo, kad tai netinkami paramai plotai. Taip, tokių atvejų yra likę – keli šimtai per visą Lietuvą. Tokius plotus pareiškėjas turėtų deklaruoti kodu NEP ir po to pateikti prašymą NMA dėl naudmenos kodo keitimo – į tai, kas iš tikrųjų šiais metais deklaruojama tame lauke. Paramos už tokius plotus pareiškėjas nepraras. Dėl daugiamečių pievų fiksavimo. Taip, gali pasitaikyti vienas kitas atvejis, kuomet laukas sistemoje užfiksuotas kaip daugiametė pieva, nors iš tikrųjų šis laukas (ar dalis lauko) per penkerius metus yra sudalyvavęs pasėlių rotacijoje (t. y. ten pieva buvo ne visą laiką). Tokiu atveju, pareiškėjas, norėdamas plotą deklaruoti kaip pievą iki 5 metų, – šiuo atveju ją turėtų deklaruoti kaip daugiametę pievą – taip, kaip sistema ir leidžia, bet po to pateikti prašymą NMA ir ŽŪIKVC dėl lauko kodo keitimo su paaiškinimu, kad laukas turėtų būti GPŽ, o ne DGP, kadangi yra sudalyvavęs pasėlių rotacijoje ir pan. Tokie atvejai bus pakartotinai analizuojami ir įvertinama, ar iš tikrųjų laukas neteisingai priskirtas daugiametei pievai ir jei taip – klaida ištaisoma. Nuo  2016 m. gegužės 24 d. (pradėjo veikti elektroninė duomenų priėmimo sistema), todėl  pradedamos rinkti deklaracijos už pieno ir / arba pieno produktų kiekius, kurie parduoti ar atiduoti tiesiogiai vartoti. Pieno gamintojai turi kreiptis į savo seniūnijas pagal gyvenamą vietą iki 2016 m. birželio 6 d. 
Kaip deklaruoti pievas ir pasėlius rasite čia 

SOCIALINIO VERSLO GIDAS

Gidą galite rasti čia

INFORMACIJA APIE AUGALŲ APSAUGOS PRODUKTŲ ĮVEŽIMO, VEŽIMO, SAUGOJIMO, NAUDOJIMO, TIEKIMO RINKAI TAISYKLIŲ PAKEITIMĄ

Žemės naudotojas, besirengiantis apdoroti žydinčius augalus profesionaliajam naudojimui skirtais augalų apsaugos produktais ar sėti rapsų sėklą, apdorotą augalų apsaugos produktais, jei jų sudėtyje yra tiametoksamo ar klotianidino, ne vėliau kaip prieš 2 kalendorines dienas prieš purškimą ar sėją per Paraiškų priėmimo informacinę sistemą (PPIS) turi pranešti planuojamo purškimo ar rapsų sėjos datą, laiką (pradžią ir pabaigą), vietą, augalų pavadinimą, augalų apsaugos produkto pavadinimą ar augalų apsaugos produkto, kuriuo apdorota sėkla, pavadinimą.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras (ŽŪIKVC) nedelsdamas (per 2 val.) išsiunčia SMS žinute ar el. paštu pranešimą bičių laikytojams, kurie laiko bites 2,5 km atstumu nuo purškiamo žemės sklypo. Pranešime bičių laikytojams nurodoma planuojamo purškimo ar sėjos data, laikas, fizinio asmens vardas, pavardė, juridinio asmens pavadinimas, vieta, augalų pavadinimas, augalų apsaugos produkto pavadinimas, augalų apsaugos produkto, kuriuo apdorota sėkla, pavadinimas, žemės naudotojo kontaktinio telefono numeris ir internetinė nuoroda apie augalų apsaugos produktų panaudojimą.

Jei žemės naudotojas pranešime nurodytą dieną purškimo nevykdys ar nesės rapsų, jis nedelsdamas privalo paskelbti per PPIS apie planuojamo purškimo ar rapsų sėjos atšaukimą. Savo ruožtu ŽŪIKVC informuoja bičių laikytojus apie purškimo ar sėjos atšaukimą.

Informuojame, kad ŽŪIKVC interneto svetainės www.vic.lt skiltyje „Žemėlapiai“ bičių laikytojai ir žemės naudotojai artimiausiu metu galės matyti informaciją apie planuojamus žydinčių augalų purškimus profesionaliajam naudojimui skirtais augalų apsaugos produktais, taip pat  rapsų sėklos, apdorotos augalų apsaugos produktais, sėją (12 mėnesių nuo šios sėklos sėjos). Žemėlapyje ŽŪIKVC nurodys purškimo ar sėjos datą, laiką, vietą, augalų apsaugos produkto pavadinimą ar augalų apsaugos produkto, kuriuo apdorota sėkla, pavadinimą.

Su pakeitimu galite susipažinti:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/963e677006dd11e6a238c18f7a3f1736

„ PARAMA SMULKIEMS ŪKIAMS“

         Informuojame, kad 2016 m. kovo 4 d. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-114 buvo patvirtintos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama smulkiesiems ūkiams“ įgyvendinimo taisyklės, taikomos nuo 2016 metų. Paraiškos pagal šią veiklos sritį bus priimamos nuo balandžio 1 d. iki gegužės 31 d.  Šiam paraiškų surinkimui skirta 4 mln. eurų.

       Parama teikiama veikiantiems ūkiams, kurių ūkio ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, paraiškos teikimo momentu yra ne mažesnis kaip 4 000 eurų ir ne didesnis kaip 7 999 eurų. Pagal šią veiklą remiama žemės ūkio produktų gamyba, prekinių žemės ūkio produktų (pagamintų ar išaugintų valdoje) apdorojimas, perdirbimas ir tiekimas rinkai. Remiami specializuoti ir mišrieji ūkiai.

            Paramos suma vienam paramos gavėjui – 15 tūkst. Eur, kompensuojant 100 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Pažymime kad nuo 2016 m. ši paramos suma bus išmokama dviem dalinėmis išmokomis. Pirmoji išmokos dalis, sudaranti net 80 proc. visos išmokos sumos, paramos gavėjui išmokama pasirašius paramos sutartį ir tai labai palengvina projekto finansavimo galimybes, likusi 20 proc. paramos sumos bus išmokėta tinkamai įgyvendinus projektą.  

        Parama gali būti skiriama naujai žemės ūkio technikai ir įrangai (pvz., melžimo, pieno perdirbimo ir  kita gyvulininkystės ūkiams reikalinga  įranga), įrenginiams, transporto priemonėms įsigyti, gamybinių naujų pastatų ir (arba) statinių statybai, rekonstrukcijai ar kapitaliniam remontui, statybinių medžiagų įsigijimui, infrastruktūrai ūkininko valdoje sutvarkyti, ūkiniams gyvūnams įsigyti, daugiamečiams augalams įsigyti ir jų sodinimo paslaugoms kompensuoti. Taip pat finansuojamos bendrosios išlaidos (verslo plano parengimas, viešinimo išlaidos).

      Nustatytas ir nedidelis projektų atrankos pereinamasis balas, t. y. 35 balai. Balai skiriami, jei kuriamas specializuotas gyvulininkystės, daržininkystės, uogininkystės, sodininkystės arba mišrusis ūkis, pareiškėjams, kurių ūkis smulkesnis, jaunesniems pareiškėjams, ūkininkaujantiems vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių, kooperatyvų nariams bei pareiškėjams, kurie nusimato didesnę savo ūkio plėtrą.

        Svarbu paminėti, kad pareiškėjams nėra nustatytas privalomas reikalavimas tvarkyti buhalterinę apskaitą taikant dvejybinę apskaitos sistemą, t. y. pareiškėjai galės buhalterinę apskaitą tvarkyti ir supaprastinta tvarka. Taip pat yra parengta automatizuota verslo plano forma, kuri palengvina verslo plano paruošimą.

Naudinga informacija

 

Kvietimas teikti paraiškas 

Valstybės parama 2016 metais bendruomenėms

2016-aisiais, kurie yra paskelbti Vietos bendruomenių metais, Žemės ūkio ministerija savo kraštą auginančioms kaimo bendruomenėms skirs dar daugiau lėšų nei pernai – 1 mln. eurų. Paraiškos paramai gauti bus renkamos jau nuo š. m. kovo 7 d. iki balandžio 8 d.

Šiemet nacionalinė parama kaimo bendruomenių veiklai teikiama pagal 2016 m. kovo 3 d. žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-101 naujai patvirtintas taisykles. Parama galės tekti tik ne pelno projektams, nešantiems visuomeninę naudą. Taigi kitais metais vėl bus stiprinama kaimo bendruomenių materialinė bazė, remiamas kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams. Atsižvelgiant į tai, kad šiemet – Vietos bendruomenių metai, bus remiami projektai pagal dar dvi naujas veiklos sritis: tradicinių renginių bei kaimo vaikų ir jaunimo bendruomeniškumui ir pilietiškumui ugdyti skirtų renginių organizavimas. 

Viena iš naujovių yra ta, kad  projektus galės teikti ir rajono kaimo bendruomenes vienijančios organizacijos, tačiau tik tradiciniams renginiams organizuoti. Kita naujovė – visi pareiškėjai po projekto įgyvendinimo kartu su mokėjimo prašymu turės pateikti trumpą aprašymą apie įgyvendinto projekto rezultatus.

Paramos dydis projektui priklausys nuo veiklos srities, pagal kurią teikiamas projektas, ir nuo to, kas teiks paramos paraišką.

Atkreiptinas dėmesys, kad materialinei bazei stiprinti paramos galės kreiptis tik kaimo bendruomenės. Paramos dydis projektui – iki 3000 Eur. Iš valstybės biudžeto lėšų bus kompensuojama iki 90 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Taigi, bendruomenė prie projekto įgyvendinimo turės prisidėti ir savo piniginėmis lėšomis. Pretenduoti į paramą galės tik tos kaimo bendruomenės, kuriose yra bent 30 narių, ir kurios per paskutinius dvejus metus (2014 – 2015 m.) iš Žemės ūkio ministerijos negavo valstybės biudžeto lėšų materialinei bazei stiprinti arba viešosioms erdvėms sutvarkyti. Tokios pat sąlygos bus keliamos ir toms kaimo bendruomenėms, kurios norės vykdyti projektus, susijusius su viešųjų erdvių sutvarkymu – šiems projektams galės būti skirta iki 5000 Eur.

Projektus, susijusius su kaimo vaikų bei jaunimo bendruomeniškumo ir pilietiškumo ugdymo renginių organizavimu, taip pat galės įgyvendinti tik kaimo bendruomenės. Paramos dydis tokio pobūdžio projektams sieks iki 1500 Eur, o išlaidos  bus finansuojamos 100 proc.

O štai paramos tradiciniams renginiams organizuoti galės kreiptis ne tik kaimo bendruomenės, bet ir rajono ar nacionaliniu lygmeniu kaimo bendruomenes vienijančios organizacijos. Tokių projektų išlaidos bus dengiamos visu 100 proc. Kai paramos kreipsis kaimo bendruomenė – parama galės siekti 1500 Eur, kai rajono mastu kaimo bendruomenes vienijanti organizacija –  iki 3000 Eur, o kai nacionaliniu lygmeniu kaimo bendruomenes vienijanti organizacija –  iki 5000 Eur.

Atkreiptinas dėmesys, kad pareiškėja galės teikti paramos paraišką tik pagal vieną iš minėtųjų  veiklos sričių. Detalūs reikalavimai pareiškėjams, tinkamų finansuoti išlaidų sąrašas, projektų atrankos kriterijai ir kita aktuali informacija pateikiama 2016 metų taisyklėse.

Paramos paraiškas priims Programos ,,Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras (Universiteto g. 8A-203 kab., Akademija, 53341 Kauno r.) darbo dienomis: pirmadienį–ketvirtadienį 8.00–17.00 val., penktadienį 8.00–15.45 val., pietų pertrauka 12.00–12.45 val. Jos turės būti pateiktos asmeniškai pareiškėjo vadovo arba per jo įgaliotą asmenį, atsiųstos per kurjerį arba paštu registruota pašto siunta.

Papildomą informaciją suteiks Programos ,,Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro Programos LEADER ir informavimo skyriaus specialistė Kristina Mockutė, tel. (8 37) 398 323, el. p. Kristina.Mockute@zmmc.lt arba Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Alternatyviosios veiklos skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Vaičiūnienė, tel. (8 5) 239 8276, el. p. Jolanta.Vaiciuniene@zum.lt.

Deklaravimo taisyklių 2016 m. naujovės 

 „Deklaravimo taisyklių 2016m. naujovės“

pristatymas

BIOLOGINIO SAUGUMO ATMINTINĖ MAŽIEMS KIAULININKYSTĖS ŪKIAMS

Europos Sąjungos komisija, įvertinusi Lietuvoje taikomas priemones nuo AKM, 2016 01 21 priėmė sprendimą dėl AKM zonų pakeitimo. Rokiškio rajono savivaldybė priskirta antrajai AKM zonai. Tai sušvelnina kiaulių augintojams keliamus reikalavimus. Rajono gyventojai galės auginti kiaules, laikydamiesi ūkiams keliamų biosaugos reikalavimų.

 

Naudinga informacija:

  Dėl biologinio saugumo priemonių reikalavimų kiaulių laikymo vietose
Aplinkosaugos reikalavimai ūkininkams

Ūkininkams priminti Specialistai mokė žemdirbius, kaip tvarkyti atliekas ir gyvulių mėšlu tręšti laukus. 

Per savaitgalius ir šventes - be smarvės

Ūkininkams daugiausia klausimų kėlė mėšlo ir srutų tvarkymas bei tręšimo planai. Žemdirbiams,  tręšiantiems mėšlu ir srutomis daugiau kaip 50 ha žemės ūkio naudmenų per kalendorinius metus, privalomas tręšimo planas.

Gamtos sergėtojai priminė, jog draudžiama mėšlą ir srutas skleisti nuo lapkričio 15 d. iki balandžio  1  d., išskyrus išimtis dėl pavasario ir rudens hidrometeorologinių sąlygų. Akcentuota, jog draudžiama mėšlą ir srutas lieti ant įšalusios, įmirkusios ir apsnigtos žemės. Taip pat ši veikla negalima nuo birželio 15 d. iki rugpjūčio 1 d., išskyrus pūdymų, pievų, ganyklų ir plotų, kuriuose bus auginami žiemkenčiai, tręšimą.

Ūkininkams priminta, jog skleisti mėšlą ir srutas negalima šeštadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis arčiau kaip per 100 m nuo gyvenamųjų namų be juose gyvenančių žmonių sutikimo bei 300 m nuo gyvenvietės, jei nėra seniūno sutikimo. Taip pat ši veikla draudžiama paviršinių vandens telkinių pakrančių apsaugos juostose ir arčiau kaip 2 m iki melioracijos griovių viršutinių briaunų.

Mėšlui ir srutoms skleisti naudojama speciali tvarkinga technika ir technologijos, o paskleistas tirštasis ir skystasis mėšlas turi būti įterptas į dirvą ne vėliau kaip per 24 val. (išskyrus pasėlius, pievas ir ganyklas). Laikantiesiems mėšlą lauko rietuvėse ar prie tvarto priminta prievolė užtikrinti, kad į paviršinius bei gruntinius vandenis nepatektų srutų. 

Pradedamos rinkti paraiškos asbestinių stogų keitimui 2016 metais

2016 metų kovo 24 dieną 10 valandą Rokiškio rajono savivaldybėje, 8 aukšto salėje bus renkamos paraiškos asbestinių stogų keitimui

 Jei gyvenate kaime ir norite pasikeisti asbestinį stogą, nuo šiandien jau galima pildyti paraiškas, kad gautumėte Europos Sąjungos paramą.

Parama asbestinių stogų dangos keitimui teikiama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (toliau – KPP) priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos srities „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“.

Paraiškos priimamos nuo 2016 m. vasario 1 d. iki kovo 31 d. Per visą KPP įgyvendinimo laikotarpį šiai veiklai numatyta skirti 11,6 mln. Eur. Šiais metais asbestinių stogų keitimui skirta 1 931 000 Eur. paramos. 2015 m. patvirtintos 748 paramos paraiškos už 1,5 mln. Eur.

Daugiau informacijos.

Naudinga informacija: 
Kvietimas 
Taisyklės 

Deklaravimo taisyklės 2016 metams   

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/36c331009cba11e58fd1fc0b9bba68a7

http://zum.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/tiesiogine-parama-2015-2020-m


Susieta parama už gyvulis ir augalus

Sausio 29 d. žemės ūkio ministro įsakymu priimti 2015 m. susietosios paramos išmokų už gyvulius dydžiai:

                      už mėsinį galviją – 108,78 Eur;

                      už mėsinę avį – 13,41 Eur;

                      už pieninės veislės bulių – 76,79 Eur;

                      už pieninę ožką – 41,38 Eur.

Taip pat atkreipiame dėmesį į žemės ūkio ministro nustatytą susietosios paramos už daržovių uždarajame grunte auginimą išmokos dydį – 527 Eur už vieną arą (anksčiau už vieną arą išmoka siekė 419 Eur).

VERSLUMO PATIRTIES PAS KAIMYNUS

2015 metų pabaigoje, gruodžio 12 d., Žemės ūkio skyrius ir Rokiškio rajono vietos veiklos grupė, rajono savivaldybės Kaimo rėmimo fondo lėšomis organizavo išvyką po aplinkinius rajonus pasisemti gerosios verslumo patirties. Kelionėje dalyvavo 38 kaimui neabejingi asmenys: ūkininkai, bendruomenių atstovai, seniūnijų, Žemės ūkio skyriaus, Rokiškio rajono vietos veiklos grupės specialistai, rajono savivaldybės tarybos Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Vilys. ...

INFORMACIJA PAREIŠKĖJAMS DĖL MEDŽIOJAMŲJŲ GYVŪNŲ PADARYTOS ŽALOS

Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2015-12-17 įsakymu Nr.AV-1063( http://www.rokiskis.lt/lt/teisine-pagalba/teises-aktai_4684/e-teisekura/1713/p0.html ) pakoreguota medžiojamų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui nuostolių skaičiavimo tvarka.

                      Gyventojai apie medžiojamų gyvūnų padarytą žalą nedelsdami praneša atitinkamai seniūnijai ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas (esant vilkų padarytai žala – ne vėliau kaip kitą darbo dieną) pateikia rašytinį prašymą dėl žalos įvertinimo ir apskaičiavimo. Prašyme nurodomi būtini rekvizitai: pareiškėjo pavardė, vardas, asmens kodas, adresas, telefono numeris, el. paštas, banko sąskaita (jei žala padaryta ūkiniams gyvūnams), informacija apie pasėlių ar ūkinių gyvūnų draudimą ir vedamą buhalterinę apskaitą (rekomenduojama prašymo forma). Jei žala padaryta žemės ūkio pasėliams ar miškui pateikiami žemės ūkio pasėlių sklypo(ų) identifikavimo dokumentai.

Seniūnijos seniūnas, gavęs prašymą, ne vėliau kaip per 7 darbo dienas organizuoja žalos įvertinimą. Žalą vertina ir nuostolius apskaičiuoja administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta Medžiojamų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui nuostolių skaičiavimo komisija (toliau – Komisija). Komisija vertina medžiojamų gyvūnų padarytą žalą vietoje ir surašo pirminį žalos apžiūros aktą, vėliau apskaičiuoja žalą pinigine išraiška, užpildydama nuostolių apskaičiavimo aktą. Ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Komisijos sprendimo dėl žalos įvertinimo priėmimo raštu pranešama pareiškėjams ir medžioklės plotų naudotojams apie apskaičiuotą atlygintiną žalą – Medžiojamų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, miškui arba ūkiniams gyvūnams nuostolių apskaičiavimo akto išrašas asmeniškai įteikiamas pasirašytinai arba išsiunčiamas registruotu laišku. Privalomos žemės ūkio pasėlių apsaugojimo nuo medžiojamų gyvūnų daromos žalos priemonės: jeigu žemės ūkio pasėlis auga miško apsuptyje, esančiame iki 3 ha sklype arba ne daugiau kaip 200 m nuo pasėlių savininko sodybos nutolusiame iki 0,5 ha sklype, savininkas pasėlius saugo elektriniu piemeniu arba aptveria tvora, neleidžiančia kanopiniams žvėrims patekti į pasėlius.

Vilkų sunaikintų ūkinių gyvūnų arba dėl vilkų padaryto sužalojimo patirtos ūkinių gyvūnų gydymo išlaidos gali būti kompensuojamos iš rajono savivaldybės biudžeto Aplinkos apsaugos specialiosios programos lėšų. Kitų medžiojamųjų gyvūnų padaryti nuostoliai Medžioklės įstatymo nustatyta tvarka atlyginami atitinkamų medžioklės plotų, kuriuose padaryta žala, naudotojų.

Informuojame apie pieno ūkių skaičiaus kitimą 2015-01-01–2015-11-01:

            1–2 karvių laikytojų sumažėjo 77 (2015-11-01 buvo 807 karvių laikytojai);

            3–5 karvių laikytojų sumažėjo 34 (2015-11-01 – 179);

            6–10 karvių laikytojų padidėjo 17 (2015-11-01 – 84);

            11–20 karvių laikytojų sumažėjo 8 (2015-11-01 – 37);

            21–30 karvių laikytojų sumažėjo 4 (2015-11-01 – 14);

            31–50 karvių laikytojų sumažėjo 1 (2015-11-01 –13);

            51–100 karvių laikytojų padidėjo 3 (2015-11-01 – 8);

            101–150 karvių laikytojų sumažėjo 1 (2015-11-01 – 1);

            virš 151 karvės buvo ir lieka du laikytojai. 

Paskelbtos naujos pasėlių deklaravimo taisyklės

 

 

Vilnius. Tiesioginių išmokų administravimas ateinančiais metais bus vykdomas pagal atnaujintas taisykles. Žemdirbiai galės deklaruoti įvairesnius kraštovaizdžio elementus, už kuriuos numatytos išmokos, žalinimo tikslais galima bus laikyti ne vien pūdymą ar auginti azotą kaupiančius augalus, bet ir deklaruoti posėlius bei įsėlius.

 

Tiesioginių išmokų administravimo ir kontrolės 2016-2020 m. taisykles gruodžio 4 d. patvirtino žemės ūkio ministrė. Taisyklės numato, kad deklaravimas turi būti baigtas anksčiau negu pastaraisiais metais, t. y. iki birželio 6 d., o vėluojant deklaracijas bus galima teikti iki liepos 1 d. Deklaravimo pradžia ir paraiškų rinkimas nustatomas atskiru žemės ūkio ministro įsakymu.


Deklaravimo taisyklių naujovės praėjusią savaitę buvo pristatytos Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos metinėje konferencijoje. Pasak Žemės ūkio ministerijos Išmokų už plotus skyriaus vedėjo Antano Karbausko, naujose taisyklėse nustatyta, kad pievos/ganyklos turi būti nušienautos/nuganytos iki rugpjūčio 1 dienos, nuganymo sąlygos gyvulių laikytojams yra sušvelnintos - vėl taikomi ganymo požymiai. Žemdirbiams nebedraudžiama smulkinti pievų, numatyta galimybė pievas panaudoti prekinės produkcijos gamybai, t. y. sudarant galimybę gauti daugiau beakcizio dyzelino.... 

Išvyka į respublikinį bendruomenių sąskrydį

Lapkričio 28 dieną dvidešimt devyni Rokiškio rajono kaimo bendruomenių atstovai dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Žinių radijo organizuotame respublikiniame renginyje – bendruomenių kultūrinėje šventėje-sąskrydyje ,,Tai – mes“. Sąskrydis vyko Kėdainių arenoje. Renginyje dalyvavo Socialinės  apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, savivaldybių merai, apie 2000 bendruomenes atstovaujančių organizacijų atstovų, profesionalūs meno kolektyvai. Bendruomenių pirmininkai dalyvavo kontaktų mugėje ,,Pozicija“, Pandėlio miesto bendruomenė pristatė tautinius kostiumus ir dalyvavo eitynėse kartu su Panevėžio regiono savivaldybėmis, vyko tiesioginė Žinių radijo laidos ,,Tai – mes“ transliacija, bendruomenių meno erdvė.  Kartu su bendruomenių atstovais renginyje dalyvavo  savivaldybės mero patarėjas Albinas Urbonas, Žemės ūkio skyriaus vedėja Jolanta Jasiūnienė,  Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Zita Juodelienė. Išvyką į renginį organizavo Rokiškio rajono savivaldybės administracija.

Nuo gruodžio 1 d. – likusi išmokos dalis 

Šių metų lapkričio 30 d. baigus mokėti tiesioginių išmokų avansus, nuo gruodžio 1 d. pradedama mokėti likusi išmokos dalis. Pareiškėjai, negavę išmokų už deklaruotus plotus avansinės dalies, gaus visą išmokos sumą iš karto....

PRELIMINARŪS TIESIOGINIŲ IŠMOKŲ DYDŽIAI 2015 METAIS    Nuo 2015 m. pagrindinė išmoka už 1 ha apytikriai turėtų būti apie 57 Eur, žalinimo išmoka – 45 Eur, išmoka už pirmuosius hektarus – apie 48 Eur , išmoka už pirmuosius hektarus – apie 48 Eur, jaunojo ūkininko išmoka už plotus – apie 41 Eur, išmoka už mažo nepalankumo vietoves – apie 46 Eur.

         Visas paramos teikimo sąlygas ir reikalavimus paramai gauti galite rasti Žemės ūkio ministerijos interneto svetainėje www.zum.lt

Pareiškėjų, deklaruojančių pasėlius, žiniai.

 Kai pareiškėjas nuosavoje ar nuomojamoje žemėje iškerta krūmus ir toje vietoje jau yra įdirbtas laukas, šiuos pasikeitimus būtina atžymėti duomenų bazėje per PPIS (paraiškų priėmimo informacinė sistema). Neatžymėjus šio pasikeitimo, 2016 metais nebus galima šio ploto deklaruoti kaip tinkamo paramai.

 iki š.m. gruodžio 1 dienos, pasikeitimams įvesti, galima  kreiptis į savo seniūniją, savivaldybės Žemės ūkio skyrių, arba  tai gali padaryti  patys naudojantis elektronine bankininkyste.

DVIŠALIS BENDRADARBIAVIMO TINKLAS

 Informacinis lapelis čia.

 

http://www.kaimasinamus.lt/data/ckfinder/files/Gamintoju ir vartotoju bendruomenes atranda vienos kitas (1).pdf 

http://www.kaimasinamus.lt/puslapis/apie-projekta.52/ 

Grūdų ėminių ėmimas ir kokybės nustatymas Informacija čia.
Pieno supirkimo tvarkos naujovės – nuo rugpjūčio 1 d. Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės įsakymu pakeistos Pieno supirkimo taisyklės. Taisyklėse nustatyta, kad..

Keičiasi akcizais neapmokestinamų gazolių, skirtų naudoti žemės ūkyje, kiekių skaičiavimo tvarka

Informuojame, kad šiemet akcizais neapmokestinamų gazolių, skirtų naudoti žemės ūkyje, kiekiai skaičiuojami pagal naują tvarką. Pagrindinis skirtumas tas, kad teisė įsigyti gazolių, skirtų naudoti žemės ūkyje, suteikiama žemės ūkio valdų valdytojams, t. y. nėra būtinas ūkininko ūkio registravimas Ūkininkų ūkių registre.
Pagal šią tvarką žemės ūkio veiklos subjektai turi teisę įsigyti gazolių, skirtų naudoti žemės ūkyje, kiekį, apskaičiuojamą pagal žemės ūkio valdos (toliau – valda) valdytojo ir valdos partnerių deklaruotus duomenis:
- einamaisiais ūkiniais metais nuosavybės, nuomos, panaudos teisės ar kitais pagrindais valdomą ir naudojamą deklaruotą žemės ūkio naudmenų plotą (hektarais), tinkamą tiesioginėms išmokoms gauti, pagal žemės ūkio augalų rūšis;
- einamaisiais ūkiniais metais deklaruotą grybų plotą kvadratiniais metrais;
- praėjusiais ūkiniais metais Ūkinių gyvūnų registre registruotą vidutinį sutartinių gyvulių skaičių;
- praėjusiais ūkiniais metais Ūkinių gyvūnų registre įregistruotą vidutinį bičių šeimų skaičių;
- praėjusiais ūkiniais metais Ūkinių gyvūnų registre registruotą plotą hektarais, kuriame auginamos sraigės;
- praėjusiais ūkiniais metais Ūkinių gyvūnų registre registruotą plotą kvadratiniais metrais, kuriame auginami sliekai.
Gazolių, skirtų naudoti žemės ūkyje, kiekiai nustatomi ūkiniams metams nuo einamųjų metų liepos 1 d. iki kitų metų birželio 30 d.
Žemės ūkio veiklos subjektas, pageidaujantis įsigyti gazolių, skirtų naudoti žemės ūkyje, privalo Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos nustatyta tvarka kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją
Kaip ir praeitais metais, žemės ūkio veiklos subjektai gali papildomai įsigyti iki 15 procentų einamaisiais ūkiniais metais priklausančio gazolių, skirtų naudoti žemės ūkyje, atitinkamai mažinant ateinančiais ūkiniais metais įsigyjamą minėtų gazolių kiekį.
Akcizais neapmokestinamų gazolių, skirtų naudoti žemės ūkyje, kiekiai apskaičiuojami pagal
Akcizais neapmokestinamų gazolių, skirtų naudoti žemės ūkio veiklos subjektams, gaminantiems žemės ūkio produktus, žemės ūkio mokslo, studijų ir mokymo įstaigoms, turinčioms mokomuosius (bandymų) ūkius, įsigijimo taisykles (toliau – Taisyklės), patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. birželio 26 d. nutarimu Nr. 667 „Dėl akcizais neapmokestinamų gazolių, skirtų naudoti žemės ūkio veiklos subjektams, gaminantiems žemės ūkio produktus, žemės ūkio mokslo, studijų ir mokymo įstaigoms, turinčioms mokomuosius (bandymų) ūkius, įsigijimo taisyklių patvirtinimo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. vasario 3 d. nutarimo Nr. 145 „Dėl atleistų nuo akcizų dyzelinių degalų, skirtų naudoti žemės ūkyje, taip pat tvenkinių ir kitų vidaus vandenų žuvininkystėje, įsigijimo taisyklių patvirtinimo“ pripažinimo netekusiu galios“.
Gazolių, skirtų naudoti žemės ūkyje, kiekiai vienam mato vienetui pateikiami
Taisyklių priede.

Dėl žemės ūkio valdos ar ūkio bendrojo standartinio gamybinio pelno ir ekonominio dydžio, išreiškiamo ekonominio dydžio vienetais (EDV) apskaičiavimo 2015 m. liepos 1 d.

Informuojame, kad Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2010 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. 3D-1106 „Dėl žemės ūkio valdos ar ūkio bendrojo standartinio gamybinio pelno ir ekonominio dydžio, išreiškiamo ekonominio dydžio vienetais, apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo" (ir vėlesniais jo pakeitimais), apskaičiavo 2015 m. liepos 1 d. žemės ūkio valdos ar ūkio bendrąjį standartinį gamybinį pelną ir ekonominį dydį, išreiškiamą ekonominio dydžio vienetais (EDV).

Parama Tiesioginė parama nuo 2015 m.

Gyvulių skaičiaus kitimas Rokiškio rajone nuo 2005 m.

Analizė.
Parama žemės ūkiui nuo 2015m.

Tiesioginė parama 2015-2020 m.

Paramos priemonės kaimo plėtrai 2015 – 2020 m.

Patvirtinta Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų pagal kvitą tvarka

1. LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO

IR LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO ĮSAKYMAS  

2. KVITAS

DĖL ŽEMĖS ŪKIO TECHNIKOS TECHNINIŲ APŽIŪRŲ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žyminis mokestis: traktoriaus savaeigės mašinos techninė apžiūra-4.30 Eur, priekabos - 2.30 Eur.  

Mokėti į mokesčių inspekcijos sąskaitą LT247300010112394300 įmokos kodas-53073.

Grafike nepaminėtos įmonės ir organizacijos apžiūros laiką suderina savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriuje 606 kab. tel. 51686, 861010637, 868679838.

Asmenys turintys 3 ir daugiau vienetų ž.ū.technikos, gali kviesti specialistą į technikos stovėjimo vietą. Papildomas mokestis - 5.70 Eur į VMĮ sąskaitą.

PRIMENAME, kad techninė apžiūra yra privaloma.

Rokiškio raj. savivaldybės administracijos žemės ūkio skyriaus vyr specialistas Sigitas Kirlys

2016 m. TRAKTORIŲ, SAVAEIGIŲ VAŽIUOKLIŲ, KELIŲ TIESIMO MAŠINŲ IR TRAKTORINIŲ PRIEKABŲ TECHNINIŲ APŽIŪRŲ GRAFIKAS Grafikas
PREVENCIJOS PRIEMONIŲ, KURIOMIS SIEKIAMA IŠVENGTI MEDŽIOJAMŲJŲ GYVŪNŲ DAROMOS ŽALOS, DIEGIMO ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

Įsakymas

1 Priedas

2 Priedas

INFORMACIJA PIENO GAMINTOJAMS

Nuo 2016 m. birželio 27 d. pradedama mokėti 2016 metų pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Parama mokama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Paramos dydis – 15,70 Eur už atskaitos laikotarpio 2006-2007 m. pieno kiekio toną. Parama mokama pieno gamintojams atitinkantiems visus šiuos reikalavimus:

1) 2007 m. kovo 31 d. turėjusiems nustatytą 2006–2007 kvotos metams pieno gamybos kvotą, įregistruotą kvotų administravimo informacinėje sistemoje; jeigu gamintojas 2007 m. kovo 31 d. neturėjo kvotos, skirtos 2006–2007 kvotos metams, parama mokama, jeigu gamintojas 2007 m. kovo 31 d. turėjo kvotą, skirtą 2007–2008 kvotos metams;

2) 2006–2007 kvotos metais pardavusiems pieną tiesiogiai vartoti (pateikusiems Tiesioginių pardavimų pieno gamybos ir realizavimo metinę deklaraciją) arba pardavusiems pieną patvirtintiems supirkėjams; skaičiuojant paramą, imamas parduotas pieno kiekis 2006–2007 kvotos metais, o gamintojams, turėjusiems pardavimo perdirbti kvotą, – parduotas supirkėjams pieno kiekis perskaičiuojamas pagal nustatytąjį pieno riebumą;

3) įsiregistravusiems Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre valdos valdytoju arba partneriu;

4) jeigu valdos, kurioje gamintojas registruotas valdytoju arba partneriu, valdytojas yra 2016 metais deklaravęs žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus.;

 5) kurių vardu 2016 m. sausio 1 d.–2016 m. gegužės 31 d. laikotarpiu Ūkinių gyvūnų registre buvo registruotos pieninės karvės.

Daugiau informacijos rasite skiltyje ,,Skyrių informacija ir paslaugos" (žr. ,,Žemės ūkio skyrius").

Informaciją atnaujino: Ainis Čepulis,
Informacija atnaujinta: 2017-03-17 10:33
 
 

Kaip mus rasti ?

Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420 Biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre Įmonės kodas 188772248

Aktuali informacija

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „elektroniniai valdzios vartai“

 

 

 

 

 

 

 

Rekvizitai

©2015 Rokiškis Sprendimas: Fresh Media. Naudojama EasyWeb 3.2 sistema